DA za 5500Kč

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2007 23:57

nojo, ale vetsina monitoru je aktivnich a tak ty zesiky nepotrebuju ;-)

myslel jsem nejakou echt peknou radu preamp, kompresor, eq... no ale i ty DA jsou furt zajimavejsi nez zesiky ;-)

resp. tak me pouc, co se tu dela dobre? Z okoli me napada slovenska Flea a pak v polsku Amtec a PSP nedelaj zly pluginy. Veci od nas... hmm... no... raci nebudu zminovat bundle od Disku, protoze to je katastrofa.

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2007 00:15

Ano. Ale mne trebas Adamy A7 dost nadchly jak dokazou za takove penize zahrat, to doma nejde vyrobit v takove designove kvalite a remeslnem zpracovani...Stale vaham jestli mam jit do dalsi generace prevodniku, zkusenosti zase nejake pribyly,mam vyraznou sanci ze by mohl byt jeste lepsi, ale na druhou stranu si rikam proc, to jak mi to hraje nyni mne uspokojuje natolik ze namam zadnou velkou potrebu.Aby to bylo vyrazne lepsi,tak to bude balik penez. A pak koupis ( ukrades na netu) cd oblibene kapely v bezztratovem formatu a ono ejhle,neda se to poslouchat nikde jinde nez v aute nebot to hraje jak z prd... Proc stavet nekompromisni veci kdyz mam rad muziku ktera bude vzdycky nahrana spatne. Jinymi slovy na uroven treba Diany Krall se nikdy nedostane...Nikdy v ni nebudou ty nuance v hlasu, ta atmosfera...

Dnes jsem se dostal k cd Kraftwerk - The mix. Kez by byly placky alespon s takovymto zvukem !!! Ale nebudou.A nepovazuju ho za vrchol ceho je mozne dosahnout.Ted jsem si pusil placku, teda HDD rip nove desky od LUPA... Oproti predesle Norah - empetrojka. Fajn muzika,ale soukromy koncert to neni...Na stejnem aparatu,se stejnym nastavenim.A pritom se mi to tak libi,vratil jsem se do svych pubertalnich let...

Doufam ze se na mne zucastneni nebudou divat jako na parchanta co pomlouva, to tak neni,je mnoho veci od svetove znamych kapel co jsou jeste horsi.Ale jak jsem napsal, do toho TOP SOUNDU tomu jeste kousek chybi.

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2007 00:18

A nejvic mne mrzi ze drtiva vetsina ten rozdil mezi tema plackama neuslysi,protoze to proste v takovem rozliseni z audiofilky nikdy nevyleze...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 pro 2007 00:19

nunu : skus si vypocut toto ..

http://ftp.fluidzone.tv/pytkin/Jazz_Sampler/

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 14 pro 2007 00:26

nunu píše:Ano. Ale mne trebas Adamy A7 dost nadchly jak dokazou za takove penize zahrat, to doma nejde vyrobit v takove designove kvalite a remeslnem zpracovani...Stale vaham jestli mam jit do dalsi generace prevodniku, zkusenosti zase nejake pribyly,mam vyraznou sanci ze by mohl byt jeste lepsi, ale na druhou stranu si rikam proc, to jak mi to hraje nyni mne uspokojuje natolik ze namam zadnou velkou potrebu.Aby to bylo vyrazne lepsi,tak to bude balik penez. A pak koupis ( ukrades na netu) cd oblibene kapely v bezztratovem formatu a ono ejhle,neda se to poslouchat nikde jinde nez v aute nebot to hraje jak z prd... Proc stavet nekompromisni veci kdyz mam rad muziku ktera bude vzdycky nahrana spatne. Jinymi slovy na uroven treba Diany Krall se nikdy nedostane...Nikdy v ni nebudou ty nuance v hlasu, ta atmosfera...

