Jak bude znít (nejen) hip hop za 5 let?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
MDudas

Re: Jak bude znít (nejen) hip hop za 5 let?

Příspěvek od MDudas » 05 dub 2013 14:36

:D :D :D
Nac su nam rymy, ved mame nadavky....

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 dub 2013 14:37

dendy píše: ta kauzalita funguje opacne .. nie media su pricina toho ze ludia su tupe konzumne stado - prave preto ze ludia su tupe konzumne stado, pretoze to maju v genoch dane, tak obsah v mass mediach je tak nastaveny, aby im vyhovoval..
Ides nato dobre dendy, ale este musis precitat zopar odbornych kniziek (toto hovorim so vsetkym respektom a bez urazania !).
Ta kauzalita totiz funguje obojsmerne. A je ulohou inteligentnejsich udrzovat status spolocnosti na unosnej urovni. Vsade v historii tam, kde "zvitazili masy" a ich nazor, sa vsetko posralo. Pripominam VOSR, nas Vitazny februar, Nemecko NSDAP - nic ine, iba politicky zvitazil masovy nazor masirovany podsuvanymi hlupostami a ucelovyymi klamstvami....
Zacalo sa s malymi lzami, masa to zozrala, stala sa z toho pravda. Tym sa vsetko posunulo na novu "uroven" a zacala sa servirovat dalsia davka klamstiev a este vacsich blbosti. A masa to zase zozrala ako pravdicku... Atd, atd. Az do uplnej zumpy.... Tiez si vtedy v Nemecku mysleli, ze "s takymi pakovinami sa predsa Hitler nemoze presadit. Ved su to uplne Scheisse und Unsinn, predsa...." No vidis, a podarilo sa. Len bolo treba pomaly a primerane tie blbosti davkovat. Presne ako to robia dnesne media....

Cize masa klesne tam, kde jej to dovolime. Ak tento "drobny detail" budeme ignorovat, tak mozeme vsetci zaliezt do psej budy a zrat granule. Preto nemam rad tieto pseudo-humanisticke a ultra-liberalne nazory :evil: , ze "nech si kazdy robi co chce". V ziadnej skutocne uspesnej krajine to tak neni. Iba my, co sme si este neuzili dost slobody, mame podrazdeny obranny reflex, ked sa hovori o regulacii a kontrole. Zial preto, ze tu regulaciu a kotrolu velmi casto robia pakovia - ludia, co nemaju o demokracii potuchy. Ale to neznamena, ze sa mame vzdat myslienky "racionalnejsieho" riadenia spolocnosti.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 dub 2013 14:44

kermitak: no mne sa ten track paci nechyba/nevadi mi na nom absolutne nic .. ani rymy ani nic ine mi nevadi.. pre mna jedno z mala hiphopu co sa mi vyslovene paci.. :-)

mdudas: tak za 1/ prosimta najdi mi 1 nadavku v tej skladbe co som sem hodil, budes taky dobry ?

a za 2/ ad obojsmerna kauzalita lol :-) tak to zase ty si poriadne nastuduj co to je kauzalita (https://cs.wikipedia.org/wiki/Kauzalita) :-) .. pricina -> nasledok .. mozno snad s vinimkou poruseni casovej invariancie pri niektorych procesoch v kvantovke (ale aj to su viac matematicke konstruktry nez realne javy porusujuce kauzalitu) nic take ako 'obojsmerna' kauzalita neexistuje ..

samozrejme druha vec je ze vztah "tupe stado <=> vyplach v mediach" - tam sa da diskutovat ci ide naozaj len o kauzalitu, a ktorym smerom, alebo ci to je navzajom sa ovplyvnujuci vztah, to uznavam.. ale vazne mam obavu ze nejak zasadne zmenit myslenie ludi proste nieje mozne.. zmenis obsah masovych medii a komunikacnych kanalov - a prestanu byt pre nich zaujimave ...

