Home recording studio - teorie a praxe - placená výuka

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
lottewerther

Re: Home recording studio - teorie a praxe - placená výuka

Příspěvek od lottewerther » 01 pro 2011 19:51

"Zajímavý historky" se přece množej kolem každýho, nemá smysl se tím řídit. Jon určitě není trendy, není gear fetišista, ne každej si s každým sedne. Já si tam šel pro zkušenosti známýho zvukaře, kterej odved velkej kus práce a rozhodl se zpřístupnit svoje knowhow lidem, za peníze, který mi přišly rozumný, tak jako bych šel na seminář i k leckomu jinýmu. Nejsem profík, zvuk+hudba+produkce je můj fatální, dlouholetej koníček, čet a viděl jsem toho mraky, manuály, tutoriály, a ten jeho přístup mě opravdu oslovil. Svým způsobem mě fakt osvobodil. Dřív jsem se s mixem piplal celý dny, teď mám mnohem lepší výsledek dřív, než vlastně začnu míchat. Průzračnej mix, kde nehrozí, že když něco přidám nebo uberu, všechno ostatní se pohnojí, a můžu si hrát na čistým stole. Jako bych si zívnul. Jasně že nejde o samospastelnej instantní recept, kterej se obejde bez jakékoli další invence, ale určitě to byla ta nejpřínosnější zkušenost, jakou jsem kdy v tomhle oboru získal.
Naposledy upravil(a) lottewerther dne 01 pro 2011 21:08, celkem upraveno 1 x.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 01 pro 2011 20:07

Jestli jsi spokojen , jsem za tebe rad..
ty zajimavy historky jsou uplne o necem jinem nez si myslis a nez se mnozi okolo kazdeho zvukare...ale nechci to poustet dal...
kazdopadne kdyz ti to funguje thumbs up :wink:
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

KILLA

Příspěvek od KILLA » 01 pro 2011 20:16

Já mám rozporuplnou zkušenost... absolvoval jsem u Jona zákl. kurz, ale když jsem dorazil na pokračovací, byla mi předložena anglicky psaná smlouva, že nevyzradím třetí straně nic z toho, co se na kurzu dozvím a to pod pokutou 50 milionů korun. Jelikož pracuju s různými lidmi, zvukaři i muzikanty, znamenalo by to nebezpečí, že , např. když řeknu udělej ten EQ tak a tak jako mě to naučil Jon, tak se vezu... Jasně, vymahatelnost je diskutabilní, ale nemužu žít furt s tím nebezpečím za prdelí. Tak jsem se sebral a šel dom, a nebyl jsem sám. Lituju toho, protože nijak nesnižuju kvality kurzu.
Fakt je, že většina lidí tam zaujala typicky českej postoj...model : " ať mi to zkusí dokázat " ..

IGGY
Vybavení

Příspěvek od IGGY » 02 pro 2011 07:48

u nas ve skupine to bylo, ze to co podepiseme dodrzime, jit do toho ze dohodu porusim je neferove. Ale v podstate me to odradilo od dalsiho kurzu u nej. Zadali jsme ho, at nam da nejakou databazi lidi co u nej byli abychom to mohli mezi sebou komunikovat, zustalo jen u slibu. Co se tyce zvuku, pri dodrzeni postupu do sebe doopravdy vsechno zapada, clovek ma pocit ze je to cesta, dokud to nesrovna se zahranicni nahravkou, pak se pomalu odebira z tech postupu, nakonec zbyde tak 20%, tam uz to funguje. Pri dalsim mixu je to vsechno uplne jinak. Priklanim se k nazoru Carlofa, univerzalni recept neni, muze to byt vychozi bod, ale pak te stejne ceka dlouha prace, alespon u metalu. Jeden kolega si pak zaplatil extra den a za ten den spolu udelali jen zhrube zaklady bicich a nejsem se jisty ze na moderni sound pouzitelnych. Ale jsem rad, ze jsem ty penize dal za ten kurz a ne treba za nejaky plugin, to by bylo min efektivni:).

zazz

Příspěvek od zazz » 02 pro 2011 10:20

Ja u nej byl taky na jeden extra den :) a byl sem naopak prekvapeny jak intenzivne se tomu venoval...Ja to mel pripravene v Cubase podle Jonova navodu a cele sme to delali v tom. Bylo uzasne sledovat jak z mixu ze ktereho me predtim spis bolela hlava se stava neco, co se da i poslouchat. Jako to co on rekne na tom kurzu je jedna vec, ale uvest to plne do praxe je neco uplne jineho. Ja myslim ze to ze zactku opravdu vyzaduje trochu viry a vydrze a pokud budes postupovat, tak jak rekl tak se vysledek dostavi. Ale urcite se neda ocekavat ze hned po kurzu z tebe bude inzenyr svetovych kvalit :D