Dnes jsem se dostal k cd Kraftwerk - The mix. Kez by byly placky alespon s takovymto zvukem !!! Ale nebudou.A nepovazuju ho za vrchol ceho je mozne dosahnout.Ted jsem si pusil placku, teda HDD rip nove desky od LUPA... Oproti predesle Norah - empetrojka. Fajn muzika,ale soukromy koncert to neni...Na stejnem aparatu,se stejnym nastavenim.A pritom se mi to tak libi,vratil jsem se do svych pubertalnich let...

Doufam ze se na mne zucastneni nebudou divat jako na parchanta co pomlouva, to tak neni,je mnoho veci od svetove znamych kapel co jsou jeste horsi.Ale jak jsem napsal, do toho TOP SOUNDU tomu jeste kousek chybi.

Jojo souhlas, clovek si nejaky typ zvuku oblibi a pak navzdory tomu, ze to vlastne odporuje dokonalym technickym hlediskum jak ma zvuk znit, to porad a porad posloucha :)

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2007 00:38

Pytkin 3. track hraje jak hovado...Kurva dobre..To jsi delal ty ???Poklona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To hraje opravdu prirozene,s ohromnou lehkosti a brilantnosti,nesleva se to...To je moje ZVUKOVA KREVNI SKUPINA !!!!

Vic nemuzu pustit,nebo na mne vybehne trojhlava saň, jelikoz ma bedny izolovane jenom stenou z ytongu a dela se ze spi -)))))))))))))))))))))))

Doprcic tak kdyby vypadalo vsecko...
Naposledy upravil(a) nunu dne 14 pro 2007 00:42, celkem upraveno 1 x.

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2007 00:39

Track 3 je dalsi privatni koncert !!!

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2007 01:37

Pytkin - je to dokonale cele, nektere veci mne sice neoslovuji az natolik,ale po zvukove tride to radim k tomu nejlepsimu co mam, k zvukove nejdokonalejsim vecem... Neminim rozlisovat jestli mam neco lepsiho nebo ne, to je jako vrtat se klackem v prd.... Na tom mi uz nesejde,je mi jedno jestli je neco vic do cervena nebo je to namodrale,prioritou pro mne je prenest tu bezprostrednost,charakter salu,barvu zvuku.Spatne se mi o tom pise, kdo si to umi pustit na odpovidajicim aparatu vi o cem mluvim.

Proto by mi bylo jedno jestli to posloucham ze svych focalu nebo z accutonu treba toho kolegy u ktereho jsem dneska byl, i kdyz jeste neni na sve konecne a bude ho to stat nejakou praci.

Skoda ze to nemuzu trochu vic osolit,moje bedny neumi hrat tak prilis potichu,ztraci to na celkovem zazitku.

Vsem to doporucuju aby si to alespon poslechli i kdyz se jim ta muzika nebude libit,ale zvukove je to dle meho dokonale.

Track 1 a 2 nejak nemusim.

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2007 01:43

a je to podelanych 16 bitu 44,1kHz...Nemas to v hi-res ??? Bych ti byl neskutecne vdecny...Jsem si to musel dat jeste jednou -))))))))))))))))

matucha

Příspěvek od matucha » 14 pro 2007 02:17

s pristupem, ze "to stejne nema smysl" clovek muze zustat u bednicek genius, protoze tim vlastne reknes, ze vsechno na tom hraje stejne, at uz dobry, tak spatny...

dneska jsou nahravky dobry a spatny, stejne tak jak to bylo kdysi... a myslim, ze i na ty hur udelany veci je dobra aparatura lepsi nez horsi aparatura

Lupova deska byla smichana z veci, ktere by norah jones nestacily ani na demo... je v tom financni rozdil mnoha urovni.

Podle me ma smysl mit dobry vybaveni a delat s nim dobrej zvuk a dobrou muziku. Rikat, ze to nema smysl, protoze to stejne nikdo neuslysi je zase hodne zavadejici.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 14 pro 2007 02:20

No jo jenze ja to stejne neuslysim :D

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2007 02:33

s pristupem, ze "to stejne nema smysl" clovek muze zustat u bednicek genius, protoze tim vlastne reknes, ze vsechno na tom hraje stejne, at uz dobry, tak spatny...

