Home recording studio - teorie a praxe - placená výuka

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Tom Šen

Re: Home recording studio - teorie a praxe - placená výuka

Příspěvek od Tom Šen » 30 lis 2011 13:30

Carloff: ahoj, připojuju se k prosbě Tom-Thank. Taky jsem to nenašel a dost by mě to zajímalo. Jinak díky za info. Ahoj, Tom

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 30 lis 2011 14:59

Zjistim a zajistim..
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

c9000

Příspěvek od c9000 » 30 lis 2011 17:49

Možná taky John Murch, inzeruje svoje kurzy na midi.cz. A všichni jsou z toho paf, má nějakou zázračnou metodu, na které je to založeneé a funguje prý uplně skvěle. :wink:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 30 lis 2011 17:54

No ja Johna znam uz asi 11 let a
nebudu to komentovat...
jen na zazracne metody moc neverim..

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 30 lis 2011 20:51

carloff píše:No ja Johna znam uz asi 11 let a
nebudu to komentovat...

Carloff: ok, čtu mezi řádky... :D v každém případě až budeš mít další info, tak dej vědět, mám o to zájem.

Jinak nemáte náhodou zkušenosti s online kurzy (produce, zvuk, mix), které dělá třeba Berklee?

ahoj, díky,
Tom

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 30 lis 2011 20:54

Zkusenost s online kurzama mam jen audiomasterclass.com... schvalne jsem to zkusil.. lecos se doctes, ale teorie je jedna vec a praxe je vec druha. Pokud ti to nekdo neukaze v podobnych podminkach na podobnych plug inech, HW a HLAVNE s tvym konkretnim materialem a s ukazkou referencni nahravky a vysledku jakyho chces dosahnout, tak to podle me je strasne tezky.
Sice pochopis nejaky principy, ale potom kdyz to udelas na necem jinym, co ma jiny vlastnosti atd. tak vysledek nemusi bejt stejnej.
Podle me je dobry o tom neco vedet, neco se docist, vyzkouset si neco a kdyz se dostanes do slepe ulicky, tak jako ja, tak je dobry asi nekde vyhledat odbronou pomoc :D. To zni skoro jako nejaka nemoc co ? :D

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 01 pro 2011 00:26

online kurzy.. podle me jejich jedina vyhoda muze bejt ta, ze placena vec te motivuje skutecne se na vec soustredit. a potom to, ze za cloveka prohrabnout ty gigabajty informaci, co se vali na internetu. co se tyka samotnyho obsahu, v dnesni dobe nabizi internet mraky relevantnich informaci casto od tech nejvetsich profiku; doslova se jim muzete divat pod ruce, staci vedet, kde hledat. jedine hands-on zkusenost podle me ale skutecne pomuze. nekde na pul cesty jsou webinare, kde clovek muze v realnym case za poplatek onlajnove konverzovat s typkem, co sedi ve studiu, sledovat ho kamerou a ptat se, co a jak a proc. ale porad to nema na to, s nekym se nazivo sejit. parkrat sem nejaky znamy skolil, ale nic pravidlenyho se z toho nestalo. anebo taky muzete jit s nama na pivo v severni casti prahy. :]

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 pro 2011 08:45

Brooklyn: Ja se porad nemuzu vyhnout dojmu, ze pokud to neuslysime oba ve studiu tak si tezko onlajn budeme vypravet o tom, zda je kopak spatnej nebo dobrej. Ono se taky muze stat, ze na kurz pujde clovek co ma doma low end monitory a neuslysi to same, co typek na druhe strane na K&H. Myslim si, ze par hodin s nekym ti da daleko vic nez tydny cteni. Teorie je super, ale praxe je praxe.
Ja byl treba jednou na dve hodiny u Ecsona se svejma stopama kdysi davno a od ty doby se vyvarovavam nekolika chybam, ktere sem delal a je to znat.. ale sam bych na to asi neprisel. Samo, je to asi i o sikovnosti, ale i o tom co chces delat.
Nekoho bavi delat jen samotny sound a reseni vsech detailu v mixu, ja bych rad delal hudbu a technika a znalosti jsou jen prostredek, jak toho docilit.

zazz

Příspěvek od zazz » 01 pro 2011 09:24

jmenuje se jon a ne john. ty kurzy jsou velice podnetne, ale podle toho co pises to pro tebe nebude to prave.

