Distribucni site, producenti

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
upman
Vybavení

Distribucni site, producenti

Příspěvek od upman » 17 říj 2006 16:25

Zdravim,

jak tady probehl topic Uplatneni v oboru, napadlo me, ze absolutne netusim, kam v pripade, ze bych neco mel, poslat svoje napr mp3. Muzete se tedy se mnou podelit o to, ktere distribucni site pouzivate a jak zajistujete, aby byla vase hudba prodana?

Pridavam jednu co zminoval ekaze, http://www.toolboxrecords.com/.

Dik
upman
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

biscuit

Příspěvek od biscuit » 17 říj 2006 16:38

vono asi bude dost zalezet na stylu...

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 říj 2006 16:40

imho tim lepe, takze podle stylu:

CZ/zahranicni
elektro/akustika
tekno, jazz, ambient, rock, pop, atd....

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 říj 2006 16:57

to je hodne sirokej zaber.

mluvis o distribucich, chces si tedy zalozit vlastni label? no, hodne stesti :]

z pohledu producenta je mnohem vyhodnejsi najit si label zavedeny, ovsem...

- minimalne polovina uspechu, z my zkusenosti, spociva v peclivy resersi "co delam --> kam to poslu".

- krome major labelu je vetsina vydavatelstvi prudce "niche" - tj., "jedou si svuj styl", a casto dost dogmaticky.

- kdyz to prezenu, kopak a snare nekompatibilni s estetikou labelu muze znamenat neuspech.

jestli nedelas experiment per se, tajemstvi uspechu spociva v nalezeni zdravy rovnovahy mezi kompatibilitou s aktualnim hudebnim diskurzem danyho stylu (eg, 2-sec hall na snaru v nu jazzu ne), a originalitou.

priklad: obcas slysim zajimavy cesky d&b, ale staci par vterin, abych mohl s jistotou konstatovat, ze ho nikdo nevyda - protoze je nekompatibilni, at uz po formalni strance (pocet dob, aranz), tak, hlavne, po zvukovy (nemusi to byt kvuli spatnymu zvuku jako takovymu, ale treba kvuli obsolentnimu zvuku).

kdyby te zajimala prakticka zkusenost, tak ja jsem vsechny svoje skladby, co vysly na uk / norskejch labelech, udal pres aol instant messenger. sehnal jsem si prislusny nickname, poslal mp3 a cekal na odpoved.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 říj 2006 17:03

docela by me zajimala vase zkusenost s prodejem mp3.

muzu nabidnout postrehy z drum&bassu:

posledni roky se roji stovky novych producentu.

kdo neprodukuje nebo nema 'label', jako by nebyl.

vysledkem jsou stovky mp3 labelu, pojem kontrola kvality neexistuje.

vysledek? lidi se obraci na stary, zavedeny (vinlovy) labely.

slysel jsem, ze v jinych scenach je to zase trochu jinak.

pro me je vyhodnejsi vydat 2 vinyly za rok na znamych labelech, nez treba 20 mp3 nekde na beatportu.

quazi delict ma celej katalog na itunes, uz mesice cekam na nejaky vypisy, ale udajne je to hodne chaby, tak jsem zvedav...

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 říj 2006 17:07

Hmm, to je dost zajimavej postreh - je fakt, ze mp3 a vseobecne EP jsou extra rozsirene a dost oblibene, ovsem kvalita tam bude kontrolovana asi tezko.

Producent - to fakt byt nechci, spis mi jde o to slyset svoji muziku hrat a pripadne za to dostat nejakou evropskou kacku :)

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 říj 2006 17:13

upman píše:Hmm, to je dost zajimavej postreh - je fakt, ze mp3 a vseobecne EP jsou extra rozsirene a dost oblibene, ovsem kvalita tam bude kontrolovana asi tezko.

