Jak vypadá váš pracovní/hudební koutek?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 lis 2007 15:18

pekne :)

aky je zvukovo tek korg radias v porovnani s microkorgom (charaktrery filtrov, spektrum zvukov, celkovy zvuk) a tym electribom ?? teraz nemam na mysli take veci ako polyfonia, atd, proste cisto charaktery filtrov, zvukov, zvukove moznosti, kvalita efektovych jednotiek ...

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 01 lis 2007 15:38

ahoj dendy,
díky,

no ten radias byl už od začátku velké zklamání, ale už je to lepší, zvykám si: vypnu efekty :-), vypnu multiprogramy (které ve svém způsobu práce nevyužívám) a nakroutím si jednorázově zvuk, co mě baví,

efekty radiase jsou takové charakterově podobné KP2

microkorg je z té trojice microkorg, electribe, radias pro mě nejzajímavější; měl jsem možná dát na ty recenze :-), prodávat ho už nebudu, ale určitě bych ho nedoporučil

určitě není pro mé potřeby na mém žebříčku "lepší" než třeba ni massive, který pro mě hraje líp, zato se mi s ním líp dělá a je levnější :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 lis 2007 15:43

takze sa mi viac menej potvrdzuje co som si myslel ze radias je v podstate ms2000 na ktory nalepili mozno zopar fetures naviac ale viac-menej ten isty engine ...

na kaoss pad si robim zalusk ale na KP3 :)

btw. kukam ze tam mas DX200.. spokojny s nou ? doporucujem kupit do paru aj AN200 :-) krasne sa doplnaju :)

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 01 lis 2007 16:04

jojo, tyhle ty korgy hrajou tak nějak všechny stejně

to dx200 to je jiný kafe :-), místo AN200 spíš asi dokoupím později PLG AN kartu do Motifu, na stole už není kousek místa

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 01 lis 2007 16:05

tempoautomatic píše:no ten radias byl už od začátku velké zklamání...

...měl jsem možná dát na ty recenze :-), prodávat ho už nebudu, ale určitě bych ho nedoporučil

určitě není pro mé potřeby na mém žebříčku "lepší" než třeba ni massive, který pro mě hraje líp, zato se mi s ním líp dělá a je levnější :-)

No, kolikrat jsem to tu uz psal, ze tyhle digi KORGy nehrajou. Jsem rad ze to sam potvrzujes. Par lidi tu tyhle Korgy do umoru brani a ja od nich stale odrazuju. Jak uz jsem psal, osbne bych uz do zadnyho DSP synthu neinvestoval zadnej peniz, zvlast ne do Korgu . Pluginy to vsechno daleko predbehly, co daleko, totalne HW synthum utekly.

Ale koukam ze mas rad TC efekty: M-ONe, D-TWO, Triple-C
Tyhle TC mam moc rad. Hlavne D-TWO.

.
Naposledy upravil(a) ECSON WALDES dne 01 lis 2007 16:20, celkem upraveno 1 x.

hawkens

Příspěvek od hawkens » 01 lis 2007 16:06

Chalosi, to neviete, ze uz zo 2-3 roky vyrobcovia nevyrabaju ziadne nove masinky, akurat vyrabaju odvodeniny zo starsich modelov? 40% vyrobneho casu na vytvorenie nastroja a 60% casu na marketingovom oddeleni na vymyslani novych mien produktov a novych mien pre pseudo-nove "syntezy".

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 lis 2007 16:13

ECSON WALDES: Cece urcite mas ve studiu lepsi poslech jak ja a daaaaaleko vic zkusenosti nez ja o tom zadna. Ovsem s tema VSTckama ti nevim. Otazkou je jaky konkretni zvuky mas na mysli, protoze kdyz srovnas suché VST at placnu vanguard, z3ta, minimoog V, Sylenth, Disco DSP, Albino tak treba napr. proti Viru to nehraje. Samozrejme kdyz na to das enhancery EQ a budes tunit vicero VST dohromady tak z toho treba neco dobryho vytahnes, ale ja bych nerekl, ze takove Nordy, Viry apod. jen tak nejaky soft nahradi. Alespon ne v tech zvukach, ktere na tom ladim ja.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 01 lis 2007 16:28

TOM-Thak, Diky za respekt.

