Kde a jak nakupovat?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 lis 2004 13:16

České firmy jsou většinou hodně neseriózní. Když jsem před nějakou dobou pomýšlel na Presonus Central station, Mediatech to měl v ceníku (a reálně nabízel) za cca 22 000 :x Kontaktoval jsem jednoho prodejce v USA a nabídka byla 500 dolarů VČETNĚ poštovného (zasláno jako dárek čili clo a dań zdarma)... Takže tak ...

kexik

Příspěvek od kexik » 15 lis 2004 14:54

toolz píše: Jenze vtip je v tom, ze to M-Audio maj celkove jeste levnejsi nez tahle videnska parta, navic posilaj po CR/SR zadara. :D
tak si porovnaj ceny trebars delta 410 alebo 2496... 88EUR za audiophile je podla mna uplne cenove dno aj v celej europe...

Magion

Příspěvek od Magion » 15 lis 2004 15:43

Pro Brnáky: www.musikparadies.at - je to kousek za hranicema v Hollabrunu, ceny dobré. Obcas trvá než jim nejaký kousek dojde (trebas muj ART Tube), ale jinak v pohode. Jinak samozrejme webbazary...

toolz

Příspěvek od toolz » 15 lis 2004 22:53

kexik píše:
toolz píše: Jenze vtip je v tom, ze to M-Audio maj celkove jeste levnejsi nez tahle videnska parta, navic posilaj po CR/SR zadara. :D
tak si porovnaj ceny trebars delta 410 alebo 2496... 88EUR za audiophile je podla mna uplne cenove dno aj v celej europe...
Dobre, ale treba v pripade novejsich, ne-PCI veci uz vede Bratislava. Pokud samozrejme z Vidne posilaj zadarmo, tak je to korekt, ale uz u ty delta 410 by se jinak moh rozdil 20 euro na doprave krasne ztratit. Ale jinak od toho zdrham pryc, bylo by to o nicem - nakonec nejsem zadnej jejich podomni obchodnik, sakra! 8)

zoladex

Příspěvek od zoladex » 29 lis 2004 17:44

Hawkey píše:
pm píše:
Hawkey píše:Rozhodně v cizině... je to tam někde až o 50 % levnější... než v ČR
To uz davno neni univerzalni pravda. Treba Sennheisery, na ktery se ten clovek pta (aspon typy na ktery sem se dival) mel audiotek levnejsi nez u thomanna.. To samy line6. Taky vetsina levnejsich veci byva prinejmensim stejne draha u nas i v nemecku. Neni univerzalni rada - spousty veci stoji u nas uz proste min.
pm.. pořád porovnávat s thomannem.. to je jasné, že když to budeš porovnávat s jedním obchodem.. kterej je v německu, tak nic neporovnáš.. musíš si najít obchody po celé Evropě... ale nejlevnější je to stejně v USA... ještě ale musím zjistit jestli je tam nějaký rozdíl v normě :-)

No ja, ale pokud budu jezdit po cely Evrope kvuli kazdy veci za par tisicovek, tak si nekoupim nic a prachy projezdim... :shock: Ja kuknu na 2-3 oblibeny eshopy (ted to vetsinou beru pres www.audiotek.cz) a je to. Navic myslim tak mesic tam zarucuji nejlepsi ceny, takze se domluvis temer vzdy na vsem. :idea: CUS.

Nick

Příspěvek od Nick » 28 led 2005 02:17

Poshook

Příspěvek od Poshook » 28 led 2005 09:37

kliknite si na zvukove karty....maju hodne divne ceny :?:

peteness

Příspěvek od peteness » 28 led 2005 10:11

minulý týden jsem sepídil po DSP kartě UAD1 Project a tadyhle BH photovideo ji mají za 399 dolarů + 30 poštovné a v Disku je za 15 600 Kč....takže skoro dvakrát dráž

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 30 led 2005 20:07

Ivo píše:České firmy jsou většinou hodně neseriózní. Když jsem před nějakou dobou pomýšlel na Presonus Central station, Mediatech to měl v ceníku (a reálně nabízel) za cca 22 000 :x Kontaktoval jsem jednoho prodejce v USA a nabídka byla 500 dolarů VČETNĚ poštovného (zasláno jako dárek čili clo a dań zdarma)... Takže tak ...
... hmmm, a myslis ze Mediatech si to taky necha posilat jako darek a teda bez cla a dane ?
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Atrei

