Jak dlouho vám trvá složení tracku?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
bassline

Re: Jak dlouho vám trvá složení tracku?

Příspěvek od bassline » 28 úno 2012 23:51

1) Make a loop you can listen for 6 minutes
2) Press record
3) Wait for 6 minutes
4) Press stop

Maybe twiddle with a knob or two during the recording, but that's optional. Analogue gear helps since it won't sound static like digital does without modulation.

I'm serious here. If the groove doesn't work looped forever, do something about it until it does.

:P

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 29 úno 2012 00:07

dendy píše:proste nemaz nic corozrobis... vrat sa ktomu trebars opolroka... o rok... to je fuk... nikdy nevies kedy a ako ta chyti inspiracia...

a hlavne je to o sebadiscipline a drine ....
presne tak to robím.. preto som napísal rok aj dlhšie :) mám toho rozrobeného viac a na čo mám zrovna chut na tom robím..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 29 úno 2012 00:10

Ivo píše:Doba "složení" mých nejlepších tracků se většinou rovná době jejich trvání :wink: Prostě ve správný čas, na správném místě, ve správném rozpoložení a ve správné company něco doopravdy a naplno zahrát. Tak, jak se to nikdy (dopředu ani zpětně) složit nedá ...
takto sme nahrávali s kapelou kedysi ked sme hrali punk :) :)

badkick

Příspěvek od badkick » 29 úno 2012 09:25

mne osobne to trvá relatívne dlho (2 týždne-2 mesiace :-) ). Venujem sa tomu vsak len podla volneho casu a chuti - t.j. sem-tam hodinku-dve. Ale hlavne mi zabera cas vyber vhodných patchov - s tým sa najviac natrápim. preberám, vyberám a čas beží. takze som postupne dosiel k tomu, ze je asi lepsie zrobit track najskor bez "idealnych" zvukov a az potom sa s tym prplat, ked uz je kompozicia ako-tak hotova. pretoze ak to zacnej riesit skor, ked mam hotovu tak minutu tracku, tak uz potom mam problem tu kompoziciu vobec dokoncit.
trosku je pre mna niekedy tiez problem nadviazat na nejaky rozrobeny pattern. t.j. vymyslim par taktov (povedzme ze sa mi aj celkom lubia) a potom je tazke vymysliet k tomu nieco ine - nejake pokracovanie toho tracku. potom je dobre to nechat odlezat a po nejakom case tie rozrobene kusky vypocut a skusit niekam posunut.

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 29 úno 2012 13:48

Patrim medzi tych, co malokedy nieco dokoncia. Na disku mam desiatky rozrobenych veci, niektore
vo forme par patternov refrenu, niektore komplet z pohladu aranzu ale uplne priserne z pohladu zvuku
( k tym sa vraciam velmi nerad a vacsinou skoncia ako "draft" ), par som ich skutocne "dokoncil".

Ale narazam na neustaly problem, ze mam stale nutkanie nieco vylepsit a tak aj kompletny track drzim
stale v sekcii "todo" a dookola rozmyslam, co by som v nom este zmenil ( minimalne z pohladu zvuku ).

Kadenciu mavam roznorodu. Ked ma to bavi a nezhnusi sa mi to neustalym pocuvanim dookola a vymyslanim
ako dalej a co za zvuk pouzit, dam track dokopy zhruba za 2-3 tyzdne ( 1-3 hod denne ). Ked sa mi to zhnusi
( 70 % sanca ), odlezi si to tak pol roka az rok a potom ma to bud znovu chyti, alebo to zmazem.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 29 úno 2012 13:53

Když mi bylo 18náct, tak 1-2 dny, dnes tak rok (ale samozřejmě možnosti, techniku atd. mám proti tehdejšímu stavu zcela neporovnatelné):-)

c9000

Příspěvek od c9000 » 29 úno 2012 14:01

Jeden večer většinou, maximálně 2-3 večery. Když dělám na něčem "producentsky" tak je to většinou delší doba, jelikož si nemůžu dělat uplně co chci. Další věc je že pokud nedám základ treku během večera tak to většinou nedokončim. Ta okamžitá nálada se musí využít na maximu, to má občas za následek litry kafe a ponocování, jako v tom sem dobrej:)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

badkick

Příspěvek od badkick » 29 úno 2012 14:38

este som si spomenul na jeden jav v mojej produkcii :-)
ked sa s niecim az moc prplem (menim, skúšam rozne zvuky, detaily, atd.), tak je potom obcas final verzia ovela horsia ako ta prvotna. :-D a az si sam sebe poviem, to preco som do toho este vrtal?, vsak to bolo ok. takze moze to byt aj takyto "retrogradny" proces ;-)

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 29 úno 2012 14:49

Od toho si vsetky projekty verzujem mercurialom, po kazdej vacsej zmene spravim save a commit do repozitara. Mam moznost sa tak vratit do minulosti ( ale robim to malokedy, pretoze popri "kurveni" zvuku do skladby dorobim dalsie aranze a o tie revert-om nechcem prist a rucne to lepit medzi verziami sa mi tiez nechce ;-) )

badkick

Příspěvek od badkick » 29 úno 2012 15:02

dusanmsk píše:Od toho si vsetky projekty verzujem mercurialom, po kazdej vacsej zmene spravim save a commit do repozitara. Mam moznost sa tak vratit do minulosti ( ale robim to malokedy, pretoze popri "kurveni" zvuku do skladby dorobim dalsie aranze a o tie revert-om nechcem prist a rucne to lepit medzi verziami sa mi tiez nechce ;-) )
no ved presne, aj ja si samozrejme ukladam a cislujem rozne verzie, avsak problem je v tom, ze vacsinou v nasledujucej verzii nieco pridam, upravim, predlzim ju atd. a keby som mal tie ziaduce upravy znova robit v starej, resp. povodnej verzii tak na to nemam nervy... :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 29 úno 2012 15:51

od 4 dni do 2 rokov, ale o tom by vedel C9000 viac pisat... aj ked sa nepriznal :P

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 úno 2012 16:45

tomy pri tom mnozstve trackov chrlis a beruc do uvahy fakt ze zrejme v praci sa to u venovat nemozes mi v tvojom pripade tie 4hodiny pridu realnejsie :-)

c9000

Příspěvek od c9000 » 29 úno 2012 17:39

tomy45 píše:od 4 dni do 2 rokov, ale o tom by vedel C9000 viac pisat... aj ked sa nepriznal :P
jo vlastně jo no pár věci se klube roky. Sorry Tomy :roll: :oops:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 29 úno 2012 18:24

dendy píše:tomy pri tom mnozstve trackov chrlis a beruc do uvahy fakt ze zrejme v praci sa to u venovat nemozes mi v tvojom pripade tie 4hodiny pridu realnejsie :-)
ja chrlim tracky? asi kazde 2 mesiace, ak pan bozko da... ale cas je relativny :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 úno 2012 21:10

ja neviem ja mma pocit ze minimalne 1 za mesiac niekedy aj 2 :) ale mozno je to len moja haluska ... kazdopadne rozhodne tym nechcem povedat ze by u teba bola kvantita na ukor kvality, to v ziadnom pripade

Odpovědět