IGGY
Vybavení

Příspěvek od IGGY » 02 pro 2011 11:05

co ti na to mam napsat, je mozne ze jsem ten kurz nepochopil a neumim to pouzivat, kazdopadne muze byt i jina varianta vykladu proc to tak je. Museli bychom rozebrat par detailu a treba mi je objasnis, pokud jsi ochotny tak mi posli zpravu, vzhledem k te jeho smlouve to tady rozebirat nebudu. Kazdopadne ja jsem na nektere zalezitosti odpovedi nedostal a jsem presvedceny, ze jsou do jiste miry zpusobeny hardwarem co on pouziva a tim co Jon povazuje za dobry zvuk, coz je hodne relativni pojem.....

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 02 pro 2011 11:24

On je samozrejme technicky zaklad , ktery dela 20% toho mixu, dulezity je- vedet , kde ktery nastroj hraje, ( tzn freqvencne a tonove, harmonicky) co orezat a neorezat pred zacatkem mixu..jak resit faze...zpozdeni mezi high freq a low freq.zbytek ale o zadnem universalnim receptu neni..
po praci treba s Bjornem Thorstudem nebo Albinim, vedle kterych jsme sedel a koukal na prsty a navic byli naprosto sdelni ,co delaji,( protoze nejakej ceskej producemt pro ne neni zadna konkurence a u normalnich lidi tohle neni zadne velke know how , protoze zbytek je stejne o usich a o praxi), tak proste zadny univerzalni zazrak neni...ano naucil jsem se spoustu novych figlu ale nic co by bylo zazracneho spis spoustu veci co mi usetri cas...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

KILLA

Příspěvek od KILLA » 02 pro 2011 16:57

Takže zpět k původnímu tématu...
Jak psal Tom-Thak :
"Ja chtel jit puvodne na http://www.zusvoborskeho.cz/index.php?o ... &Itemid=68
ale pro pracujici to stoji 9000 na pul roku s tim, ze tam je 1 hodina tydne na 4 roky, takze pro me dost ne-efektivni zpusob."

Takže, v hudebce v Modřanech máme slušné studijko s koncertním sálem / já to tam učím /... a skutečně pro zdejší většinou pokročilé Ezonery to asi nebude, je to primárně pro lidi 13 až 18 let, ti mají hodinu týdně za 4000,- na rok, ale chodí i starší a platí těch strašných 9OOO,- na půl roku. Ti chodí většinou na dvouhodinovou konzultaci jednou za 14 dní. A i dyž se to zdá na první pohled málo, tak spousta lidí je ráda, že si za tu dobu stačí doma něco na svém projektu udělat.
Takže ...reklamka-reklamka.... od pololetí budu mít asi nějaká volná místa, kdybyste měli mladšího bráchu, kámoše nebo dokonce již ratolest, přijdte se mrknout a domluvit../ PM/.

P.S. Chodí k nám třeba Pavel Vančura, co opravuje synťáky, na jeho stránkách jsou, myslím, i ukázky toho, v čem se tam hrabeme.. :lol:
http://www.synthservice.cz/moje_hudba.html

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 15 pro 2011 10:21

2Carloff: Tak co pochodil jsi nějak s nefunkčními prvky na Vašich stránkách Deccart.cz?

Ke stažení:

Objednávkový formulář.
Nabídka služeb a ceník v „xls“ formátu.
Kontakty.

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 09 led 2012 19:07

Ahoj, tak už mi v DISKu 2x slibovali, že doplní tyto údaje:

Objednávkový formulář.
Nabídka služeb a ceník v „xls“ formátu.

Stále se nic neděje...jsem docela překvapen, od Disku bych tento přístup nečekal, docela to mrzí...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 09 led 2012 19:55

Me rekli na disku, ze je deccart s personalnich duvodu pozastaven at se dohodnu konkretne s Carloffem na individualce.

