Jak vypadá váš pracovní/hudební koutek?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 srp 2008 15:10

Brooklyn: jo, par let jsem mel wireless klavesnici i mys, ale stvaly me dve veci - musely se v tom menit baterky (jen obcas, pravda, ale stejne ;) a pak me stvalo, ze ta mys je ukrutne tezka, ja mam rad lehky mysky. Ale fungovalo to spolehlive.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 srp 2008 15:29

Brooklyn / juanita juarez píše:
Pytkin píše:Kolega si skusil tu hlinikovu apple klavesnicu a povedal ze uz nikdy nechce pisat na inej .. urcite je to o osobnych preferenciach ..
to jo, ja jedu uz leta chicony za 150,- a nic jinyho nemuzu. tuhle bych rad zkusil, ale nerad bych vyhodil jen tak litr.

kazdopadne: mate nekdo zkusenosti s wireless klavesnici a mysi?

pred par lety jsem si poridil takovou (levnou) sadu a hned ji vratil, nebylo to moc spolehlivy a vlastne jsem to k nicemu nepotreboval. ted casto nahravam svoje vokaly a ocenil bych, kdybych mohl byt s klavesnici/mysi u mikrofonu a odpalovat record. (nebo v rohu mistnosti michat kopak ;])
wireless klavesnica/mys je opruz s baterkami .. i ked tie logitechy celkom vydrzia .. mna by to nebavilo .. podla mna uplne staci USB klavesnica .. to mozes mat 6metrov .. pripadne uplne staci USB numeric pad .. na ovladanie cubase to postacuje .. pripadne remote control z midi ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 srp 2008 15:54

Pripadne remote control pres midi pres wifi :)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 28 srp 2008 15:56

Pytkin píše:Kolega si skusil tu hlinikovu apple klavesnicu a povedal ze uz nikdy nechce pisat na inej .. urcite je to o osobnych preferenciach ..
to jo, ja jedu uz leta chicony za 150,- a nic jinyho nemuzu. tuhle bych rad zkusil, ale nerad bych vyhodil jen tak litr.

pred par lety jsem si poridil takovou (levnou) sadu a hned ji vratil, nebylo to moc spolehlivy a vlastne jsem to k nicemu nepotreboval. ted casto nahravam svoje vokaly a ocenil bych, kdybych mohl byt s klavesnici/mysi u mikrofonu a odpalovat record. (nebo v rohu mistnosti michat kopak ;])
No moje zkusenost s wireless klavesnici je mizerna. Nejde o to, ze by nefungovala, ale hrozne blbe se na ni pise. Jo, je klasne placata, nejaky Logitec, dostal jsem ji k vanocum i s laser mysi. Na tu zase nedam dopustit. Takze muj setup je nakonec:

- PS2 klavesnici Microsoft (uz mam asi 5 let)
- wireless trackball (mam nejradeji na ovladani, ale po chvilce z nej boli palec)
- wireless laser mouse (super, hlavne jemny rezim na editaci MIDI)
- wireless klavesnice (oprena v rohu, nepouzivam, je vypnuta).

Takze, klavesnici bych nedoporucoval, je to zbytecne, stejne se s ni skoro nehybe. Naopak mys urcite jo, kabel mi lezl krkem.
Naposledy upravil(a) upman dne 28 srp 2008 16:04, celkem upraveno 1 x.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 srp 2008 16:04

upman píše: Takze, klavesnici bych nedoporucoval, je to zbytecne, stejne se s ni skoro nehybe. Naopak mys urcite jo, kabel mi lezl krkem.
No, covece, me prislo dost pohodlny obcas se zaklonit v kresle, dat si nohy na stokrle a klavesnici do klina ;)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 28 srp 2008 16:09

mam Wireles klavesnici od logitech a pouzivam ji k PS3 a na comp na filmy... tam bych si tezko predstavil mit natazenej drat prez obejvak... funguje skvele... ale je fakt ze se bavime o DAW takze tohle je trosku jinej pripad...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 srp 2008 16:12

ja mam bluetoothovu mys logitech (laserovu, cize nema tu blbu cervenu ledku co zere strasne vela baterky, ale laser), plus toto je taka bluettoth ze nepotrebuje zakladnu co musis strcit do USB ale spolupracuje rovno s bluetooth co mam vstavany v notebooku

je super.. 2 tuzkove AAA baterky vydrzia cca 2 mesiace , a to ju vacsinou zabudnem na noc vypnut takze niekedy je aj 4-5 dni zapnuta v kuse :)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 28 srp 2008 16:15

2 Kermitak: no v tom pripade bych musel polozit faksny na svoji kladivkovou mechaniku v Gemovi a to fakt neudelam :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 srp 2008 19:47

Brooklyn / juanita juarez píše:ted casto nahravam svoje vokaly a ocenil bych, kdybych mohl byt s klavesnici/mysi u mikrofonu a odpalovat record. (nebo v rohu mistnosti michat kopak ;])
slo by to namapovat i pres bluetooth a ovladat mobilem ne? hlavne na ten kopak v rohu by to byla machrovina :-)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 28 srp 2008 20:45

no akorat signal z mobilu typy wrrrm wrrrm by me fakt asi sr.... Pokud to chce Brooklyn na tohle, tak urcite klavesnice najde uplatneni - btw diky za inspiraci :D

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 29 srp 2008 07:30

psk501 píše:Moje cestovni varianta pracovniho koutku v Irsku, monitory a juno1 zustaly doma, pribyl externi 500gb HD, krasny ikea stul za 10 a zidle za 30liber. Jeste casem pribudou nejake mini monitory, Hama LS250 ktere sem nasel u popelnic nesplnuji ani me velmi nizke naroky na monitoring.
Obrázek
Hehe od popelnic pochazi vetsina meho vintage vybaveni, nalezena rano pri pruchodu kolem nich :), po pc bednickach ktere funguji hraji prekvapive nahlas to byl pravy vintage zachovaly tesla reprobox... zajimave jak jsou dneska lidi rozezrani ze pod rouskou tmy vyhazuji zcela funkcni veci.

Ted jeste abych nasel tb-303 jako ten canadan co sel po ulici.. rekl si jee nekdo vyhodil maly detsky casio keyboard! a pak se podival na ebay :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 29 srp 2008 07:59

Pytkin píše:

wireless klavesnica/mys je opruz s baterkami .. i ked tie logitechy celkom vydrzia .. mna by to nebavilo .. podla mna uplne staci USB klavesnica .. to mozes mat 6metrov .. pripadne uplne staci USB numeric pad .. na ovladanie cubase to postacuje .. pripadne remote control z midi ..
v keyboarde vydrzia baterky 1 rok prevadzky, tie co sa k nej dodavaju.. v myske pol roka az tristvrte roka.. a ja teda som za kompom 25 hodin denne... akumulatory, vydrzia daleko viac ako dodavane baterky ktore uz maju tiez super vydrz v prevadzke.. cize netreba nic kupovat do buducna.... len sa nabiju ...

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 29 srp 2008 12:11

No ja mam ted laser mys k NB a ta se da dobijet z USB, v praci mi vydrzi cca. 8 dnu bez potreby nabiti.

Jinak trackball a laser mys v DAW, tam jsem baterky snad jeste nemenil, resp. trackball vydrzi asi rok pri mem kolem 3h/den pouzivani.

delay

Příspěvek od delay » 04 zář 2008 14:34

Včerejší noční frekvence s mojí novou zpěvačkou :) (to nejde neposlat):

Obrázek

Obrázek

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 04 zář 2008 15:05

Co ti tam namnoukala? Bude demo? :))
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Odpovědět