Jak vypadá váš pracovní/hudební koutek?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 kvě 2008 00:26

tempoautomatic píše: Myslím, že náš vztah funguje líp, když jsme co nejvíc spolu
viem presne o com hovoris u nas to tiez tak je :) bohuzial my nemame to stastie ze by sme mali "kancelariu" za jednym stolom ale snad raz... ked uz sa mi splnil sen s vajrusom tak co by sa mi nemohol aj tento :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 kvě 2008 03:29

tempoautomatic píše::-)

Taky pracuješ s Tradosem?
ne, porad vaham, jestli se mi vyplati koupit, kdyz delam z 90% publicistiku a minimalne technicky veci. ale uz zacinam stopovat mustrovitost clanku a nejakou databazi floskuli bych bral.

greezmen

Příspěvek od greezmen » 08 kvě 2008 07:10

c9000 píše:to jsou ty geniusy? co tady byly tak vychvaleny do nebes.
myslím že nie tieto geniusi poznam je to hrča za 1000 SK (opravte ma ak a mylim) a znamy ich ma a je to otras basreflex vzadu.. (ma ich sice rovno pri stene ale...) vyšky otrasne a na "0vých" hodnotach korekcii sa to neda počuvať nechcel by som ani zadara...

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 08 kvě 2008 08:09

Brooklyn / juanita juarez píše:
tempoautomatic píše::-)

Taky pracuješ s Tradosem?

ne, porad vaham, jestli se mi vyplati koupit, kdyz delam z 90% publicistiku a minimalne technicky veci. ale uz zacinam stopovat mustrovitost clanku a nejakou databazi floskuli bych bral.

no tak ted koukam na http://www.translationzone.com/en/shop/shop_main.asp, že za něj pořád chtěji 795EUR, i když je za tu cenu je to i s sdlx. Nevím, jestli bych používal některý z těch nástrojů, kdyby je po mě nechtěli zákazníci. Navíc jsou další zákazníci, kteří tě nutí používat svoje nástroje. Například Lionbridge má Logoport, což je obdoba serverové verze Tradosu. Já překládám hlavně věci pro Microsoft, ti mají i svoje interní nástroje, které spolupracují s databázemi Trados.

Jinými slovy já Trados/SDLX používat musím. Kdybych nemusel, ale překlady, které bych dostával od zákazníků, by mezi sebou měly nějaké procento opakování, pak kvůli konzistenci a zjednodušení práce bych asi do Tradosu šel. Pouze ale v případě, že by mi zákazníci dávali překlady v elektronické podobě. Ale to je jasné. Víc asi do pm, abychom jim to tady nezasírali.
:-)

kexik

Příspěvek od kexik » 08 kvě 2008 08:17

presne tak... bez istej sablony v prekladatelskych zakazkach sa to neoplati pouzivat... mne osobne to nijak nepomohlo, pracne som si vyrobil databazu pri prekladani jedneho navodu na signalovy analyzer hp a uz mi v zivote na nic nebola :)
plus ta cena, pokial to robis ako fusky, nikdy sa ti legalna verzia nezaplati

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 kvě 2008 09:27

greezmen: srandovni je, ze Jindy na nich dela relativne v pohode zvuk:)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 08 kvě 2008 11:05

c9000: jo, jsou to jedny z těch zde chválených (jsou dva modely, já mám ten slabší, protože v té době ten silnější nebyl na trhu, ale nemyslím si, že tenhle slabší je horší, ten silnější má prej zase slabší dřevo)...v létě budou snad konečně pořádný monitory, ale tyhle nehrajou vůbec špatně...zatím jsem upřednostnil nákup kláves, protože už bych je potom nikdy nové nesehnal, asi to byl poslední kus v ČR...

jinak ty bedny nejsou zázrak, ale když si je člověk naposlouchá, tak ty jejich slabiny prostě zná a já je naposlouchaný mám...

fova

Příspěvek od fova » 08 kvě 2008 12:05

Slusna hudba se da udelat na cemkoliv. Jde spis o to mit napady a vytrvalost.

c9000

Příspěvek od c9000 » 08 kvě 2008 12:28

fova píše:Slusna hudba se da udelat na cemkoliv. Jde spis o to mit napady a vytrvalost.
fova má naprostou pravdu nezáleží na vybavení ,ale na zkušenostech a nápadech, a nemusíš mít Virusse ani Norda, ja jsem třeba slyšel uplně výbornej treck, říkám si - na čem to borec dělal, a když jsem to zjistil: playstation, music maker a repráčky aiwa.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

kexik

Příspěvek od kexik » 08 kvě 2008 13:26

jindy: klaves je dolezitejsi ako bedne, tie ta sice casom posunu k lepsim mixom, ale klaves inspiruje, da sa len tak improvizovat a pri tom sa dostane podstatne viac napadov ako mysovanim. dobre si spravil, napady su ovela dolezitejsie ako zvuk, lebo ich jednak nikdy nie je dost a jednak je dobre ich mat do zasoby

Wohma

Příspěvek od Wohma » 08 kvě 2008 14:15

Kdyz uz jsme u te inspirace, rozhodl jsem se koupit nejaky dvouoktavovy MIDI klavesky (mozna jste nekdo postrehli muj inzerat na midi ;)) - sice nedelam elektronickou hudbu, ale pisu vetsinu klavesovych partu do nasi kapely a navic me napadla zvlastni vec - jsem samouk na kytaru a mam uz nauceny urcity cesticky hmatnikem, od kterych se clovek tezko odpoutava, ale u klaves zadny takovy navyky nemam, takze si muzu treba nejaky riff slozit na klavesach a pak ho hrat na kytare, vymyslim pak vyrazne jiny veci nez pri skladani na kytaru :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 08 kvě 2008 14:46

kexik: jj, taky si myslim :)

Wohma: mě tedy ty dvě oktávy nestačí, je to strašně málo...jedny tu mám. asi si je nechám na synthy, ale nadšenej z nich nejsem, moc ti to nedoporučuju...

Shodan

Příspěvek od Shodan » 08 kvě 2008 14:55

Jindy2/Wohma: Já naopak doporučuju. :wink: Nerozptyluje tě pohled na milion kláves, když na ně neumíš hrát. Je to taková "instantní" továrna na nápady.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 08 kvě 2008 15:07

Shodan: na dvou oktávách tak akorát něco vyťukáš...mě tam chybí minimálně ještě jedna oktáva...mám je před sebou, takže píšu jen svou zkušenost...
jinak mě teda právě pohled na "milion" kláves nerozptyluje, ale naopak inspiruje a uklidňuje, hned vidim ty možnosti...

Shodan

Příspěvek od Shodan » 08 kvě 2008 15:11

Jindy2: Já taky jedny dvouoktávový mám, takže taky píšu jen svou zkušenost. :wink: Jenže zatímco ty řešíš celou skladbu - basu, lead, plochy... Wohma potřebuje jen semtam nějakej part do KAPELY. To je rozdíl.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Odpovědět