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 09 led 2012 20:11

jasně...s Carloffem je domluva úplně v pohodě, to funguje, ...ale Disk slíbil, že zveřejní finanční požadavky, a ty jsou docela podstatné že jo :-)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 11 úno 2012 17:39

lottewerther píše:"Zajímavý historky" se přece množej kolem každýho, nemá smysl se tím řídit. Jon určitě není trendy, není gear fetišista, ne každej si s každým sedne. ... Průzračnej mix, kde nehrozí, že když něco přidám nebo uberu, všechno ostatní se pohnojí, a můžu si hrát na čistým stole. Jako bych si zívnul. Jasně že nejde o samospastelnej instantní recept, kterej se obejde bez jakékoli další invence, ale určitě to byla ta nejpřínosnější zkušenost, jakou jsem kdy v tomhle oboru získal.
... nemohl bys (nebo treba Zazz) poslat vzorek mixu provedeneho Jonovym zpusobem ? Docela by me zajimal vysledek...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

JonMurch

Příspěvek od JonMurch » 27 úno 2012 12:48

Ahoj lidi, to je muj privni prispevek tady tak dovol mne hned na uver omluvit se za spatnou cestinou. Jsem nucen trochu o sebe psat protoze nemohl jen dal ignorovat prespevki od jine uzivateli na muj adresa ketrou nejsou upilne presni nebo nejsou psani v kontextu.

Carloff pise o historky o kterym nebude komentovat, a pri tom uz svem spusobem komentoval! Dokonce tri krat. Ach jo, ten clovek umi delat pro sebe reklamu...! Kdyz mluvime o historky mam jednoho pro Vas. Carloff pise ze mne zna, a do konce uz 11 let. Pravde je tak trochu jinak. Potkal jsem ho jen jedno a pro asi tak 5 minut. Prijel do meho studia na pozvani jeho kamaradi Nov 2nd aby spehoval jak to udelam! Neslo do hlavi kapela ze mne trva pouhich 20 minut abych udelal z jejich nahravky zapadni styl zvuk kdyz ani po tydeni praci jinam to neslo, tak Carloff prijel a hned zacal koukat kolem sebe!
Jestle to neni pravde tak Carloff prosim napis tady kdy a kde jsme setkali. Krome par emailu kvuli prodej zarizeni nevim o jine instance. Takze tvrdit ze mne znas je trochu nadsazka ne? A historky od vasi jemenovani zdroji bych bral opravdu s leche vahu.

S Nov 2nd vsechni zive zvukare kteri ucastnil muj kurzu meli stejne pocity o nej jako ja, a bez vymka.

S Koller jsem osobne zrusil nasi pracovni “partnerstvi” kdyz jsem Davidove rikal do oci ze uz nepreju si spolupracovat dal. Myslete si nad tim co chcete ale historky od me nedozvite!

Taky Carloff pise tam o privni tridni zvukari. Privni trida mezi zvukari cely svetove je tak 5 nebo 6 osobu. Jsou nejdrasi a taky nejzadanejsi. Vse ostatni zahranici “hvezni” zvukari patri do druhe liga v nejlepsim pripade. Prosim vazne neni nic spatneho v tom ze budeme tvrdy kriticy. Jen ti upilne nejlepsi praci obstoje v takovym porovnani. 95% zapadni praci pro vela uspesni kapelema ma technicke defekti. (Kdyz uz slysite to tak jak to je, muzete dostat na dalsi uroven)

Nekdo psal o styl a vkus. To nema s toho co delat. Porad koluje debate o toho jestle je mozne aby nejake univerzalni system mohul fungovat nebo ne. Ale nekdo z Vas nepochybuje o toho ze existuje fyzikalni zakoni snad? Me musime uznat a respektovat dane parametery ten svet v kterym zijeme.
A “zazrak” , kdo o to mluvil, ja urcite ne. Ale Edisonove zarovka byla taky “zazrak” pro mnoho lidi kdysi davno.

Tady dej spis vic o to co si skopne slyset. To neni jen tak. Trva to hodni dlouho nez slysis do-opravdi.
Je relativni jednoduche udelat zvuk kteri hraje dobre na nekteri druhy reprobedni ale je to neco upilne jineho udelat zvuk ktera hraje dobre na cokoliv. Poznat ten rozdil srovna na druch bedni ktera hraje ok i s spatne udelani zvuk je pri nejmensi obtizne. Ucim na kurzu jak pouzivat bedni aby jste opravdu slyseli.

