Co nam zmenilo pohled na tvorbu hudby

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 06 říj 2006 14:07

milniky:
housle, kapela, cubase 2,2 VST, tannoy,oktava, adamy,apogee,a tak dal az do dnesnich dnu:))
dneska mam nejvetsi radost z api lunchboxu ktery se plni a plni
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 říj 2006 14:14

male casio za 900 SK (vek 8 rokov, sused mal to iste tak sme hravali na schodoch spolocne "liveacty" k vseobecnej nevuoli susedov:)), potom dlho nic az do 15stky a potom to uz islo -> modedit (ono to hra aj cez pc speaker!!) -> 8bit pasivny D/A prevodnik na LPT porte vlastnej vyroby !!! - "maam externu zvukovku" :)) -> screamtracker(16 kanalov!!) -> fasttracker (16bit sample!!) -> cakewalk3.0 + sb awe 32 (prvy kontakt s midi sequencrom, awe32 - jej hardwarovy efekty, soundfonty, vsetko stiha aj na pomalom pc!!) -> rebirth (jee to vyzera a hra ako tb303/tr808-909!!) -> buzz (modularita, efekty, filtre, syntaky!!) -> reason1 (!! super kvalitne efekty/synthy, mala hw narocnost) -> fruity loops (jeej VSTcka) -> nord micro modular (prvy vlastny hw synth)

potom dlho nic, viac menej ziadna revolucia - iba evolucia (cubaseSX), kupenie ms2000 .. v poslednom case vyrazny milnik zakupenie Truthov a najma zapozicanie Access Virus C ktore zanechalo hlboke ryhy v mojej dusi ala "rieky" na marse a krvacajucu ranu v srdci pri jeho vracani majitelovi... to posledne dost zmenilo moj pristup k tvorbe, odvted si nejak neviem najst k hudbe cestu s5, akykolkve SW synth co si pustim tam mi znie trapne, plocho, nezaujimavo a muuza vda tomu ani netusi kde prave som aby ma nejak nakopla.. dufam ze to prejde..

delay

Příspěvek od delay » 06 říj 2006 14:28

Pro mě byla inspirací vždycky basa Fender JazzBass, hodně mám rád Dunlopa Bass Wah, MP7 groovebox už asi také neopustím, zkamarádili jsme se hodně. Cubase SX3 jsem si zamiloval prakticky hned, všem také doporučuji videovýuku tohodle programu, která je hodně sofistikovaná a poodhalí zákoutí, na které bychom třeba nikdy nepřišli...
Jinak jsem vždycky hrál (a skládal) na akustiku. Největší inspirací - ovlivněním je pro mě zajímavé místo, nálada a nezávislost na HW a 220V.
Takže složím skladbu a zbytek vařím potom, z čeho se dá... Nejlepší věci jsem nahrál na 2ch-mono integrovaným mikrofonu z kazeťáku Panasonic...:-)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 06 říj 2006 15:47

Milník: K4 + Atari ST, K2k, PC DAW, rozhodnutí hudba jako hobby.
Všechno ostatní jsou návaznosti, neustálý rozšiřování nástrojovýho parku obscese.

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 06 říj 2006 16:18

milniky:
- prvni kontakt s elektronickou muzikou nekdy v r.90 baj voko
- prvni zjisteni ze existuje vec zvna sampler a ze to je neco ukrutne drahyho na co nikdy nebudu mit, ale uz ted vim ze bez sampleru muj zivot nebude mit velky smysl ...
- prvni comp na kterym se dala delat muzika - amiga - a hlavne se dalo PRACOVAT SE SAMPLY ! HURAAA !! - velkej milnik tohleto
- prvni PC - grrr pryc s nim !!!
- prvni samohrajka a atari ST
- prvni sampler akai a bici modul
pak hooodne dlouho nic pac to bylo supr obdobi a nic vic clovek nepotreboval, rad vzpominam
od ty doby je to jenom horsi 8)

dalsi milnik byl po par letech zjisteni ze nastroje co driv staly sto litru se daj koupit za deset, takze nastalo obdobi plneni deset let starych snu 8)

posledni milnik staricka yamaha AN1x kterou desne miluju :mrgreen: a samozrejmne dostaveni vlastni mistnosti ve ktery se konecne da na zvuk jakz takz spolehnout

velvet

Příspěvek od velvet » 09 říj 2006 13:43

důležité momenty, když pominu naprostou většinu věcí jako např. poslech alba Johnyho Cashe když mi bylo 5, první poslech bicího intra písně Rasputin od BoneyM ve věku 6-ti let, první "vyhazov" (z koncertu Ivana Mládka-v Klicperově divadle, to mi bylo 7,- pořadatel neměl pochopení pro pogo pod podiem :)
bude jich víc, ale asi
1) přechod z osmistopého analogového magneťáku na DAW v compu
pak pár let, a...
2) přechod od míchání v DAW na míchání do analogového magneťáku
:lol:
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