Jasne VIRUS a NORD - cest vyjimkam. Nicmene nerad bych se poustel do tyhle prenice SW/HW. Ja miluju HW, ale z digi synthu davam od urcity doby naprostou prednost SW. Ciste z meho pohledu, at je Virus jakej chce, konkretne jeho zvuk osobne vubec nepotrebuju, krom toho je to uz vic nez naduzivanej synth s urcitym charakteristickym zvukem. Jeden z duvodu proc umne ztratil atraktivitu, ale to uz neni otom jestli je / neni dobrej.

mimo to v SW udelam barvy se kterejma bych HW DSP synthy merit nemoh. Doba se zmenila, spravnym smerem.

.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 lis 2007 16:33

ECSON WALDES: Urcitym smerem te chapu a mas i v nejakym smeru pravdu. Nektere veci na SW tak dobre neudelam, ale naopak je ten SW variabilnejsi nabizejici rekneme vetsi moznosti a taky je pohodlnejsi. Me by vyhovovalo neco mezi SW a HW tzn. hardwarove DSPcko s editorem pres Audio USB a MIDI integrovano do VST plug inu. Jako to ma Virus TI a SH201, aby se na to dali veset VST efekty bez toho aniz bych musel porad vyjizdet stopy a zkouset mazat apod.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 01 lis 2007 16:58

tempoautomatic píše:jojo, tyhle ty korgy hrajou tak nějak všechny stejně

to dx200 to je jiný kafe :-), místo AN200 spíš asi dokoupím později PLG AN kartu do Motifu, na stole už není kousek místa
to rovno kup an200 a vyber z nejk PLG kartu, vyjde ta to lacnejsie :) a ako pridanu hodnotu mas HW case ku PLG karte :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 lis 2007 17:58

yo excom ma pravdu.. krabica je krabica ja by som do karty nikdy nesiel (aj keby som ju mal kam strcit haha).. proste nieje nad lepsi pocit ako ked mam po pravici aj po lavici moje milovane oknobovatele krabicky :-)
Obrázek

hondzykk

Příspěvek od hondzykk » 01 lis 2007 18:00

mimo to v SW udelam barvy se kterejma bych HW DSP synthy merit nemoh. Doba se zmenila, spravnym smerem.

to ECSON : v kterym SW ? :?:

Cyril

Příspěvek od Cyril » 01 lis 2007 18:31

ty vole dendy ty to tam mas smutny... proc si nedas ty veci do racku? Ja to tak taky do nedavna mel a ver mi, ze ten pocit je mnohem lepsi, kdyz se ti to nevali rozhazeny po stole...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 lis 2007 18:38

preco smutne ? prave mne sa to paci kej je to tak po ruke vsetko :)

rack by som nemal kam dat .. a yamahy aj tak do racku nedam ;)

ale ak este zo dve rackove veci kupim (napriklad supernovu a virus haha) tak uz ten rack zvazim.. len neviem kde ho dam..

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 01 lis 2007 19:24

dendy píše:preco smutne ? prave mne sa to paci kej je to tak po ruke vsetko :)

rack by som nemal kam dat .. a yamahy aj tak do racku nedam ;)

ale ak este zo dve rackove veci kupim (napriklad supernovu a virus haha) tak uz ten rack zvazim.. len neviem kde ho dam..
Hej to se mi libi, este ti tam chybi fesna mlada baba po boku ktera se pta, nemam ti nakoupit nebo neco uvarit? nebo ze bych za tebe vyprala ;)
nebo mozna dve fesne baby, druha by mohla mit tac s jidlem, jointem a orange juicem ;)

Odpovědět