Každoroční téma: Co jste si v 2012 koupili do studia?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Hammond

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2012 koupili do studia?

Příspěvek od Hammond » 25 pro 2012 19:44

dendy: Wow, ja som tiez kupil nedavno Duduk. Strasne ma zobral ten zvuk, tak som to splasil, hoci na fukacie nastroje nehram.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 pro 2012 20:26

hammond: jo moje dovody boli presne rovnake :-)) a kedze zena bola na sluzobke v armensku, neodolala a potesila ma :-)

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 25 pro 2012 23:07

Duduk má opravdu krásný zvuk, začal jsem ho registrovat díky filmu Ronin, ke kterému složil úvodní hudbu Elia Cmiral (Československo). Gratulace Dendy, závidím.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 02 led 2013 12:53

Ivo píše:A už jsi zkoušel jak ten DW Fearn hraje ? Hraje aspon tak jak je velký ? :)
Delali jsem u me s kamaradem malou srovnavacku DI boxu. Ve hre byly, muj aktivni VT-3 a jeho pasivni Radial JDI...
...retezec vypadal nasledovne, zdroje zvuku byly NordLead 2X, NL3, Korg M3 > testovany DI box > Shadow Hills Mono Gama > AD Lavry Blue > Cubase > DA Lavry Blue > Presonus Central Station > Klein & Hummel O300.

Obema nam prislo, ze Fearn byl pevnejsi a konkretnejsi v basech, jiskrnejsi ve stredech a sametovejsi/jemnejsi ve vyskach. V prostoru byl o kousek sirsi a tim se staval pocitove i hlubsi, zvuk byl takovej pravdivejsi.
Ve vysledku je VT-3 proti JDI uslechtilejsi, sofistikovanejsi, dospelejsi.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 05 led 2013 12:24

Dostal jsem zpravu s prosbou, zda bych to porovnani nemohl trochu vice rozvest.

Takze jak jsem psal, porovnavaly se aktivni/elektronkovy D.W.Fearn VT-3 a pasivni Radial JDI Duplex, ktery je hodne uznavany.

Basy:
Zapojil jsem nejdrive VT-3 a posilal basy(zdroj zvuku viz vyse) krasny, velky a hlavne citelny basy. Pri zapojeni JDI jsem mel na vterinku pocit, ze JDI ma vic basu. Nemel, pouze neprijemne hucel a rozmazaval, proste vyrabel blato a jednotlivy tony se staly mene poslusnyma a citelnyma.

Stredy:
VT-3 je jiskrnejsi. Tim jsem myslel, ze stredova informace skrz Fearna ma lepsi konturu a je celkove prokreslenejsi, detailnejsi, srozumitelnejsi... to clovek oceni pri mixu, lip se s takovym materialem pracuje a vubec celkove vic snese.

Vysky:
VT-3 ma jemnejsi horejsek, popsal bych to jako vysky zabalene v sametu.

Prostor:
Pri komplexnejsich vecech byl Fearn o kousek sirsi. Nejvice se to projevilo, kdyz se VT-3 zapojil za DAW a zamutovala se mid informace. Diky tomu se zdal prostor i pocitove hlubsi.

Zaver:
VT-3 je realistyctejsi, vic 3D a frekvencne je zvuk celistvejsi, kompaktnejsi. JDI trochu lze a ubira zanedbatelne na prostoru.

Pokud mozno, nahravat bez DI boxu. Pokud, ale clovek nemuze z nejakyho duvodu nabirat bez a zalezi mu na vysledku, tak doporucuji tento zdanlive nedulezity clanek nepodcenovat a venovat mu pozornost.

Odpovědět