Příspěvek od Atrei » 30 led 2005 20:53

Zajimalo by mě, kdo má OPRAVDU zkušenosti s posíláním zboží z ameriky jako "dárek". Trochu jsem se na to ptal, protože jsem chtěl něco koupit na GS. Volal jsem na ředitelství cel(nebo jak se to jmenuje) a tam mi jasně řekli, že dárek nedárek, cokoliv jde přes hranice mimo EU bude procleno. (do 50dolarů je to osvobozeno) Stanovuje se to buď podle přiložené dokumentace (faktura apod) nebo podle tabulek nebo průměru hodnoty stejnýho zboží, který v minulosti prošlo přes hranice (to může trvat taky prý 2měsíce než vydaj nějaký rozhodnutí a nechtěl bych pak bej nemile překvapenej) Jestli někdo má konkrétní zkušenost tak a? to sem plácne jak to proběhlo, jinak mi příjde, že tady vzniká nějakej mýtus o ničem. Nějakýmu nápisu na krabici GIFT se mi moc věřit nechce a celníci tomu asi taky věřit moc nebudou a nemusej. Jinak by to ale nebylo zlý:-)

safa
Profesionál

farbe

Příspěvek od safa » 30 led 2005 21:02

kexik píše: slovakom jednoznacne odporucam skocit do viedne, listok na vlak z bratislavy stoji 300 korun a v centre je www.klangfarbe.at
... mmno schvalne jsem na to koukal a neprislo mi ze by meli tak svetoborny ceny. Kuprikladu Lexicon MPX550 je ted na shop.audiopro.cz v akci za 11.111.- s DPH a s tuzemskou zarukou (na Klangfarbe v prepoctu za 11 825,- Kc ).

Ani ostatni neakcni ceny mi neprijdou nijak zazracny aby se nejak zasadne vyplatilo jezdit pro ty veci do DE/AT. Navic se zarukou uplatnitelnou zase jen v DE nebo AT.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

pm

Příspěvek od pm » 30 led 2005 23:01

Atrei píše:Zajimalo by mě, kdo má OPRAVDU zkušenosti s posíláním zboží z ameriky jako "dárek". Trochu jsem se na to ptal, protože jsem chtěl něco koupit na GS. Volal jsem na ředitelství cel(nebo jak se to jmenuje) a tam mi jasně řekli, že dárek nedárek, cokoliv jde přes hranice mimo EU bude procleno. (do 50dolarů je to osvobozeno) Stanovuje se to buď podle přiložené dokumentace (faktura apod) nebo podle tabulek nebo průměru hodnoty stejnýho zboží, který v minulosti prošlo přes hranice (to může trvat taky prý 2měsíce než vydaj nějaký rozhodnutí a nechtěl bych pak bej nemile překvapenej) Jestli někdo má konkrétní zkušenost tak a? to sem plácne jak to proběhlo, jinak mi příjde, že tady vzniká nějakej mýtus o ničem. Nějakýmu nápisu na krabici GIFT se mi moc věřit nechce a celníci tomu asi taky věřit moc nebudou a nemusej. Jinak by to ale nebylo zlý:-)
Koncem minulyho roku mi prisel z USA majk. Vsechno kolem toho chlapika vypadalo tak ze je z Nemecka a pocital sem teda ze i posilat bude z Nemecka (a postovny bylo pomalu nizsi nez cesky), takze sem se o tohle vubec nestaral. Nakonec mi teda prisel balicek z Kalifornie, normalne na postu, byl to gift s udanou hodnotou asi 38 dolaru, bylo na tom pravdive napsany ze je to mikrofon a jakej, bylo to uplne bez jakyhokoliv reseni cehokoliv z my strany.

Kdyz teda nepocitam obvykly mistni liny dorucovatelky a to, ze sem ve schrance nasel v 9 rano upozorneni, ze me v 10 hodin nezastihnou doma, prestoze sem byl doma od rana cele dopoledne..

Atrei

Příspěvek od Atrei » 31 led 2005 00:08

pm: Jestli byla udaná cena 38 dolaru, tak se to ještě vešlo do limitu. U toho majka to ještě celkem jde, ale kdybych si posílal třeba synták, tak by mi už asi těžko věřili, že to stojí 50dolarů (styl uvažování-velká těžká krabice=hodně peněz) taky mě docela dostal s tim, že když se jim to nezdá, tak hledaj za kolik se ten výrobek normálně prodává, odečtou amortizaci atd (což te da udělat mužou nebo se nato vy......) Při tom clo z USA pro klavesový nastroje je cca 3,2% což je sranda, průser je potom 19%DPH.
22% navrch už jednoho zamrzí...

Ten papír, na kterým to je nepochybně pravdivě napsaný se nějak lepí na krabici nebo se vkládá dovnitř? Když je to z nějakýho shopu, tak maj fakturu v takový folii navrchu.

xZoomer

microfony Shure

Příspěvek od xZoomer » 01 úno 2005 19:07

Nejlevnejsi v Cechach na zn. Shure je: http://www.mastersound.cz/obchod/index. ... 43316c0f52
Cus xZmR :evil:

pm

Příspěvek od pm » 02 úno 2005 00:24

Atrei píše:Ten papír, na kterým to je nepochybně pravdivě napsaný se nějak lepí na krabici nebo se vkládá dovnitř? Když je to z nějakýho shopu, tak maj fakturu v takový folii navrchu.
Tohle byla soukroma osoba, na baliku byl nalepeny, pokud si vzpominam, standardne vypadajici stitek se jmenem mikrofonu, udajem ze je to mikrofon, jako ucel tam bylo gift a ta hodnota.

Odpovědět