Jak dlouho vám trvá složení tracku?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
ReaktoplazmAR

Re: Jak dlouho vám trvá složení tracku?

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 06 bře 2012 13:46

my sme mali 3-člennú kapelu, aj ked sa náš vkus celkom prekrýval tak v jadre to bolo punk-roker, folklorista a ja (Black Metal :) ), super kámoši čo sa poznáme už od detstva, brainstorming jak sa patrí.. 2 roky som tomu obetoval každú nedelu, vozil som seba aj ich 60km. tolko sme vylepšovali a pofajčievali a kecaly atd.. až nakoniec jednému sa narodilo dieta čo pre neho znamenalo koniec veškerých hobby (neviem prečo?). druhý odišiel so švajcu za robotou a mne zostalo asi milion nahravok zo skušok a asi 15 hotových skladieb ktoré nemá kto nahrat.. prišlo od nich zopár mailov s otázkami typu či z toho čo sme ponahrávali by som niečo nepolepil a tak.. samozrejme že moja reakcia bola: zdechni tam kde si.. aj ked si myslím že veci čo sme poskladali sú viac než dobré, tak som neni ochotný sa k tomu v živote vrátit.. a podobných prípadov som zažil už viac..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 06 bře 2012 13:50

jackies píše:
ReaktoplazmAR píše:presne takto som prišiel o najviac času z ktorého okrem tej zábavy okolo nakoniec nič nebolo
Je otázka, jestli ta zábava okolo a strávený čas se souznějícími lidmi není mnohonásobně lepší než nějaký jiný výsledek.
samozrejme, bolo to super.. aj ked často som sa hádal so ženou či by nebolo lepšie zobrat decká na výlet a pod.. a často som mal tiež ten pocit, lenže ked máš niečo rozrobené tak to chceš dokončit, tak miesto zábavy s detmi som sa venoval napr. dohadám o tom či už to nahrat alebo nie.. a téma je doba zloženia tracku..
nebranim sa spolupráci ani dnes, len si trochu viac vážim svoj čas než kedysi a mám dost vyhranené že čo chcem robit.. samota pri tvorbe mi vyhovuje rovnako alebo aj viac než spolupráca, a tiež rád počúvam jednočlenné projekty, predovšetkým v metale (čo može vyzniet ako paradox), mám pocit že to potom ide viac do hlbky, aj ked na ukor tej pestrosti..
Naposledy upravil(a) ReaktoplazmAR dne 06 bře 2012 13:58, celkem upraveno 1 x.

komasix

Příspěvek od komasix » 06 bře 2012 13:56

Hraju v kapele 16 let. Poslední dva roky jeden člen odešel a dva přišli. tedy ze tří na čtyři)
celou dobu si hrajem jen tak pro radost, nikdy sme nic nenahráli (až ted in progress)pár koncertu sme vyprodali, zahráli si s kapelama našich dětských snu (pro-pain, meshuggah, ...) a nelituju jediný zkoušky. Jedinýho rifu kterej sme otáčeli 14dní a pak ho nikdy nepoužili. Prostě je to o tom co od toho očekává každej z nás.
Reaktoplazmar: a nebylo to krásný období?
pozdě a sorry za OT

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 06 bře 2012 14:04

bolo to krásne to ano.. ale je aj trochu rozdiel kde žiješ, ked bývajú všetci v jednom meste sú v skušobni za 10 min. autobusom tak máš na saláme, ja bývam v prdeli na konci sveta ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 bře 2012 14:10

ja som byval v ruzinove a chodili sme na skusky na rendez .. to bolo cca hodinu a 3x sme prestupovali .. a bavilo nas to hrozne .. potom som hral v jednej kapele , kde sme skusali dakde na madaroch .. uz si ani nepamatam kde .. opat asi hodinu modrym autobusom ..

