Home recording studio - teorie a praxe - placená výuka

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
biscuit

Re: Home recording studio - teorie a praxe - placená výuka

Příspěvek od biscuit » 27 úno 2012 13:44

dobre, ale nesmi pak po nas chtit pokutu 50 milionu za vyzrazeni treti strane. omlouvam se za sarkasmus, ale v tomhle jsem si opravdu nemohl pomoct. verim, ze bude vsemi chapano dobre a mozna i vysvetleno, protoze mne to prijde jako neco naprosto absurdniho a usmevneho.

syncro

Příspěvek od syncro » 27 úno 2012 13:55

biscuit: 8-)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 27 úno 2012 13:56

A kde si prosím můžu poslechnout nějaké světoznámé nahrávky mr. Murcha, když si svoje know-how cení na 50 mega? Předem se omlouvám za neznalost... :oops:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 27 úno 2012 14:41

Tak tady se dneska ještě stavim, jen co hodim klientovi natočený věci na FTP. Bude veselo. :)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

JonMurch

Příspěvek od JonMurch » 28 úno 2012 00:04

Diky Sasa za privitani. Ale ach jo. Videl jsem ze to nema cena. proc lidi maj takove problem s smlouva. To je uz v cechach bezni a v svete upilne tak. Kazdy clovek ktera dostana nejake "know how" je zavazen smlouvni - to muzu byt i prodavac hudebni technikou... 50melon je jenom sakramensky velike cislo... Je to vystraha nic vic.
Dostal jsem mail od Carloff a nebyl to veselo! Tak po predcteni co jsem psalo neco bych dodal. Myslim si ze jsem jasne vyardil obdiv jeho praci , a dokonce i studiove vybaveni taky, ale pres toho je mozne ze nikdo by mohul myslet ze jsem prevyseni nebo podobni. Nemyslel jsem to tak a rozdil dneska mezi nejlepsi cesky a svetove praci uz neni tak velike. Ale jako u vse, kdyz snazime si vylepsovat v praci, ti posledni par % jsou vyzdicke ti nejobtiznejsi.
Tady dej hlavni o to jestle je mozne nebo nemozne aby "nejake" zvukarske system mohul fungovat univerzalni. Muj nazor je ano a po deset let pouzivani tenhle system s ruzne styli kapel atd mne jeste nesklamal. Uz desitky jine zvukari maj podobni skusenosti. Zadni zazraki, jen pevni zakladi z logika a fyzika - ale moc ne na kurzu na stesti.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 08 dub 2012 17:45

JonMurch píše:IGGY psal ze jsem slibil databazu uzivateli. To je zvlastni, spominam si jen na jedno osoba ktera chtel toho a to byl Safa. Kazdopadne nesliboval jsem toho a ani to nechci udelat. Kdyz mate konkretni otazky staci mne posilat mailem. Urcite jestle myslite ze ses nedostal nejake odpovedi jen ptete si.
... kolegove, potvrzuji ze (tedy alespon me v odpoved na muj navrh) Jon nic takoveho neslibil, jen tusim podotkl, ze o tom bude premyslet.

Jinak Jone, nadale trvam na tom, ze by to bylo prinosne. Vzhledem k ustanovenim smlouvy by tak mohli ucastnici kurzu lepe probrat sve zkusenosti s Tvoji technikou nez neyni a pro lecktere z nas by zkusenosti kolegu z praze mohly byt velmi uzitecne. Pripadne by sla zalozit nejaka soukroma konference, thread na foru s omezenym pristupem a podobne.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