Producent - to fakt byt nechci, spis mi jde o to slyset svoji muziku hrat a pripadne za to dostat nejakou evropskou kacku :)
takovych lidi je dneska ale strasne moc. mozna existuji nejaky projekty, co 'se udelaly' prostrednictvim beatportu a podobnych, ale muj dojem je takovej, ze zachytnej bod na dnesnim presaturovanym trhu jsou prave labely, ktery si ziskaly jmeno jeste pred mp3 revoluci.

dam ti konkretni priklad: slysel jsem, ze jeden zavedeny mp3 label (d&b) prodal asi 60 mp3 jednoho 'releasu'. mne se prodalo pres tisic vinylu jednoho titulu, na znamy znacce.

nechci te ale zrazovat, zase jsem slysel o lidech, co zijou z prijmu z beatportu (aniz by kdy vydavali jinde)... asi fakt hodne zalezi na stylu, scene...
Naposledy upravil(a) Brooklyn / juanita juarez dne 17 říj 2006 21:05, celkem upraveno 1 x.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 říj 2006 17:17

jasne, mas recht, bud jdes presne s tim, co chce trh - a pak mas sanci prodavat na klaisckych vinilech - nebo jdes cestou experimentu a pak holt bud mas stesti, nebo zivoris na beatportech.

Takze, co jsou to dobry labely?

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 říj 2006 17:20

dobry labely, dobra otazka...!

tomu, co nazyvam dobry label, by se mozna dost lidi vysmalo; delam underground :]

tohle bys mel vedet sam. jestli nejak sledujes hudbu, urcite vis, kdo dela podobny veci, co ty, nebo komu se chces priblizit. to je ta nejpodstatnejsi vec :]

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 17 říj 2006 19:34

Presne tak... Dobrej label je individualni zalezitost a hlavne je otazka urcityho stylu muziky... Samozrejmne, ze pak v kazdym stylu jsou nejaky best labely. Asi je to taky dany tim co ma ten label uz za sebou. Takze label, kterej funguje treba prez 10 let, tak je proste dobrej i kdyz tam zrovna nevychazej dobry veci a lidi si to koupej uz jen proto ze je to znamej label. Pak jsou tu ty dobry mlady labely, na kterejch proste musej vychazet husty veci jinak by si to lidi nekoupili...
Jinak ja sem si zalozil svuj label, sic na styl, kterej je u nas v cechach pro nekoho nepripustenj, ale proste to jaks taks funguje a zatim mne to bavi... Nejvetsi zkouska byl prvni deska, kterou sem nechaval delat jen tak pro kamarady.... Jen tak na zkousku sem poslal ukazky do distribuce do francie a oni ze chtej 700 kusu... to mi vytrhlo srdce z tela, protoze sem to absoultne necekal.....

Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 říj 2006 19:58

Pockat, takze fraze "zalozit si label" znamena vypalit/vylisovat cdcka nebo desky a natisnout si obaly?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 17 říj 2006 20:06

Cyril píše:Pockat, takze fraze "zalozit si label" znamena vypalit/vylisovat cdcka nebo desky a natisnout si obaly?
To zalezi na stylu jakej chces delat....

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 říj 2006 21:02

ekeaze píše:.... Jen tak na zkousku sem poslal ukazky do distribuce do francie a oni ze chtej 700 kusu... to mi vytrhlo srdce z tela, protoze sem to absoultne necekal.....
v souvislosti s tvoji odpovedi a cyrilovou otazkou me napadlo - chce po tobe distribuce nejake tax number? mas na to ZL? vypisujes ty fakturu distribuci, anebo naopak? jak to danis?

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 17 říj 2006 21:17

Mam na to zivnostensky list. Bez toho to nejde, vse je na fakturu, kterou vypisuju ja a posilam, ja jim neco prodavam. Jak je to s dani to ti presne nereknu, jen podavam danove priznani a platim dan z prijmu. Vzechno to jednou rocne dela danovej poradce. Dan ve fakture do ciziny neuvadim, myslim ze prave, kdyz nemas Tax number, tak nejses platce dane, ale bohuzel to prsne nevim nikdy sem tax number nepotraboval a ani sem nemusel uvadet % dan ve fakture.... Fakturu vystavuju jen na clekovou cenu a pocet kusu nic vic....

peteness

Příspěvek od peteness » 17 říj 2006 23:06

Do DPH spadnes az budes mit za predchazejicich 12 mesicu obrat (vydaje nehraji roli) 1 mil. Kč a více......pokud to vubec nejak zjistis a priznas, ze jo.
Teoreticky muze nastat situace, ze pro tu distribuci bude vyhodne abys byl platce, takze te teoreticky muzou tlacit k tomu aby ses prihlasil k placeni DPH i s mensim obratem.......teoreticky :)

Odpovědět