Distribucni site, producenti

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
delay

Příspěvek od delay » 08 pro 2008 11:21

No, vyvozuju z toho závěr, že zřejmě musí každý zkoušet sám za sebe... Mě se tohle jednou nevyplatilo.

Na nějakým koncertu, kde sem hrál solo svý věci za mnou přišlel klávesista z Precedens a toho času hudební produkční na nějaký reklamy s tím, že se mu to líbí a že chce se mnou spolupracovat a že mám přijet do Prahy do studia... blabla. Ve finále, když jsem mu odmítl poslat jakoukoli nahrávku těch skladeb a pojal sem podezření že o mě mu vlastně vubec nejde sem samozřejmě veškerou komunikaci ukončil...

Zkrátka, hlavně asi nic nikam neposílat, radši vše osobně.

bag

Příspěvek od bag » 11 pro 2008 10:02

to delay: nehnevaj sa, ze to poviem, ale music, ktora je akokolvek dobra a skonci v tvojom supliku je vlastne mrtvy komercny produkt. takze podla mna by sa mal autor, ktory ma zaujem svoju pracu predavat, zosobnovat iba s tvorbou, ktoru uz niekto ocenil a ktorej zabezpeci predajnu siet. dovtedy je vlastne akykolvek vysledok komercne bezcenny a vlastne nie je nutne sa cohokolvek obavat. ked nieco spravis, zaregistruj si to u ochranneho zvazu autorskeho vo svojej krajine (na slovensku SOZA) a potom to mozes v pohode poslat seal-ovi a ak by sa mu to pacilo a preberie to do svojho repertoaru (malo pravdepodobne), tak mas vlastne vyhrate, pretoze ti zabezpeci uz spominany marketing..

delay

Příspěvek od delay » 11 pro 2008 10:17

No, já mám právě pocit, že jediná cesta vede přímo přes toho zaběhnutého interpreta, kterého bych eventuelně oslovil... Problém je, že vůbec nevim koho... I proto mi zprvu přišlo logické oslovit příslušnou osobu n a vydavatelství s nabídkou své skladby a oni ať jí nabídnou interpretovi... Bohužel to takhle jednoduše nefunguje.

Celé to je také o tom, že se jakožto muzikant, ale hlavně skladatel, což mi jde prostě nejlépe snažím nalézt smysl svého nadání, respektive odbyt toho, co vyprodukuji. Já sám jsem průměrným interpretem a stále balancuji na této hranici... Nejde o peníze, jen o nalezení cesty :)

md3

Příspěvek od md3 » 11 pro 2008 11:31

Ja myslim, ze vetsina vydavatelstvi (pokud se chce nekdo vydat touto cestou) ma ve svem tymu lidi, ktere vyhodnocuji demo nahravky, ktere jim lide mohou posilat. Odeslat demo do vydavatelstvi muze byt trochu jako vsadit si sportku, ale pokud je autor presvedcen, ze jeho vytvory by se mohli uplatnit, proc to nezkusit.

Otazka je, jak zajistit, aby dane dilo nemohli autorovi ukrast (i kdyz to bych zase tolik nepredpokladal). Pro budouci soudni spor by mohlo stacit napr. umistit dilo na myspace a nechat si notarem overit noty :) (pripadne i text) pro dane dilo k danemu datu.

delay

Příspěvek od delay » 11 pro 2008 11:39

md3 píše: Otazka je, jak zajistit, aby dane dilo nemohli autorovi ukrast (i kdyz to bych zase tolik nepredpokladal). Pro budouci soudni spor by mohlo stacit napr. umistit dilo na myspace a nechat si notarem overit noty :) (pripadne i text) pro dane dilo k danemu datu.
No a právě z toho, že bych musel něco nechat přepsat do not se mi dělaj pupínky... Kdyby tyhle vyděračský svazy raději měly nějakej server, kam skladatel nahraje skladbu - demo a dostane potvrzení o přijetí a zaregistrování skladby do archivu, tak bude vše jednodušší... Při vzniku konfliktu se jednoznačně prokážu registračním výpisem a doložím uploadovaný soubor... Vyhrává ten, kdo si tu věc registroval dřív. KONEC.

md3

Příspěvek od md3 » 11 pro 2008 12:17

Tak oni asi existuji jednodussi moznosti, jak ke sve hudbe overit to, ze jsem byl jejim autorem k urcitemu datu. Napr. na indabamusic.com se data odeslani eviduji a k jednotlivym dilum lze priradit CC licence. To by mohla byt podle me dostatecna ochrana proti tomu, aby ti hudbu nekdo zkousel ukrast, a u soudniho sporu by to byl podle me dostacujici dukaz autorstvi. Pro lepsi efekt bych vydavatelstvi o tomto zpusobu registrace autorstvi informoval.

rastis

Příspěvek od rastis » 11 pro 2008 16:41

posli si nosic doporucene postou sam sebe, nerozbal to a peciatka posty s datumom je dokaz toho, ze si to zlozil ty a davnejsie, ako potencialny zlodej Tvojho diela.

bag

Příspěvek od bag » 11 pro 2008 20:36

ako som uz pisal vyssie, podla mna netreba byt prilis paranoicky. v 95perc. pripadov ta nikdy nikto neokradne a ani o tom neuvazuje. kazdy chce mat predsa vlastne autorstvo. a v 5perc. pripadov mozes na svoju ochranu pouzit nahlasky svojich diel v oficialnej institucii, ktora zastupuje autorov v danej krajine. na slovensku je to www.soza.sk. v cechach neviem.

delay

Příspěvek od delay » 12 pro 2008 08:05

rastis píše:posli si nosic doporucene postou sam sebe, nerozbal to a peciatka posty s datumom je dokaz toho, ze si to zlozil ty a davnejsie, ako potencialny zlodej Tvojho diela.
Stará osvědčená finta :)

emah

Příspěvek od emah » 12 pro 2008 08:37

delay píše: No a právě z toho, že bych musel něco nechat přepsat do not se mi dělaj pupínky... Kdyby tyhle vyděračský svazy raději měly nějakej server, kam skladatel nahraje skladbu - demo a dostane potvrzení o přijetí a zaregistrování skladby do archivu, tak bude vše jednodušší... Při vzniku konfliktu se jednoznačně prokážu registračním výpisem a doložím uploadovaný soubor... Vyhrává ten, kdo si tu věc registroval dřív. KONEC.
neviem ci si cital autorsky zakon, ale co sa tyka toho co si zlozil a tak - vsetko, co si vytvoril sam, na to mas autorske pravo. nemusi byt nikym overene, ani nic. jedna sa o to, aby si pri pripadnom sudnom spore - ak by ti to niekto ukradol a pouzil - vedel dolozit, ze si to skladal ty. to je vsetko. zase je tam myslim klauzula o 7sekundovom useku (sampli), ktory mozes pouzivat bez toho, aby si si pytal povolenie. ale vacsinou sa to prizna a nemaju ta za co zalovat. (viz. napr.future sound of london)

delay

Příspěvek od delay » 12 pro 2008 08:52

Díky vám všem za hodnotné informace.

Odpovědět