Jak bude znít (nejen) hip hop za 5 let?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
hombrefeo

Re: Jak bude znít (nejen) hip hop za 5 let?

Příspěvek od hombrefeo » 02 dub 2013 00:30

aprilove tema, ale snad to pujde timto smerem, i kdyz mi to je uplne u konecniku :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 dub 2013 08:22

STI: to je NAPROSTA BOMBA !!!!!

GOMS

Příspěvek od GOMS » 02 dub 2013 09:22

Dobře ukázka nebyla vybrána zdárně (mimo to jsem chtěl postnout link se songem JUMP, ale to je teď jedno), přiznám hh to určitě není. Ten kdo by zde náhodou znal její nové album, tak by věděl o čem mluvím...Tohle mi, ale přijde výstižnější Opravdu teď nerozebírám Rihannu, i když jsem přesvědčený, že je obdařená mega talentem. Řeším produkce...
To jestli se hh vrátí, kde byl není důležité, protože dnes to není o jednom (pod)stylu...Pokud má někdo rád Snowgoons, tak ví, že nic neumřelo, jen jak už to tady zaznělo pop na sebe nabaluje postupně tyto žánry a vytváří něco nového.
Mimochodem, že z hh postupně vznikly další (east, west, south, apod) je z mého pohledu jen dobře. Pokud je něčeho více minimálně se producenti musí více snažit (možná je to i přímá úměra s tím přibývajícím počtem) a to si myslím, že je jenom dobře. Pak někdo může namítat že to dělá každý a vzniká spousta šedi. Ano, ale kde je záruka, že v opačném případě bude existovat motivace se prosadit...Pak-li že je velký zájem o komponování na pc, ceny sw jdou dolů, vznikají nové výrobky. Musí se konkurence snažit.

Já se po těch letech, kdy jsem byl striktně zaměřenej na true school (chcete li east coast) opravdu zaměřuju jen na to co se mi líbí a co ne...Je mi takřka jedno jestli je to komerční, nebo ne... Dostal jsem se s tímto topicem trochu někde jinde, ale nevadí..Člověk se chce jen zase někam posunout. Někdo dělá deset let jedno a pokud ho to baví je to v pořádku...

GOMS

Příspěvek od GOMS » 02 dub 2013 09:33

Když pominete, co jsme tady doposud rozebírali opravdu by mě zajímalo jestli někdo přemýšlel nad novým stylem...
Žánr teď není důležitý...
Jestli je vůbec ještě prostor pro tvorbu něčeho nového, nebo už je vše vymyšleno a vznikají jen fůze..

GOMS

Příspěvek od GOMS » 02 dub 2013 09:46

Navíc nebýt takových to trend? težko by pak vznikaly v?ci jako Možná by jste nev??ili, že i já si poslechnu Mika Oldfielda apod, ale tohle má prost? v sob? energii a syrovost + tony na který slyším...
Naposledy upravil(a) GOMS dne 02 dub 2013 10:12, celkem upraveno 1 x.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 02 dub 2013 09:50

GOMS píše:Poslední dobou přemýšlím o tom, jaký bude trend u rapové("mainstream") muziky za 5 let.
Dnešní trend mám po producentské stránce docela rád. 808, subbasy, vyzývavé synthy,
minimalismus, prvky dubstepu, crossovery s tanečnímy styly.

Jak jsem zmínil, líbí se mi to a sám se snažím něco podobného dělat, ale často se ptám...
Chci znít jako všichni ostatní?
Když se nad tím zamyslím, říkám si ano, protože je to zároveň něco co se mi líbí, ale stejně tak chci být inovativní..
Přijde mi, jakoby vše bylo už vymyšleno...
V zásadě jsem přišel jen na to jaké zvuky mám rád...
Třeba zvuk sub bassu mě pohlcuje...
Nic mě však nenapadá v oblasti nějaké nové arranže, nebo rytmky. Zatím :)

Položil si někdo z producentů vážně tuto otázku, nebo jedete v zajetých kolejích?
Sleduj víc to,co se děje pod povrchem...nový "underground" producenty...ted´ mě napadá třeba Flying Lotus(bohužel nikdo jinej),to je například člověk co imo dělá TEĎ novou muziku a vytváří NOVEJ trend,kterej budou za 5 let rihany a guetové napodobovat.I když na druhou stranu těžko říct...kdo by to byl řekl před deseti lety u dubstepu...

GOMS

Příspěvek od GOMS » 02 dub 2013 10:02

Longsleeper: Flying Lotus >following...poslech jsem si jeho soundcloud.
I starší věci znějí poněkud nadčasově. Díky za tip.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 dub 2013 18:34

goms: mame tu tlacitko edit ;) (neber to prosim jako nejakou buzeraci, ja jen abys me za tejden nedohnal v poctu prispevku :-D )

Eli

Příspěvek od Eli » 03 dub 2013 01:03

"Jak co bude znít" je příliš nekonkrétní otázka. Za posledních několik dekád zní pop stále stejně, tzn. 4/4 takt v dur nebo moll pod A=440 Hz. Instrumentačně dnešní elektronická pop music už delší dobu oprašuje „zlatá osmdesátá“, koncepce jejichž hudebních šablon prožívá s novými technickými možnostmi renesanci. A lidem se to líbí.