ak veris ze nejakou regulaciou masovych medii, mozes zmenit nejak zasatne tych 90% tupeho stada tak si naivny .. ako som povedal kto chce aj v tych masovych mediach si najde kvalitne informacie - problem ale je ze ich nikto nechce .. ani ked sa tam nejakym zazrakom dostanu, nieje o ne zaujem...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 dub 2013 14:48

bassline: to je hloupost. rymy v nasich rodnejch jazycich neznej rozhodne blbe, jde jen o to, ze je tady jen spetka toho opravdu dobre zprodukovanyho (ale to je obecne problem cely cesky hudby). jeste jsem neslysel jazyk, ve kterym by rap vyznival spatne. odjakziva co rap registruju miluju francouzskej a hispanskej rap:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 dub 2013 15:51

bassline píše: (specialne ten rap v grandmaster flash je proste neskutocne lahodny, to frazovanie, intonacia, atd., radost sa do toho zapocuvat :) )
tak ale to je No1 aj vramci svetovej produkcie ..

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 dub 2013 16:08

:D :D :D
dendy, ides nato dobre dendy, ale este musis precitat zopar odbornych kniziek (toto hovorim so vsetkym respektom a bez urazania !).

za 1/ nebolo to myslene na majka spirita - sorry, zle casovanie

za 2/ OK, ked Ti nevyhovuje, ako som si prisposobil tvoj odborny termin, tak Ti to preformulujem (aby Ta to tak nerozculovalo :wink: ) - vztah tychto veci je obojstranny a podoba sa systemu so spatnou vazbou - pricina ovplyvnuje nasledok a ten zase ovplyvnuje pricinu. Masy chcu hluposti, preto im ich naservirujeme, a to ich zase viac ohlupne a ziadaju este vacsie hluposti. V psychologii je toto davno znamy jav, tak sa prosim Teba nerozculuj !!!! 8)
Pride mi to trochu, ako by si odmietal realnu existenciu davovej psychozy - "ved dav je len tak blby, ako je suma blbosti jednotlivcov". "A blbost jednotlivca je dana"... to su matematicke metody zle pouzite v sociologii a psychologii.

bassline

Příspěvek od bassline » 05 dub 2013 16:18

bisc: opat si nerozumieme, ako vzdy :)

Nepisal som o tom ze v slovencine alebo cestine musi zniet rap zle. Pisal som o rape, ktory som mal moznost pocut v ramci CR/SR produkcie. Tie konkretne veci ktore som pocul na mna posobia slabo - ten rap mi v tom pripada iba ako obycajna recitacia bez nejakeho specifickeho prejavu.

Daj mi nejaku ukazku rapu zo SR/CR produkcie, ktora sa vyrovna ukazkam ktore som pastol vyssie :wink:

Dobry rap je dobry rap a samozrejme ze to nie je viazane na jazyk :)
Naposledy upravil(a) bassline dne 05 dub 2013 16:19, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 dub 2013 16:19

Príčinnosť alebo kauzalita alebo kauzálna súvislosť alebo príčinná súvislosť alebo súvislosť príčiny a následku alebo príčinne účinkové vzťahy alebo kauzálny nexus je priame, konkrétne a základné sprostredkovanie objektívnych súvislostí; jeden proces (príčina) vyvoláva druhý proces (následok alebo účinok). Príčinnosť je forma pôsobenia súvislosti medzi vecami, procesmi, systémami atď. objektívnej reality, kedy jav, nazývaný príčinou, vyvoláva nevyhnutne alebo zákonite za určitých podmienok oný jav, ktorý sa nazýva následok.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%AD%C4%8Dinnos%C5%A5

to o com hovoris ty nema s kauzalitou ani ziadnou "vzajomnou kauzalitou" nic spolocne - to je vzajomna spatna vazba medzi 2 pozorvanymi javmi ktore prebiehaju/existuju sucasne ..

btw. nerozculujem sa , som naprostok kludny, niesom ten typ co by penil za pocitacom hehe .. normal diskusia, ked budem mat pocit ze to nikam nevedie a hadzem hrach o stenu proste prestanem odpovedat...

