Co právě posloucháte .....

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 26 črc 2005 19:12

Poshook píše:
kexik píše:inak prvy zepelin je fakt hnus zvukovo. dedulovia prisahaju na akusi energiu ci co ale ja pocujem len skvele napady utopene v hnusnom ramuse. nastastie dalsie platne sa uz tejto schemy drzali menej a menej...
to bude asi vec vkusu. ja ten zvuk milujem
taky mam od nich nejradeji jednicku, hned ta prvni Good times bad times me prijemne naladi. Zbytek me od Zeppelinu prakticky nezajima, snad jeste ctvrta deska.

V novejsi dobe se urcite najdou hodnednotne veci. Zrovna tedka v aute posloucham Kosheen. Jejich Hungry je hodne prijemna etericka skladba.

peteness

Příspěvek od peteness » 26 črc 2005 19:14

↑ zase mi unikl login :evil:

Munro

Příspěvek od Munro » 26 črc 2005 21:24

Zeppelini jsou hudebne bezkonkurencni. Poprve jsem je slysel z otcova kotoucaku Tesla B500, mono a jeste blbe nahrany a presto jsem z toho byl totalne vodvarenej. Proste ani ten echthnus zvuk nedokazal tu uzasnou muziku zabit!!! Prvni dve alba jsou moje nejoblibenejsi, ikdyz Kashmir je taky bozi skladba.

Nic to nemeni na tom, ze dneska delat stejnou muziku uz nema smysl. Patrilo to k ty dobe a dneska je to zase jinde, cimz netvrdim, ze jedno, ci druhe je lepsi.

Pro me best of ever je The Dark Side of The Moon od Floydu ale nejradsi ji mam v zivym provedeni na Pulse. Vida mel bych si ji zas pustit. :P

peteness

Příspěvek od peteness » 26 črc 2005 21:39

to kexik: Jeste k te ere 120MIN. Co rikas na Franka Blacka a jeste predtim Pixies? (nemyslim zvukove ha)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 26 črc 2005 23:04

Munro píše:Zeppelini jsou hudebne bezkonkurencni
nesouhlas, mam je rad, ale v hudbe neni nic bezkonkurencni. muze to bejt pro tebe, to chapu, ale celkove je to blbost. objektivita v hodnoceni umeni snad ani nema smysl 8)

peteness

Příspěvek od peteness » 26 črc 2005 23:11

navic led zeppelin je umele poskladana skupina, treba jako nasi znami Lunetic. Neni to zadna parta kamosu, co zacinali v garazi. Ale vim ze na tom hodne ujizdeji o generaci starsi dedci nez ja. Tem asi nema cenu to rozmlouvat.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 črc 2005 23:44

peteness: no to tvoje prirovnani HODNE skripe, protoze Zeppelini se dali dohromady sami (resp. vsechny spoluhrace dal dohromady Page kdyz nemel zrovna kde hrat), kdezto gumicky Luneticy tipuju ze poskladal nejakej producent, kterej chtel mit nejakej "prave in" boysband. Vubec cely tohle srovnani je dost mimo misu :)
Munro: souhlas, Pulse je lahudka :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 črc 2005 01:03

Nechapem preco sa uchylujete k offtopic flame vojnam .. proste kazdy nech napise co pocuva a nech nekomentuje druhych .. pripadne okomentuje , ze niektoru muziku nepoznal , vypocul .. a je super .. ale riesit tu Led Zeppelin alebo nieco podobne .. To fakt nema zmysel ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 črc 2005 01:15

Kdo neviděl film School of Rock, o hodně přišel :). Právě jsem se na něj dodíval - a myslel jsem, že umřu smíchy. Nádherný a naprosto originální odvaz ! Se spoustu rocku, of course ...

Munro

Příspěvek od Munro » 27 črc 2005 02:05

Objektivne nelze hodnotit zadny umeni. Me taky prijde moderni malba z vetsi casti jako neprilis "krasna", ale urcite ma hodnotu a nachazi si obecenstvo.

Ale to jsme fakt uz hodne OT.

peteness

Příspěvek od peteness » 27 črc 2005 07:52

to absurdni prirovnani bylo zamerne :wink: . proti LZ samozrejme nic nemam. Jako soucast meho postpubertalniho badani v historii popmusic docela dobry.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 črc 2005 08:49

Munro píše:Objektivne nelze hodnotit zadny umeni. Me taky prijde moderni malba z vetsi casti jako neprilis "krasna", ale urcite ma hodnotu a nachazi si obecenstvo.