IGGY
Vybavení

Příspěvek od IGGY » 01 pro 2011 13:43

to zazz: podnetne sice jsou, ale hodne zalezi na cem delas, co delas a jaky ma byt vysledek. Pak zjistis, ze jsi porad na zacatku, zadne prozreni se nekona....

zazz

Příspěvek od zazz » 01 pro 2011 17:30

IGGY píše:to zazz: podnetne sice jsou, ale hodne zalezi na cem delas, co delas a jaky ma byt vysledek. Pak zjistis, ze jsi porad na zacatku, zadne prozreni se nekona....
V mem pripade se prozreni kona :) Ja sem teda pak jeste s Jonem michal jednu vlastni skladbu a to bylo taky hodne prinosne. Slyset teorii v praxi :)

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 01 pro 2011 18:09

nebudu to komentovat...
"... Jednoduse si myslim ze tady zvuk umi v cesku udelat 2 dobry zvukari pavel vetrak ajohn murch ..." - to je tvůj vlastní výrok z ezone, z roku 2002.

Takže mu to asi nějak funguje. Já na těch kurzech v létě byl a zbouralo mi to většinu z toho, co jsem za patnáct let načetl a načuměl. Přestal jsem si myslet, že kvalita je nutně v lepším gearu a už nesním o baterii luxusních HW racků. Míchat teď můžu začít už se smíchaným materiálem, neztrácím čas s hledáním frekvenčních skulin, všechno sedí v sobě víceméně dřív, než začnu pracovat. Ta metoda funguje, bezpochyby. Slovo "zázračné" je divnej výraz, ale svým způsobem to tak opravdu je. Kurzy Jona Murche doporučuju každému, kdo se zabývá zvukem a mícháním, i když se má za profíka. Přinese opravdu jinej, novej pohled na věc. A pomůže od zbytečnýho mrcasení.

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 01 pro 2011 18:58

trochu odbočím od tématu nejde mi nejak založit novou konverzaci jsem na stránkách nove registrovaný a tak bych se chtel zeptat...jak se teda zaklada ta nova konverzace,otazka nebo jak to napsat...a ted k veci...jsem zacinajici interpret(no druhým rokem delám hiphop/rap pokud se to tak dá nazvat...a zajímalo by me jak vilepšit kvalitu bez toho aniz bych dotoho musel nejak investovat...k dispozici mám(veci na ktere nahravam) usb mic samson g-track, studiova sluchatka superlux HD 651, a svůj počítač s integrovanou zvukovou kartou ...

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 01 pro 2011 19:11

lottewerther píše:
nebudu to komentovat...
"... Jednoduse si myslim ze tady zvuk umi v cesku udelat 2 dobry zvukari pavel vetrak ajohn murch ..." - to je tvůj vlastní výrok z ezone, z roku 2002.
Coz je pred temer 10ti lety :D a od te doby se spousta veci zmenila a hodne vody uteklo..:)
Ja jeho kvality nesnizuju , jen proste ho znam tak dlouho , a znam tolik zajimavych historek , ktere nebudu ventilovat ,( z prace treba s mymi kamarady z November Second,kde to fakt nedopadlo dobre..nebo od Davida Kollera i z vlastni zkusenosti jelikoz Martin Sebestik od nej kupoval studio Domovina.. ) ze mam na vec jiny nazor...ale to je muj vlastni nazor . ktery nikomu nevnucuji:)
jen znam osobne nekolik inzenyru z prvni svetove ligy a na zazracne metody neveri ani jeden:)
kazdopadne vlastni vec bych si radsi nez dal Jonovi smichat,smichal sam nebo bych ji dal Matuchovi..naprosto uprimne

Odpovědět