Bez vymka Ti kteri dostali nejvic z meho kurzu byli lidi s aspon 15lety praxi a kteri uz uvidomili ze to "neumi". Nez dojdes do tenhle bod budes vyzdicke hledak nejake fygl s predstavu ze to dej jen o nejake chytach. Ale je to jinak. Tvrdit ze muzes vzit jen 20% to co ucim je smesni a potvrdi to vsem kteri mem kurzu zmenil zivot.

killr pise o smlouva jako by to byla neco hrozniho a take jako by o to vubec nevidel do predu atd. Videl o to, jen ne ze je spojeni s vysoke penezni trest. Takove smlouva je upilne normalni vec.
S sveho “dokaz to” s myli, v skutecnost pise jen o sebe. Nez odesel, a trvalo to asi hodinu nez byl pryc! rikal ze kdyz plati 1500kc za den tak bude delat co chce s to co ucil. U mne ne. Muj smlouva je presni vymereni proti takove postup a dobre funguje. Zatim pro 4 lidi to byla nejprijatelni. Dva byli filmove zvukare kteri mixuje nekde tydeni na cizi zarizeni, tak je to jasne ze nemaj moznost kontrolovat kdo tam chodi atd, takze radsi nesli do toho. Jeden byl muzikant a producent ktera chodi do ruzni studia a to plati taky pro killr i kdyz nesmime zapomenout ze killr vede svuj vlastni kurzi taky. Kazddopadne jeho trzeni si nevspynil. Naopak spousta lidi kteri absolvovali kurzy posilali taky k mne jeji znami, dokonce i vitez dva andelu posila uz ctvrte clovek. To rika hodne.

IGGY psal ze jsem slibil databazu uzivateli. To je zvlastni, spominam si jen na jedno osoba ktera chtel toho a to byl Safa. Kazdopadne nesliboval jsem toho a ani to nechci udelat. Kdyz mate konkretni otazky staci mne posilat mailem. Urcite jestle myslite ze ses nedostal nejake odpovedi jen ptete si.
Z meho strane spominam si jak tobe a kolegu pobral mezi sebou software a pluginy co pouzivate misto abys poslouchaly! V jeden kvili to byl az trapni protoze vsichni cekali jen na vi dva, a vami to vubec nedoslo. Jestle Vam neco unikal tak asi proto, ale meli by jsme ric tady ze delate zvuk bici s samply a ne s zivi bici. Je to jine cafe a vice zalezi na mastering kteri jsem vam neucil. Vasi zname ktera stacilo udelat jen "hrube zakladu bici" pracuje v stejnym spusobem, dokonce s stejne soubory.
( kazda vyrobce samplu dela veci podle sebe takze je cesky uverit ze budes tvrdit ze to neni moderni zvuk nebo podobni ode mne. Jestle ne tak vymenta samplu! Sam pouzivam nekde automat na bici. Kdyz chci Prodigy mam to tam identicke, nebo Lauren Hill, nebo Madonna atd, ale netvrdim ze toho muzu delat s jakekoliv samplu. Jestle vyrobce dela neco podle sveho tak vse je jinak a je potreba postupovat jinak, ale individualni podle dane zvuk). (nebyl cas to udelat takle s kolegu ktera na pokin ubrat malinko , ubral 3dB!) Igor skus spominat na to co jsem Vam tam ucilo. Mluvime tady o tva odlisni veci....

Mame v Anglia prislovy “ you can lead a horse to water but you can't make it drink” Plati to tady. Rikam vsem pri kurzu ze i kdyz to uz vsechno vi, ze to muzu trvat az dva roky prakci nez budu videt upilne, vsem vsude jak na to, a urcite aspon dva mesic. Kurz je rozdelani na dva(vlastni tri – mastering prijde uz v bezen) kousky. Ze toho ten privni, zakladni, vescino lidi mysli o sebe ze to neni nic pro ni, ze to nepotrebuju atd. Ale tam je klic k vse. Jestle nebudes davat dobry pozor od zacatek do konce muzes neco nepochopit a potom budes snazit delat muj zvuk stejnem spusobem jak jsi driv delal vlastni. Bohozel to ukaze jen ze si nepochopil od co dej.
Je taky nutne ric ze Ti kteri tvrdi ze to neni univerzalni jeste neucili od me jak masterovat.....