Osobně za dobrý hip-hop / rap považuji např. Hits From The Bong od Cypress Hills, případně i některé jejich další mixy. A za téměř dokonalý prototyp popové „rap“ skladby beru Gansters Paradise od Coolia. Old school, ale oproti soudobé produkci kvalitativně (i jinak) úplně jinde.
Pro příklad skutečné žumpy netřeba chodit daleko, nese jméno Rytmus, speciálně 8 október.

Jak co bude "znít" určuje obliba v době, kdy budou lidé stále chtít poslouchat - dnes nové, zítra - retro kusy. Tak například se spoustě mladých líbí "staré dobré melodie", dejme tomu třeba Final Countdown od Europe (ale také klidně Eine kleine Nachtmusik). Jenže přes rockový, "roztříštěný homo" zvuk Europe už nejede vlak, dneska frčí tučné beaty s hutnými basy, melodie skrz synťáky atd.

Eskimo Disco - Final Countdown Nezáleží na "stylu", v jakém kdo pop skládá, ale hlavně na kvalitě kompozice. Jestliže se skladba stane populární a odolá zkoušce času, mládež si to pak zremixuje do pro ně ideální podoby.

vasek

Příspěvek od vasek » 03 dub 2013 09:36

To video s těma zvířátkama jsem rozdejchával asi 10 minut :-) Boží.
A teď k věci, gomsi, nikam se podle mě neposuneš, pokud budeš nazývat Rihannu hip hopem. A to říkám jako člověk, kterej hh nikdy neposlouchal a nikdy nebude. Green Day není punk a Linkin Park není metal. Všechno jsou to popiny, co si půjčují jen co se jim hodí. Podle je třeba zabřednout hlouběji pro pochopení a vyjasnění si věcí.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 03 dub 2013 10:31

A hlavne premyslet jak bude znit hudba za 5 let je uplne zbytecny. I vysledovat co by se mohlo chytit v popu je zbytecne usili. Pop je hodne sezonni vec, zalezi na aktualni nalade, trendy rozhodne naplanovany dopredu nejsou.:)
Takze staci sledovat co se deje prave ted, protoze je nejaka rekacni doba, nez se to ohraje. A mit sirsi zaber v zanrech.

PS: On dubstep kterej je v komerci uz tam byl od roku 2009- 2010 a defakto je to uplne jinej zanr nez ten "undergroundovej" kterej zacal vystrkovat ruzky kolem roku 2005 a dela se v modifikacich paralelne dotedka.

PS2: Jo a predelavky starsich veci do modernejsiho havu je postup, kterej je starej skoro jak pop sam.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 03 dub 2013 10:41

jezis ten remake final countdown to je NEUVERITELNA SRACKA :-)))) jeden z najhorsich remakov co som kedy pocul .. zle zle zle ... total mimo .. takto skurvit taky paradny song to je vyssia forma umenia ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 dub 2013 11:10

dendy : vacsina remakov stoji za hovno .. casto si dobre remaky spravi az samotny interpret ..

napada ma priklad :
a remake, ktory mi pripada lepsi ako povodna verzia ..
To iste sa da napriklad napisat o albume Kraftwerk The MIX ..

GOMS

Příspěvek od GOMS » 03 dub 2013 15:03

biscuit: trochu nerozumím, selský rozum velí použít edit v momentě, kdy bych chtěl upravit stávající příspěvěk.
Tu funkci jsem použil asi tak jednou...
Vasek: "nikam se podle mě neposuneš, pokud budeš nazývat Rihannu hip hopem"
HH poslouchám více než deset let. Spoustu "hh" producentů dělá s lidmi jako rihanna.
Zvuk, který vytváří hh není, ale prvky tam najdeš, tak jako od jiných stylů. Myslím, že mám jasno v tom co je co.
Oxygen: "A hlavne premyslet jak bude znit hudba za 5 let je uplne zbytecny. I vysledovat co by se mohlo chytit v popu je zbytecne usili." Souhlasím. Tento nadpis (a celý článek) měl spíše směřovat k zamyšlení nad tím jestli je prostor k něčemu novému, zajímalo mě jestli někdo hledá nový směr....Pojal jsem to jak jsem pojal...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 03 dub 2013 15:33

jde o to, nemit tri prispevky pod sebou, muj selsky rozum mi rika, ze to pak vypada jako monolog... takovej problem napsat do okna rychla odpoved text, zkopirovat ho a pridat do editovanyho prispevku? ja to tak delam bezne, protoze me casto napadne jeste neco dalsiho az po stisku tlacitka "odeslat".

jinak, prostor pro neco jinyho/novyho je vzdycky, akorat si nemyslim, ze lidskej mozek je schopen nejak presne predvidat, kam se trend a manyr bude ubirat. obcas to nekdo da, ale ten o to taky v naprosty vetsine pripadu nijak neusiluje - proste jen predbehne dobu, nebo se naopak ten kdo trendy vytvari v nem inspiruje, nebo ho prezentuje jako zakladni kamen toho trendu... podle me jsou ale vsechny tyhle veci lichy a za jediny pro me pochopitelny je delani hudby srdcem a citem, kde nema cenu resit "in" nebo ""in" soon".

Odpovědět