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 dub 2013 16:56

Kedze tu teda vobec nejde o kauzalny vztah, tak tento termin mozeme s kludom vypustit. :D
Bavme sa dalej o "obojstrannej zavislosti".

Clovek ma vzdy tendenciu prirovnavat sa k tomu, co je "normalne". Kedze kazdy ma iba obmedzeny pristup k informaciam o inych ludoch, a velku cast toho tvoria prave media, tak nam tieto buduju predstavy, ktore vobec nie su pravdive, ale ludia ich za take povazuju - "vsetky dievcata su stihle a krasne a vymalovane a nosia v lete mega-velke okuliare; vsetci politici su sprosti a nevedia kde je sever; vsetky supermarkety sa nam snazia nanutit predrazeny tovar alebo tovar po zaruke; vsetci ludia tu kradnu, cirkev ma obrovske prachy a vsetci jej hodnostari su ..., dnes sa pocuva hlavne elektronicka hudba a hip-hop; v sudnej sieni sa ludia hadaju az do kosti a sudca sa na to iba pozera; lekari vzdy urcia presnu diagnozu, aj ked ju ma iba 200 ludi na svete; 16-rocni hackeri sa vedia naburat do akejkolvek institucie a systemu; vsetci Madari su nacionalisti nenavidia Slovakov; mensi plat nez priemerny maju iba looseri a neschopaci; Slovensko potrebuje vsetko zreformovat;.... atd atd"....
Mohol by som pokracovat do Aleluja - vsetko same relativizovane klamstva vyprodukovane mediami, ktore si masy zoberu za pravdu a casom tomu zacnu verit, a tym sa aj zacnu riadit !!!
Casto je na tom kus pravdy, ale sa to "nejako zaujimavo dokresli", a tak sa vnimany "rozumny stred" vzdy niekam o kus posunie. A tym sa posunie aj cela pravda....

Ukoncim to vyrokom: "Kto sa vzdal v boji s hlupakmi, nech sa nestazuje, ze vyhravaju !!! "

sequel78

Příspěvek od sequel78 » 05 dub 2013 17:26

dovolim si sem prihodit nieco z nasej sceny, nepocuvam HH a nikdy ho pocuvat nebudem, ale tento chlapik je proste dobry, rapovat sa da aj inteligentne... :mrgreen:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 dub 2013 17:42

Palio-boss

Příspěvek od Palio-boss » 05 dub 2013 23:26

Ked uz sa tu zbehli nejake ukazky CZSK HH sceny, tak mna celkom zaujali tieto veci, co mi netrhaju bubienky pri tom ako sa to rymuje. Tento chalanisko vie celkom rymovat: potom myslim ze sa to zo slovakov este dost rymuje tuto chalanom z GR: a Z CZ vie a toto sa mi paci po hudobnej stranke strasne ze moc, ani neviem preco

GOMS

Příspěvek od GOMS » 06 dub 2013 08:28

Kermitak: " pro me celkem zasadni problem cz hiphopu - neschopnost tvorit rymy"
Je tady řekl bych více nadaných na tvorbu rýmů, ne o všech je slyšet.

Mě osobně na cz baví tak možná už jen james c. Ale to spíše proto, že je showman.
Poslouchám hh 13 let. Mě osobně nejvíce bavil sound 2000-2005.
Ale i dnes vznikaj hodně dobré věci, když člověk má přehled.

Mě osobně se líbí třeba : Nebo nebo Dost klasicky znějících interpretů (všechna čest) už za tu dobu jsem vypustil...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 dub 2013 09:11

sequel78 píše:dovolim si sem prihodit nieco z nasej sceny, nepocuvam HH a nikdy ho pocuvat nebudem, ale tento chlapik je proste dobry, rapovat sa da aj inteligentne... :mrgreen:
preboha to nemyslis vazne :-))) strasne neprijemn tenky hlas a este si aj slape po jazyku :-)))

Odpovědět