Jak vypadá váš pracovní/hudební koutek?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 08 kvě 2008 15:19

Shodan: jo to je asi fakt ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 kvě 2008 17:59

wohma: myslim, ze ti fakt rozumim... taky hraju na kytaru a na klavesy neumim, ale "hraju" na ne... ale citim, ze jsem limitovanej nekolika "hmatama", kolem kterych se vsechno toci... takovyty roztazeny prsty, ktery proste vrazis do klaves pokazdy stejne... u kytary jsem o neco svobodnejsi (ale zas limitovanej spatnou technikou hry), jenze zase to prepisovani do midi je silenej voser... a kdyz uz z my improvizace na klavesach vzejde neco, co se mi zda, ze zni fakt dobre, tak je to tak jednoducha melodie, ze mam pocit, ze uz to muselo udelat tisic lidi predemnou. Co mam delat? Radsi skladat "slozitejsi" hudbu, nebo se na to vykaslat a udelat to, i kdyz mi pak mozna bude nekdo rikat "hele, to jsi vykradl z..."? Tohle dilema resim docela dlouho...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 kvě 2008 18:30

Cyril: neresit to, tvorit a ucit se - jakykoliv remeslo a umelecke obzvlast se ucis predevsim jeho praktikovanim a poznavanim a resenim svych chyb. Myslis, ze velke hudebni osobnosti si jednoho dne sedly a udelaly super pisnicku se vsim vsudy? Rek bych, ze kazdej si prosel dlouho cestou vyvoje a pokusu a omylu. Nemuzes dobre skladat slozitejsi hudbu, kdyz nezvladnes dobre jednodussi. To je prosta logika. Zaklad je mit trpelivost a jit za svym cilem - a to znamena predevsim nebejt linej a misto slov se zamerovat na ciny. Heh, to sem si nejak zamudroval, tak treba ti to k necemu bude;)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 08 kvě 2008 19:41

Cyril mno vem si treba fatboye slima, to se ke svojemu statutu hvezdy dostal az po tricitce, v 80 hral v par kapelach na basu, pak v 90 djoval remixoval, hral s jinyma kapelama, hral na syntaky, samplery, delal na Atarku v Creatoru tracky... - z toho vzesly hity okolo roku 1998 a pritom je vetsina jeho tvorby (nez se rozhodl pro zive hrace) postavena na znamych melodii, provarenych loopech, zvucich (a neco tb-303) jenom je to cele vic happy a imho celkem promakane :) jo a ted naposledy delal Brighton beach party kde bylo nejakych 250 tisic lidi, to je mu 45 a co vyda jde hned do hitparad :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Wohma

Příspěvek od Wohma » 08 kvě 2008 20:14

Cyril: Je zasadni rozdil, jestli mas
a) Pocit, ze tu melodii nekdy nekdo uz pouzil
b) Mas pocit, ze takovou jednoduchou melodii uz musel nekdo nekde pouzit

v pripade a) je to samozrejme spatne a pak zbyva nez rict "keep trying", v pripade b) bych to dal poslechnout par lidem (mam na tohle par lidi kteri maji velkej rozptyl co se tyce zanru) a jestli to neidentifikuji, tak bych to neresil.

S tema dvema oktavama - ja stejne nejsem prilis zdatnej ve hre obema rukama, kdysi jsem se ucil na keyboard, ale jen kratce a navic me to moc nebavilo (kvuli ucitelovi), na vymysleni napadu by to melo stacit. A pokud budu chtit udelat nejaky syntaky do pisnicky, tak neni problem to navrstvit ;)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 kvě 2008 21:13

Wohma píše:Cyril: Je zasadni rozdil, jestli mas
a) Pocit, ze tu melodii nekdy nekdo uz pouzil
to neni problem, to je vyhra!

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 kvě 2008 21:59

Brooklyn: nerozumim...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 08 kvě 2008 22:11

Cyril: Si to posluchac spoji a zapamatuje si tvou skladbu ;)
Peace
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

smog

Příspěvek od smog » 08 kvě 2008 22:12

Presne jak rika Brooklyn, tohle je vyhra, kdyz umis vymyslet melodii, kterou uz nekdo nekde slysel, tak jsi se dostal na vyssi level.. K tomuhle zjisteni jsem dospel po vic nez deseti letech....
Ni Maschine, JBL LSR4326, Oktava 319, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200

kexik

Příspěvek od kexik » 08 kvě 2008 23:49

to je imho hlavny ciel hlavne v pope... vymysliet naladovku, ktora u posluchaca vyvolava intimne pocity, ze to pozna. ale ked ma byt clovek konkretny, ze co presne to pripomina, tak sa ukaze ze kazdemu to pripomina nieco ine. to je na 100 bodov, podla mna
btw dve oktavy su na skladanie malo... to sa neda vymyslat hlavna tema s basovou linkou sucasne. ja na klaviri suvisle hrat neviem, ale za par rokov vlastnenia klavesu uz zvladam tlacit klapky obojrucne a niekedy z toho vypadnu zaujimave veci. bez 4 oktav by to neslo a tento pocet povazujem za rozumne minimum. idealka je samozrejme plna dlzka klavitu, ale to uz je obluda. 49 klapiek vojde aj na maly pocitacovy stolik. ak chces este mensie, skor by som uvazoval zmensene klavesy nez menej oktav.

fova

Příspěvek od fova » 09 kvě 2008 00:04

Kazdy clovek to ma s poctem oktav jinak a nema cenu tady tlacit svoje dogma. Zalezi na tom, jakou muziku clovek dela a jak je na tom s technikou hrani.

Me osobne by treba 5-ti oktavovy master dost omezoval. Hraju v celem rozsahu sedmioktavove klaviatury. Dokazu si ale predstavit, ze do urcite elektronicke hudby si clovek vystaci s 2 oktavama.

fova

Příspěvek od fova » 12 kvě 2008 20:01

Muj novy prirustek :D :

Obrázek

AD prevodnik Lavry AD10

Snil jsem o nem asi rok a pak jsem dostal od Iva zajimavou nabidku...

Ke zvuku se zatim nemohu vyjadrit. Zitra jdu teprve kupovat kabely.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 12 kvě 2008 20:23

fova píše:Muj novy prirustek :D :

Obrázek

AD prevodnik Lavry AD10

Snil jsem o nem asi rok a pak jsem dostal od Iva zajimavou nabidku...

Ke zvuku se zatim nemohu vyjadrit. Zitra jdu teprve kupovat kabely.
Nechci Ti kazit radost, ale co s tim budeš doma dělat?

fova

Příspěvek od fova » 12 kvě 2008 20:31

Nahravat pres mikraky. Mam pomerne slusnou sbirku a Lavry k nim bude dustojnym spoluhracem.
A Mozna ke Goldmajku jeste doplnim dalsi preamp jen na zpev.

Vim, ze je tady v republice nekolik Lavry Blue (jenom ja vim o 5 lidech), ale co se tyce Lavry Black, tak jsem mozna jediny majitel v CR. Je to prece jen jeste novinka.

http://www.lavryengineering.com/productspage_ad_10.html

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 12 kvě 2008 20:53

Hmm neni to ten prevodnik co Ivovi posilala pani Lavryova, ze si ho musi poslechnout? :)) ale ivo se mezitim dal na DAD.
Peace
Obrázek

Odpovědět