Hned jak slysim reci o styl nebo treba jak pise tady Carloff o co mas delat a jak je to jasne ze 20% bude platni atd VIM ze ten clovek to neumi. (nic v zlem) Carloff mel potreba pripojit k diskuse na midi.cz a mel pravdu myslel jsem o ni. Zrovna jsem slysel Luno a moc si mi to libilo, ale mrzelo me to ze to nebyl dotahani do konce. Zrovna tak pekne projekt ktera by mohul mit uspech jeste dal nez hranice tohle zeme, ale ze teknicke stranou ne upilne povedene zvuk. Nemluvim o “styl produkci” To si me moc libilo. Mluvim pouze o technicke parametry. Stylove bych nezmenil nic, jen to aby hralo lepe.
(a aby nekdo nepochyboval – s Luno vim ze kapella delalo neco a Carloff zbitek – mluvim o jeho praci)(ovsem na “cesky” uroven je to excelentni, ale proc musime soudit na cesky uroven, Carloff ma skvele vybavene studia, tady dej ciste o technika).

To je koncept o ktere nejsem jiste ze vsichni rozumime stejne. Styl ten produkce vytvorime kdyz udelame urcite rozhodnuty, to je neco upilne zvlast o to jak budeme procesovat zvuky aby to hralo nejlepe. Vescino zvukari tohle rozdil neuvidomi. A tim padem pro ni je cele nepochepitelni ze mohul existovat univerzalni aplikovatelni spusob jak na to. Chapu tenle nazor protoze jsem to mel taky, aspon do ti doba nez jsem pochopil ze existuje lepsi spusob . Trvalo to hodne dlouho ale podavam to dal ted protoze na privni misto by mel byt hudba. To je proc jsme vsichni tady ne?

Urcite nejake cast historky ode me bude tykat jak jsem driv naopak nechtel ukazovat nic o jaki veci delam, dokonce jsem mel prehoz ktera jsem hodil pres cely mixpult aby nebylo videt sestaveni!!! Nekteri kapely nebo producenti jsem nepustil do rezie do ti dobi nez jsem mel vse prikrite. Dokonce nekteri kousky zarizeni byli porad skovani atd. Ja vim,: sileni! Ale uz jsem dal. Dneska mne spatne zvuk otravuje tak je cas aby znalosti sli dal.

Na adresa Nov 2nd, pry to nedopadl dobre! To je dobry. Pisnicku “I'm going home” mel nejlepsi zvuk pro ceske produkce svuj dobe. Ovsem jestle si myslel na strane osobne stahy, tak ne to nedopadl dobre. Videl jsem behem privni 5 minut ze Roman neni pro mne priatelni clovek na spoluprace, ale byli tak zoufali s spatne skusenosti s jinym, a Tomas jsem znal od ruzne jine praci driv, takze sel jsem do toho. Ale hodne jsem to litoval a chtel jsem ven. Vydrzil jsem co jsem moch a na konci byl jsem rad ze to masteroval jinou.(Petr Slezak) Mam ale porad vse mixy, vsechni ti ktery kapella neodsouhlasily. Dneska kdyz to masteruje sam to zni dost dobry... A jak jsem ni snazil radit tenkrat u me, ti mixy byli hotove dlouho driv nez oni souhlasily ze ano. Bez mastering je treba trochu skusenosti abys soudil jestle neco je hotove. (Dneska mixuje a masteru soubezni tak slysite hotove zvuk pri mixu.) Ovsem je to uz hodne davno a zvukove jsem dneska dal. Jak Carloff rika hodne voda proudi behem 11 let, ale nemel by zapominout ze to proudi stejne pro vsechni.

Delali jste reklamy pro sebe na muj diskusni temate na midi.cz takze neni duvod proc nedelat totez sem. Muj kurzy budu opakovat uz od breznu a taky (konecne) prijde na nabidka slibovane kurz o mastering. Mimo jine myslim si ze tenhle novy kurzu bude pomoc pro Ti kteri chtej pochopit vic o co s deje, proc to funguje atd. Mastering kurz je otevzeni pouze pro Ti kteri uz absolvoval zakladni a mix kurzy protoze nazavaje na sebe. Vice dozvidite na midi.cz

syncro

Příspěvek od syncro » 27 úno 2012 13:16

Welcome to the forum Mr. Murch. I am happy that you have found the way to eZone and I hope that you would share some of your knowledge with us. I am not really happy that your first post here had to be be this defensive, but let me state that a majority of the forum members here are really friendly and not supporting badminding at all. So although this is certainly not looking like that now, I am personally happy to have you here and I am pretty sure that your experience and skills are worth sharing with others. Thank you for overstanding, just wanted to greet you here properly...

Saša

Odpovědět