Co si necháte zahrát na svém pohřbu?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
tony9

Příspěvek od tony9 » 27 led 2008 22:55

Ivo píše: Není to tak - bible byla dost revidována a cenzurována na papežském koncilu ve městě Constantinople roku 553 n.l., kde z ní bylo mimo jiné vyjmuto spousta "nepohodlných" pasáží. Evangelií existovalo kromě toho mnohem více, a to s velmi zajímavým obsahem a některá se dodnes nově nacházejí (viz třeba Svitky od Mrtvého moře). Bible v dnešní podobě je trochu nesourodý konglomerát různých vybraných pasáží různých autorů z různých dob - upravený většinou tak, aby se to hodilo do ideologického programu církve. Je velmi zajímavé přečíst si některá z evangelií, které v bibli nejsou - šíře myšlenkového a duchovního záběru (i co se týče smrti a umírání) je podstatně větší než co nabízí oficiální příručka :wink:
Ježíš by se myslím dost divil ...
Kromě toho i v dnešní bibli jsou pasáže, které s tématem reinkarnace dost souvisejí ...
Tak ono se dá říct že každý koncil byl vlastně papežský. Ivo zásadně nesouhlasím s tím, že knihy obsažené v bibli byli nějak svévolně revidovány.
Mohl by jsi mně některou s těch pasáží týkající se reinkarnace jmenovat.
Jindy2 píše:Papa Ratzinger prý nedávno začal obhajovat proces upálení Galileo Galileie. Jinými slovy tím Ratzi říká, že i dnes, v roce 2008, obíhá slunce kolem země. Ten člověk to asi nemá v hlavě v pořádku.
Galileo Galilei nebyl upálen to je další nesmysl , který se šíří kolem křesťanství. Já fakt kluci nevím jestli to děláte schválně, nebo jste tak neiformovaní což bych Vám fakt ani nezazlíval , protože hlouposti týkájící se křesťanství , které se u nás rozšířili po listopadu 89 nabývají dost obludných rozměrů pro mě osobně to má i tragikomický rozměr. :roll:

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 led 2008 22:59

tony9: mě je křesťanství docela ukradené, ač jsem křťený katolík, tak to nepraktikuji, protože mi to příjde jako málo hluboká a zamotaná víra...
nevim jestli byl Galileo upálen, ale médii proběhla nedávno zpráva, že Ratzi obhajuje proces, který s ním vedla církev, jako správný...neznám detaily, ale hrabat v minulosti by se církev fakt - pro svoje dobro - radši neměla...

Vey

Příspěvek od Vey » 28 led 2008 10:03

Ivo píše: Není to tak - bible byla dost revidována a cenzurována na pape%u17eském koncilu ve m%u11bst%u11b Constantinople roku 553 n.l., kde z ní bylo mimo jiné vyjmuto spousta "nepohodlných" pasá%u17eí. Evangelií existovalo krom%u11b toho mnohem více, a to s velmi zajímavým obsahem a n%u11bkterá se dodnes nov%u11b nacházejí (viz t%u159eba Svitky od Mrtvého mo%u159e). Bible v dne%u161ní podob%u11b je trochu nesourodý konglomerát r%u16fzných vybraných pasá%u17eí r%u16fzných autor%u16f z r%u16fzných dob - upravený v%u11bt%u161inou tak, aby se to hodilo do ideologického programu církve. Je velmi zajímavé p%u159e%u10díst si n%u11bkterá z evangelií, které v bibli nejsou - %u161í%u159e my%u161lenkového a duchovního záb%u11bru (i co se tý%u10de smrti a umírání) je podstatn%u11b v%u11bt%u161í ne%u17e co nabízí oficiální p%u159íru%u10dka :wink:
Je%u17eí%u161 by se myslím dost divil ...
Krom%u11b toho i v dne%u161ní bibli jsou pasá%u17ee, které s tématem reinkarnace dost souvisejí ...
Ano "evangelii" bylo napsano opravdu dost, ale jeste jde o to ve ktere dobe to bylo. Jestli 500 let po Kristu a s uplne jinou vypovedi, myslenkami a dodatky, tak neni divu, ze doslo k cenzure.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 11 úno 2008 00:57

Som hlboko presvedceny,ze odchod z tejto zeme je jeden z najvyznamnejsich okamihov v z i v o t e.Pre tuto prilezitost by som si vybral hudbu,ktora bude zodpovedat vaznosti tejto udalosti.Uz ako gymnazista som mal v tom jasno,pri roznych rozpravach hlbsieho charakteru,ktore sa odohravali paradoxne v situaciach a na miestach nie velmi dostojnych a v stavoch,ktore sa nedaju nazvat prave triezvymi,som spoluziakom kladol na srdce,aby mi zahrali Bachovu "Tokatu a fugu D moll".Ako ide cas, k hudobnej produkcii suvisiacej s nazvom temy mam stale blizssie a blizssie.Netrvam uplne na povodnom repertoari,len na tom ,aby to bola hudba VAZNA- ako udalost.Demonizacia smrti nie je na mieste,ved pri prichode na tento svet je iste len to,ze mame zo sebou aj "spatecni jizdenku".Dolezitejsie je,ako sa na cestu pocas tohoto kratkeho pobytu pripravime.Najlepsiou batozinou v tomto pripade sa javi cestovanie na lahko,aspon co sa tyka s v e d o m i a .

Odpovědět