Toto jsem vztahnul pouze na sebe,proste ty dobre veci mi hrajou natolik dobre ze by to byla velmi vysoka incestice se posunout zasadne dal.Treba track z toho Pytkinova seznamu 9-tka z toho jsem na sracky...Mam rad i takovou muziku,moc rad...A ver mi, ze by se naslo velmi malo lidi kteri by tomu neco zasadne vytkli. V teto rovine to proste pro mne nema smysl resit,protoze jenom bedny by byly nekolika set tisicova zalezitost, k tomu aktivni buzeni,cili kazde pasmo separatni koncak, 4 pasma - 4 stereo zesilovace,aktivni vyhybka, preamp na jine urovni, mistnost...Ano,az vyhraju nejakych par milionu...

Lupova deska byla smichana z veci, ktere by norah jones nestacily ani na demo... je v tom financni rozdil mnoha urovni.

Ano, mas pravdu.Ale hrozne bych mu pral aby pristi desku mohl delat na teto urovni,fakticky, neni v tom zadne klise, mne to proste oslovilo, a nikdy bych to na takoveto urovni nedokazal.Dokazu zas neco jineho...A pral bych to vsem, protoze ja bych si to potom dokonale vychutnal doma v obyvaku,teda v dilne -)))

A to je duvod proc se tak vztekam kdyz slysim ze na zvukovce nezalezi, ze v tom jsou male rozdily mezi highendem a totalnim lowendem.Az jsem tim nasral fovu, i kdyz to nebyl zamer.

Jednou asi bude i nejaky ten AD,ale ted mam jine priority,budu muset co nejrychleji udelat novy zesak. A to zabere neco casu,navic jich bude asi vic pro lidi co to slyseli u mne doma nebo srovnali se svyma co si donesli...

Jo a staci uz jen dva lidi co by meli zajem,kazdopadne letos uz to nebude,nejspis leden nebo zacatek unora.
Naposledy upravil(a) nunu dne 14 pro 2007 02:43, celkem upraveno 1 x.

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2007 02:39

incestice - no to se povedlo....Mela to byt investice,ale uz jsem utahany...

fova

Příspěvek od fova » 14 pro 2007 09:31

nunu píše:A to je duvod proc se tak vztekam kdyz slysim ze na zvukovce nezalezi, ze v tom jsou male rozdily mezi highendem a totalnim lowendem.Az jsem tim nasral fovu, i kdyz to nebyl zamer.
Ani ne. Ja jsem spis rezignoval na dalsi upravy textu toho sveho clanku, tak, aby se to libilo vsem.

Co se tyce vlivu zvukovky na zvuk, tak ten clanek nemel vyznit jako ze zvukovka nema skoro zadny vliv.
Melo to vyznit tak, ze podle moji zkusenosti ma skoro nejvetsi vliv na zvuk nahravky mikrofon, kdezto zvukovka nejmensi.
To ovsem neznamena, ze by vliv zvukovky nebyl podstatny!
Ted se budu pohybovat na tenkem lede, ale berte me trochu s nadhledem: Jestli kvalita mikrofonu dela 35% kvality vysledneho zvuku, tak zvukovka je nekde na 15%.
Mozna se pletu a je to vic - nejsem na to expert.
A i 15% prece neni malo a na zvuku je to hodne znat.
Prave proto stale uvazuji o nejakem tom externim AD prevodniku. Kdybych povazoval vliv zvukovky za nepodstatny, tak AD vubec neresim.

Jen aby jsme si rozumneli. Prislo mi, ze jsme kazdy na jine strane barikady, ale kdyz si to vysvetlime, tak mozna zjistime, ze nejsme.

kexik

Příspěvek od kexik » 14 pro 2007 09:45

nunu píše: Kexsik: Hlavne ze se to vsude pouziva -)))
najvacsia pochutka je hovno, lebo miliony much sa nemozu mylit :)

Odpovědět