-------------------------------------

kexik

Příspěvek od kexik » 09 říj 2006 14:27

ja som zazil tento vikend antimilnik. kupil som si dvd najlepsich klipov petra gabriela a zistil som ze vsetky jeho veci z 90tych rokov maju zvuk celkom nahovno a video technocky hodne zaostava za dnesnym (a z dnesneho pohladu totalne degeneruje inak skvele napady). proste spomienky mali uplne inu kvalitu nez skutocnost sama.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 říj 2006 14:32

kexik: To znam, to samy zazivam, kdyz se potkam s nejakou bejvalkou:)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 09 říj 2006 15:23

kdyz se nad tim tak zamyslim, pro me byl asi stejne nevetsi milnik okamzik kdy jsem se dobrovolne vydal cestou tezce undergroundovy muziky s vedomim ze to nikdo neoceni a to i pres to ze sem klidne moh delat šmouly nebo reklamy do dementnich radii na dementni muziku pro masy tupcu nasledujicich sve blondato-afroamericke idoly tucajici uz nekolikate desetileti stale na ty same proverene a fungujici a osliky otresavajici cinkajici a libive vzorce 8)

muhehe :mrgreen:

kexik

Příspěvek od kexik » 09 říj 2006 15:55

Amorph píše:kexik: To znam, to samy zazivam, kdyz se potkam s nejakou bejvalkou:)
ja tiez, ano, podobny pocit to je... celkom ma to zmiatlo, doteraz som bol totiz v tom, ze najlepsi pop uz bol urobeny a my tu dnes len tak paberkujeme

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 09 říj 2006 16:48

Moje míľniky:
1980: ako takmer 6-ročný som do maminho magnetofónu vyhlásil: "Ja budem bubeník a spevák" (... doteraz nie som ani jedno, ani druhé :mrgreen: ).
1982-83: zložil som prvú pieseň (... ale radšej sa ňou už nikde nechválim :oops: )
1991: Spoznal som, že existuje aj inštrumentálna hudba (Jarre) - myslím, že to ma ovplyvnilo asi najviac. Môj prvý hudobný nástroj (otcova stará rozsušená gitara).
1996: Prvý kláves (Casio), prvé aspoň trochu zmysluplné pokusy o inštrumentálnu tvorbu.
1998: Prvý kláves s MIDI (zase Casio :) ), pokusy robiť hudbu na PC (Sound Blaster 32 :) + Cubasis), prvá "dokončená" skladba.
2005: Syntezátor Korg MS2000BR
2006: Vstup do Electrozone :twisted:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 říj 2006 17:05

asymetrix píše:2006: Vstup do Electrozone :twisted:
ajo, na to bych uplne zapomnel :oops:

rastis

Příspěvek od rastis » 09 říj 2006 17:55

- narodenie sa do muzikantskej rodiny
- prva spaniela
- prva elektrika
- prvy aparat
- prva dobra elektrika
- prvy dobry aparat
- Vlacheho praxe zvukove techniky
- PC + internet
- Midiman DMAN 2044
- Ezone
- Truth
- kazda dalsia zrealizovana nahravka :)

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 09 říj 2006 21:51

1976 - spokojene drimam kdyz tatova kapela ve sklepe dela rambajs
1981 - zacinam chodit na klavir
1989 - prestavam chodit na klavir, desne me to sere
1990 - zapujceny strejduv Korg PolySix a na nem knoflik arpeggiator a knobl cutoff a resonance
1991 - moje prvni samohrajka Yamaha PRS-48
1992 - moje prvni demo na samohrajku odzpivane pres sluchatka hozene do pulitru
1993 - muj prvni opravdovy synth Korg 01Wfd, strejda zavidi, me sere, ze jsem prestal chodit na klavir a skladam do interniho sequenceru, brrrr
1994 - v praci s kamaradem zakladame kapelu CyberdeliC SolutionS a uz to jede...
1995 - bez sampleru to fakt nejde, bude ale jen na ten nejlevnejsi - EMU Esi-32
1996 - tak jo, mohl bych si uz koupit na to skladani nejakej ten pocitac... Nejaky to PC s Cakewalk 3.0 - ty puntiky byly fakt narez...
1998 - zalozeni noveho projektu Interface Surgery a vrhame se na skladani
1999 - stal jsem se i clenem NoNameDesire
2000 - zacinam pracovat ve studiu a seznamuji se s ProTools a Cubasi
2004 - ofiko vydane CD s NND
2005 - HW klesa na cene a ja jako NI si splnuju sve sny...
2006 - znovuoziveni IS, snad uz to po osmi letech dodelame...

fova

Příspěvek od fova » 09 říj 2006 22:04

Ja kdyz jsem si zase konecne koupil slusny gear a najednou jsem slysel v nahravce ty super vokaly, ktere jsem do te doby nebyl schopen docilit, tak jsem mel najednou chut neco poradneho vytvorit. Inspirovalo me to k cinnosti.

Ale take to vnimam tak, jako Cyril, ze nejdulezitejsi jsou napady, kreativita, vytrvalost, umeni pouzit gear novym zpusobem. To byl dal na prvni misto pred vlastnictvim kvalitniho gearu. Kdo nedela zajimave a chytlave songy na nekvalitnim gearu, tak je mozna nebude delat ani na kvalitnim. Just my 2 cents.

Jinak ty milniky:
- 1991 - prvni samohrajky, trackery na Atari, tvorba jednoduchych melodii
- 1996 - samohrajky Roland s dynamickou klavesnici a MIDI
- 1996 - zacatky ucinkovani v kapele (hodne krusne casy, ale ta nejlepsi skola - protoze jsme hrali casto, musel jsem se rychle naucit hrat, sehrat se s ostatnimi, atd.)
- 2000 - prvni PC vylozene na tvorbu muziky, Cakewalk, tvorba prvnich demo nahravek
- 2004 - Digitalni piano Korg SP200 - zvykani si na kladivkovou mechaniku - dalsi krusne casy. V te dobe jsme hrali skoro kazdy tyden, takze technika hry jde nahoru.
- 2004 - Obdobi ziskavani vedomosti - objevil jsem Ezone, jina fora, vyukove hudebni servery, odbornou literaturu.
- 2006 - spousta noveho kvalitniho gearu, ktery mi pomuze delat poloprofi nahravky v domacim prostredi

Odpovědět