ked ta to bavi , neni co riesit ..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 06 bře 2012 14:23

ako jasné, chodil som tak na buse a dokonca sme si v tom buse vždy viezli aj aparatúru, ale to som mal 16-18.
Pytkin a ty by si dnes chodil hentak na madari autobusom na skušku, alebo si to tak robil ked si mal 20 ? :)

badkick

Příspěvek od badkick » 06 bře 2012 14:48

tomy45 píše:Presne tak! Je to doslova ako hladat ihlu v kope sena. Najst takeho cloveka je veru tazke, cloveka co zdiela rovnaky, co najblizsi nazor, postoj ku kreativite atd. ;-)
jj, presne, suhlas. najst partaka na produkciu (aby ste si sedeli ľudsky a aj žánrovo - predstavou o buducej tvorbe) je fakt dost tazke.
viac hlav - viac rozumu - takze tímová spolupráca (projekt, kapela) je jednoznačne pozitívom.
suhlasim s dendym, ze aj nezainteresovany clovek (resp. priaznivec uplne inej muziky alebo hudobny laik) ta dokaze posunut dalej. ale casto je zanrove a nazorove rozdiely dost tazko zladit, ked napr. druhy clovek chce, aby to znelo uplne inak než to chceš ty. teda pokial nechcete nejake alternativne zanrove fussion. myslim, ze to individualne v zavislosti od zanru a ucelu snazenia.

Co sa tyka improvizacie ako skladania - ono to zavisi od stylu a od zrucnosti hudobnikov, ci su tie jamm session priamo skladanim tracku. ako da sa improvizovať a občas z toho vzide aj nieco fajne, ale ja osobne potrebujem mat aj klud - t.j. tvoriť osamote. skor je imho - z vlastnej skusenosti - prinosom mat už nejaky hudobny material pripraveny a s tym prist na skusku, rozvijat to a na základe toho improvizovat. len tak z nicoho, resp. zo stupnice dost tazko - aj ked ako vravim asi zavisi od stylu a zrucnosti.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 bře 2012 14:52

Reaktor : no dnes by som chodil autom samozrejme .. ale dnes som financne zabezpeceny .. hento som robil , ked som mal 20 a nemal som ani fuka ..

badkick

Příspěvek od badkick » 06 bře 2012 15:09

Tom Šen píše:Potom ale samotné aranžování, hledání zvuků atd. to je tak měsíc, dva...
ono je podľa mňa (v závislosti od štýlu) niekedy aranžovanie integrálnou súčasťou kompozície, t.j. bez určitého zvuku by nebola ani kompozícia :-)
mám na mysli napr. distortion alebo riadny feedback na gitare, alebo nejaký masivny reverb na syntaku - vyrazne to ovplyvňuje spôsob hrania na nástroj a samotnú kompozíciu.
Naposledy upravil(a) badkick dne 06 bře 2012 15:41, celkem upraveno 1 x.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 06 bře 2012 15:14

badkick píše:
Tom Šen píše:Potom ale samotné aranžování, hledání zvuků atd. to je tak měsíc, dva...
ono je podľa mňa (v závislosti od štýlu) niekedy aranžovanie integrálnou súčasťou kompozície, t.j. bez určitého zvuku by nebola ani kompozícia :-)
Ano, velke ANO. Uz len typ zvuku v kazdom evokuje nieco ine... ono ziva kapela ked sa stretne, tak z gitary dostanes len gitaru... jednoducho povedane, mozes to prevalit cez komba a ine krabicky, ale je to gitara. U zivej kapely si preto myslim, ze je to uplne ine. Elektronika je "lahsia" nie je (nutne) potreba vediet hrat na nejaky nastroj. Ja ked si dam do ruk gitaru (hociaku) tak mam nutkanie s tym stvorit len nieco na styl brnkacky, pohodicka a take nieco... i ked som siahal po gitarach u svojich "pokusoch" ale vzdy slo nakoniec o kvazi "zluceninu"; loop ktory som stvoril a neskor znetvoril :-) na nieco uplne ine :-) ale kazdy sme svojsky, mame svoje crty nielen ludske ale aj tie muzikantske. ;-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 bře 2012 16:05

u mna aranz vychadza zo zvuku.. vzdy najprv najdem zvuyk co ma inspiruje a s nim poto vymyslam "melodiu" ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 bře 2012 16:08

tomy45 píše:ono ziva kapela ked sa stretne, tak z gitary dostanes len gitaru... jednoducho povedane, mozes to prevalit cez komba a ine krabicky, ale je to gitara.
tu je vidno , ze to hovori clovek , co nehraje na gitaru :)

inak .. gitarista ti povie , ze zo syntaku furt dostanes syntak .. to je presne to iste ..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 06 bře 2012 16:13

Tak ja sa nehadam, nikdy som netvrdil, ze to co som napisal je svata pravda. Je to (bol) moj nazor, ze to tak je :-) ved o nic nejde, beriem to

Odpovědět