delayko
Vybavení

Příspěvek od delayko » 03 zář 2012 21:26

Ja len s takym malym prispevkom do diskusie tutok su nejake nahravky a la Jon Murch. Nech hovori kto chce co chce fyzika plati pre vsetkych. Taktiez principy, ktore prezentuje Jon a su uzko spojene s nou, musia fungovat. Nefunguju urcite nastavenia EQ v pripade ze nieco pokazime pri zazname. Takisto upravene zvuky samplov napr. bicie z Superior Drummer a pod., ktore su pripravene na priame pouzite v nahravke bez upravy, maju ine pravidla. Chyby, ktore v tych nahravkach su, su moje, par som ich nasiel a nechal som to tak aby som videl svoje pripadne uspechy a zlepsenia. :D Z odstupu casu mozem povedat ze to co hovoril je na 95% spravne tych pat % si nechavam pre pripad ze nieco by neplatilo :)
A ten poznate, ze stretnu sa dvaja muzikanti a neohovaraju ........ :)

delayko
Vybavení

Příspěvek od delayko » 04 říj 2012 20:17

Zdravim Vas vospolok

Tu bola ta diskusia o Jon-ovi tak to davam sem. Dovolujem si Vas slovenskych kolegov pozvat na Kurz Jona Murcha, ktory sa uskutocni v Nitre 12. oktobra 2012 (miesto upresnim)
Pridite si zdarma vypocut jeden den kurzu a potom sa rozhodnete ci chcete ostat alebo nie.
Cena je 150 evri slovenskych

tu je link na udalost https://www.facebook.com/events/136908339789150/
keby nieco poslite mi spravu alebo zavolajte :)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 14 bře 2013 12:45

Konečně jsem se k Jonově kurzu dokopal i já a můžu vřele doporučit!
Výsledky ještě nemám, na to je moc brzo, ale z kurzu a množství informací mám skvělej pocit.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Bedo

Příspěvek od Bedo » 14 bře 2013 14:39

Delayko prosim ta vies mi povedat ci este bude nejaky kurz v NR? rad by som dosiel. daj mi vediet prosim aj mailom alebo PM ako chces.

Pavol Fecik

Příspěvek od Pavol Fecik » 14 lis 2013 03:28

Ahojte kolegovia :idea:
Mozem vam opisat moje skusenosti zo skolenim od Jona :)
Skolenie prebehlo v najvacsiom poriadku. Jon bol ochotny odpovedat na otazky aj mimo rozoberanej problematiky. Naucil nas vela uzitocnych veci. Lutovat urcite nelutujem a ak niekto hovori ze mu to nic nedalo je neskuseny zvukar. Ved aj nazov kurzu je ze Kurzy pro pokrocile zvukare
Mne osobne pomohol jeho pristup. Prestal som si klast otazky, ako to robia velke mena, ale polozil som si otazku co robim zle ja.
Toto je zakladny stavebny kamen. Naucil som sa ako odsnimat zvuk, ako postavit mikrofony ku danemu nastroju a usetrit si cas pri mixazi
a mnoho ineho.
Jonov pristup ludom ukaze smer. Verte tomu ked aplikujete jeho know how a nebude vam to zniet dobre chyba nieje v tom co vas naucil Jon ale vo vasom retazci. Chybu treba hladat v napr. : zlom odsnimani nastrojov, alebo zla akustika, alebo zly vyber mikrofonov a cokolvek ineho.
Budem sa opakovat ale Jon mi otvoril oči aj uši. Chem sa mu za to podakovat.

delay

Příspěvek od delay » 18 lis 2013 11:53

Máte někdo odkaz na nějaké reference práce (mix/master) Johna Murcha???

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 lis 2013 11:58

spytaj sa tudyho .. ten u neho bol ... referencie/odkazy su tu : http://www.midi.cz/inzerat/54636/kurzy- ... re-2-4-11/

delay

Příspěvek od delay » 18 lis 2013 12:40

Nejde mi o dojmy z kurzu, věřím že to je zajímavé a tak a po všech těch komentech by mne fakt zajímalo WO CO GO? :), ale nyní mi jde čitě o výsledky při mixingu, rád bych si nechal něco mixnout ale... chybí nějaká reference. Proč?
Naposledy upravil(a) delay dne 18 lis 2013 13:33, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět