Co právě posloucháte .....

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 črc 2005 10:04

Solarfall píše:"Heavy metalové" květiny postupně zvadly a uhynuly." :P :P :P
to mi pripomina slunce, seno... planickovu metodu..

inak ja by som uhynul a zvadol uz davno pretoze metal pocuvam od 11 rokov :twisted:
Jsou to oficiálně dokumentované vědecké výzkumy na několika amerických univerzitách a výzkumných ústavech a je k tomu i spousta literatury ... :wink:

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 črc 2005 10:09

tak potom mam nieco v sebe invertnute pretoze "happy" hudba ma vie pekne podrazdit a relaxacna ma nudi.. :roll:

aj filmy ma bavia drsne a temne. napr sin city je po velmi dlhej dobe film ktory ma fakt potesil..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 27 črc 2005 10:39

ivo asi nemas uplne pravdu, protoze to beres moc svyma ocima. jako nazor dobry a ten ti taky neberu, ani nechci oponovat, protoze ve vetsine s tebou souhlasim.
na americky vyzkumy bych teda koukal trosku vic s odstupem. ja myslim, ze nejhezci a nejpochopitelnejsi to bylo ve slunce, seno ... kazda krava mela vic mlika pri hudbe, ktera se ji libila - proto uspechu dosahli az s tema sluchatkama :)
hele ty urcite dobre vis, ze k jing, patri jang. ale neni to prece tak, ze to negativni je zivot a to pozitivni umeni. v zivote je oboji a v umeni - jelikoz umeni je obrazem nasich mysli a zivotu - musi byt zcela urcite taky oboji.
takze i ta kakofonie ma nejakej smysl.
chapu a plne respektuju, ze pro tebe treba ne. ja osobne to taky k zivotu nepotrebuju, ale snazim se to chapat.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 črc 2005 10:44

Já relaxační hudbu taky neposlouchám :) Ale drsnou negativní hudbu rád nemám ... A filmy taky ne ... Pro mě je film víceméně odrazem reálného života a ve filmu se mi líbí to, co by se mi líbilo i v reálném životě. Pěkný pozitivní nebo do hloubky jdoucí film mě potěší. Ale nalézat (filmové) potěšení ve zobrazované prvoplánové krutosti, zabíjení, extrémních drastických scénách, to je něco co fakt nechápu ...

kexik

Příspěvek od kexik » 27 črc 2005 10:47

peteness: no pixies sa daju, frank mi uz pride trocha vyvareny... zrovna to je kapela kde ten zvuk snad ani nema zmysel hodnotit, pretoze o zvuk tam fakt nejde. ale u zepelinov mi pride celkom podstatny (a najradsej mam preto 4ku :) no a kashmir je kashmir co si budeme hovorit)

jo a este celkom uzivim relikty grunge konkretne pearl jam ako taky a celkom casto si dam badmotorfinger od soundgarden, najma ked ma niekto v robote nasere a potrebujem sa schladit...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 črc 2005 10:48

biscuit píše:ivo asi nemas uplne pravdu, protoze to beres moc svyma ocima
Já ani jiné nemám :) Jasně že to je jen subjektivní (jako všechno na tomto světě) - ale o tom tohle povídání je ...

Ale jinak s tím dojením krav je to prostě fakt ... Tohle je opět objektivně vyzkoušené a zdokumentované (i když ne se sluchátky :wink:

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 črc 2005 11:08

"Pro mì je film víceménì odrazem reálného života.. "

ja v umeni nehladam realny zivot ale nieco co v realnom zivote bezne nezazivam.... a konkretne v sin city je ta krutost a drsnost nie je vobec prvoplanova...ten film je hlavne esteticky noir zazitok..

ale toto je OT.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 27 črc 2005 12:55

biscuit píše: k jing, patri jang. ale neni to prece tak, ze to negativni je zivot a to pozitivni umeni. v zivote je oboji a v umeni - jelikoz umeni je obrazem nasich mysli a zivotu - musi byt zcela urcite taky oboji.
takze i ta kakofonie ma nejakej smysl.
Presne tak biscuit, pro hudbu plati to same co pro zivot. podepisuju...

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 27 črc 2005 13:04

Je to o tom kam te to umeni vezme, do jakeho sveta. Cele tohle tema by se dalo nazvat: "skym a jake podnikate hudebni vylety". nekdo se rad vypravi do vesmiru, jiny do nitra zeme (pekla :D) , nekdo jiny na svou zaradku... z tohoto hlediska nema cenu hudbu nijak posuzovat, protozr i ty nejjednodussi treky muzou nekomu nabidnout ten krasny infantilni svet, ktery je presne opakem toho sloziteho, ktery treba zrovna proziva...

takze , kde ste na vylete prave ted?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 črc 2005 13:27

Tyjo na vylety na hodne vzdaleny mista me berou Dead Can Dance... jejich svet je neskutecnej, kez by se mi nekdy podarilo v my hudbe dosahnout podobne strhujici atmosfery...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 črc 2005 13:30

Cyril píše:Tyjo na vylety na hodne vzdaleny mista me berou Dead Can Dance... jejich svet je neskutecnej, kez by se mi nekdy podarilo v my hudbe dosahnout podobne strhujici atmosfery...
Ano, ano, Dead Can Dance jsou úžasní ... Vypadá že se zase dali dohromady, zrovna jsem si stáhl Dead Can Dance Live 2005 2 CD ...

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 črc 2005 13:41

mna uplne beru albumy Hammerheart a Twilight of the Gods od Bathory. milujem tu epicku, seversku, vikingsku atmosferu..

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 črc 2005 14:22

Solarfall: rozumim ti...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 27 črc 2005 14:23

ja doletel nejdal s LTJ Bukemem...

FFoxX

Příspěvek od FFoxX » 27 črc 2005 16:59

Dobrej trip je treba takovej Afro Celt Soundsystem.

Odpovědět