Ale to jsme fakt uz hodne OT.
To je otázka. Já vnímám "umění" jako určitou nadstavbu, vyšší dimenzi našeho běžného denního fungování. Jako něco, co by člověka mělo povznést, harmonizovat, obohatit, otevřít něčemu "vyššímu", čili mělo být principiálně pozitivní, harmonické, povznášející, smyslům příjemné, estetické.

Pokud to tak není a bavíme se o "hodnotě" tak jsou to často jen roviny omezené, intelektuální nebo propagační. Nepěkných, ubíjejících věcí máme v běžném životě dost, tak proč je ještě uměle vytvářet ?

Co si má člověk odnést z něčeho, co je samo o sobě negativní, neestetické, disharmonické nebo kakofonické ? Po čem se člověk cítí hůř ?
Když občas slyším něco ze "soudobé" vážné hudby (samozřejmě nepaušalizuji), berou mě občas všichni čerti. Za uši tahající disonance, rozkladné nelibé struktury, agresivní, prázdné, čistě intelektuální.
Některé "moderní" výtvarné umění ve stylu vysypat někde hromadu smetí a dát na to tři kovové tyče apod. mi taky přijde trochu perverzní. Nebo "moderní" obrazy, které vypadají jako by se malíři vylila barva nebo si do plátna otřel štětce ...

Pokud se po vnímání uměleckého díla se cítím špatně, negativně, neharmonicky, k čemu to vlastně bylo ? K čemu je v takovém případě nějaká teoretická a relativní "hodnota" ?

Jen se ptám ...

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 črc 2005 08:59

ja beriem umenie ako zabavu a nieco co ma odtrhne od bezneho sveta ..ci uz je to hudba, film alebo knizka...
pocuvam aj vela agresivnej a depresivnej hudby ale mna to bavi
...vzdy ma viac bavili bad boys nez good boys...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 črc 2005 09:35

Problém může být v tom, že hudba a jiná umělecká díla působí nejen subjektivně, ale i (zejména) objektivně. Energie (pozitivní i negativní), které tvůrci do díla promítli, přecházejí přímo do každého posluchače (v případě hudby) a? je si toho vědom nebo ne.
Těch experimentů se za posledních pár desetiletí dělala veliká spousta, a to nejen na lidech, ale i na zvířatech a květinách (ty posledně jmenované lze těžko podezřívat z individuálního vkusu a preferencí).
Např. 3 týdny pouštěli několika odděleným skupinám květin klasickou hudbu (Bacha), relaxační hudbu, pop a heavy metal. "Heavy metalové" květiny postupně zvadly a uhynuly. "Bachovské" a "relaxační" naopak prospívaly skvěle a v růstu se nakláněly směrem k reproduktorům. Tyto pokusy byly v různých variacích mnohokrát nezávisle opakovány, vždy s podobnými výsledky. Též i na zvířatech.
Čili energie hudby atd. jsou dost konkrétní a objektivní, a? je si toho člověk vědom nebo ne.
Pokud někdo sedí 8 hodin denně v kanceláři s nepřetržitě hrajícím rádiem ("Frekvence 1" apod.) a cítí se pak lehce "vyš?avený", podrážděný a unavený, je to bezpochyby jedna z příčin (i když tu zvukovou kulisu často ani vědomě nevnímá).
To že když v obchodě/supermarketu hraje jemná harmonizující hudba, tržby jednoznačně stoupají - už bylo mnohokrát potvrzeno. (vs. když hraje hudba pop/rocková/agresivní/hlasitá).
Zrovna předevčírem jsem byl v Ikei a všude tam vyřvával nějaký hlasitý popáč (i na záchodě !). V jiných obchodech nebo u benzinek mívají nahlas puštěné rádio. V Česku to prostě ještě nepochopili ... (včetně principiální otázky - jakým právem nutí zákazníka, který si jde do jejich obchodu něco kupovat poslouchat jakousi hlasitou hudbu ?)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 črc 2005 09:55

"Heavy metalové" kvìtiny postupnì zvadly a uhynuly." :P :P :P
to mi pripomina slunce, seno... planickovu metodu..

inak ja by som uhynul a zvadol uz davno pretoze metal pocuvam od 11 rokov :twisted:

Odpovědět