Digitalizacia v hudbe - kam smerujeme ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
fagaraš chalturščik

věc přístupu

Příspěvek od fagaraš chalturščik » 29 bře 2006 14:47

U muziky jde vždy o nápady, o písničky o zvukové koláže a ne o nějakou technologii... Setkal jsem se s přístupem, kdy si dotyčný myslel, že když si zakoupí PC + SW, bude to snad hrát za něj... :) Po všem tom shánění všech těch bazmeků zjistil, že neumí hrát na jedinej nástroj. No a teď vše rozprodává. Počitač je sluha a né pán. U mě je technologie vždy na druhém místě za nápadem. Někdo napsal, že díky dostupnosti technologie vzniká spousta shitu. To je sice pravda, ale není mi jasný, jak by se shit dostal přes producenty a agentury na trh. Kolik si asi najde takový shit posluchačů? A vsadim se, že tyto případné shity vždycky vytvoří spíš nějaký rádobyinženýr - rychlokvaška, který v životě na nic nehrál...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 29 bře 2006 14:54

čistě umělý počítačový skladatel nikdy nenahradí člověka...já například "destiluji" mou hudbu z mých zážitků a pocitů - takže čím lepší zážitky mám, tím lepší je má hudba...pohled na krásnou krajinu, ženu nebo počasí mě zkrátka inspiruje a tohle stroj asi nikdy nedokáže...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 29 bře 2006 15:54

fagaraš chalturščik: heh, zrovna takových co si myslí že počítač bude hrát za ně taky pár znám a většinou jsou to pěkný debílci.

Odpovědět