Kde a jak nakupovat?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
xZoomer

Microfony Shure

Příspěvek od xZoomer » 09 úno 2005 09:22

Kdyz budete chtit kupovat mic Shure, a nechcete podporovat ekonomiku nasich severnich nebo jiznich sousedu, tak jsem kupoval za dost dobry ceny v e-shopu http://www.mastersound.cz/obchod/index. ... ad37ecbfb0

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 úno 2005 12:23

a nerikals to uz?

Martin

Příspěvek od Martin » 15 led 2007 23:44

Nevíte , kde se dá koupit hi-end studiova technika ?
zna%u10dky jako je :

Pouze Evropa .

SSL
Pendulum
Gyfar
Crane S.
Neve

atd.

Prosím pouze Evropa (nemecko vyborne, ceska rep. jeste lepsi )

ja jezdím pouze do Munchen a do Treppendorfu :)

macceba

Příspěvek od macceba » 16 led 2007 09:24

Martine, asi zná%u161 www.akzent-audio.de, tam maj Pendulum i CraneSong, nejspí%u161 to je obchod, kde Ivo koupil svého Horcha, ale je to v Karlshure tj. skoro a%u17e u francouzkých hranic :( Neva u nás dealujou Mediaport a Audiopolis - ceny typicky %u10deské :twisted: SSL a Gyraf nevím.

Jinak m%u16fj tip pro tebe: po%u10dkej t%u159i m%u11bsíce, v dubnu je ve Vídni AES (já se tam snad taky chystám), no a tam bys snad moh n%u11bco poo%u159e%u161it za zajímavé ceny.

Tak zkusím sem dát stru%u10dný seznam co se dá b%u11b%u17en%u11b sehnat u %u10deských dealer%u16f:

Mediaport: Summit Audio, Neve, Focusrite
Mediatronik: Milennia Media, Apogee, Mindprint
Mediatech: Tube-Tech, TC Electronics
Audiopolis: Apogee, Neve, Aphex, Drawmer, Focusrite, Manley
Disk: Universal Audio

Jinak Audiopolis je dealer Highend Soundelux a Manley mikrofonů
Naposledy upravil(a) macceba dne 27 úno 2007 13:55, celkem upraveno 2 x.

Martin

Příspěvek od Martin » 16 led 2007 20:32

Macceba ,
diky za info, pokud by si vedel nejake dalsi urcite dej vedet.
- ta Viden me zajima - nemas nejake dalsi informace ?
Myslis , ze je mozne koupit zbozi primo na miste , nebo ve Vidni?

Posilal jsem asi 3xPM Ivo Sedlackovi , ale ten nereaguje vubec.
Myslel jsem, ze me alespon nasmeruje ... bohuzel :(

macceba

Příspěvek od macceba » 17 led 2007 09:58

Jestli se mi to povede, tak na AES pojedu poprvé, minule byla v Paříži, předtím myslím v Barceloně nebo Lisabonu, teď nevím, takže ti nemůžu říct jak to tam chodí a jestli a jak se tam dá něco nakoupit. Primárně je to konference se spoustou seminářů a přednášek, druhá polovina je veletrh s audiotechnikou. Co je docela drsné je vstupné 100Euro pokud nejsi čelenem AES, no já si to zkusím napsat jako služební cestu 8) a zase blíž než v té Vídni to asi nikdy nebude (Chlapci z Blavy tam můžou ject na kole :D ). Já doufám, že bys tam moh sehnat alespoň kontakty na dealary po Rakousku, možná Německu. Jinak zkus se zeptat i Carloffa, ten by ti také určitě moh pomoct.

velvet

Příspěvek od velvet » 17 led 2007 22:17

Atrei píše:Zajimalo by mě, kdo má OPRAVDU zkušenosti s posíláním zboží z ameriky jako "dárek". Trochu jsem se na to ptal, protože jsem chtěl něco koupit na GS. Volal jsem na ředitelství cel(nebo jak se to jmenuje) a tam mi jasně řekli, že dárek nedárek, cokoliv jde přes hranice mimo EU bude procleno. (do 50dolarů je to osvobozeno) Stanovuje se to buď podle přiložené dokumentace (faktura apod) nebo podle tabulek nebo průměru hodnoty stejnýho zboží, který v minulosti prošlo přes hranice (to může trvat taky prý 2měsíce než vydaj nějaký rozhodnutí a nechtěl bych pak bej nemile překvapenej) Jestli někdo má konkrétní zkušenost tak a? to sem plácne jak to proběhlo, jinak mi příjde, že tady vzniká nějakej mýtus o ničem. Nějakýmu nápisu na krabici GIFT se mi moc věřit nechce a celníci tomu asi taky věřit moc nebudou a nemusej. Jinak by to ale nebylo zlý:-)
Mám zkušenosti se zasíláním z USA, ovšem ne s "dárkovým" balením.
Technická poznámka: když si to necháš poslat jako dárek, a "povede" se nezaplatit clo + DPH, tak nemůžeš odepsat z daní... Pokud to bude zasláno jako dárek poštou, pak je šance, že to jako dárek projde "bez povšimnutí". U DHL a UPS apod. bych na to radši zapomněl.
Jde taky o to, že ten, kdo to z USA posílá (pokud je to "oficiální" pro audio dealer/prodejce), to nebude chtít jako dárek poslat/ resp. bude chtít(muset) udat skutečnou cenu kvůli pojištění zásilky.

Moje zkušenosti s nákupem/ zasíláním z USA jsou 100% pozitivní.
BH Photo Video mohu doporučit.
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

-------------------------------------

p:0

Příspěvek od p:0 » 27 úno 2007 13:18

Zdravím všechny,

rád bych koupil nové studiové monitory. Nejlépe asi Behringer B2030A. Myslím si, že ta cenu to je dobrá koupě. No... bydlím kousek od Liberce a chtěl jsem se Vás zeptat, kde v Praze jsou nějaké audio obchody s monitory a kde bych si je mohl poslechnout. Našel jsem zatim jenom jeden obchod - Audiopro. Ale dostupnost tohoto zboží je až někde v březnu, takže nic moc...

Předem díky za rady.

dedalebeda

Příspěvek od dedalebeda » 27 úno 2007 13:29

p:0 píše:Zdravím všechny,

rád bych koupil nové studiové monitory. Nejlépe asi Behringer B2030A. Myslím si, že ta cenu to je dobrá koupě. No... bydlím kousek od Liberce a chtěl jsem se Vás zeptat, kde v Praze jsou nějaké audio obchody s monitory a kde bych si je mohl poslechnout. Našel jsem zatim jenom jeden obchod - Audiopro. Ale dostupnost tohoto zboží je až někde v březnu, takže nic moc...

Předem díky za rady.
:lol: v AUDIOPRO nic nekupuj sou to vykoristovatele hudebniku... he he :D to tady ani nikdo nezna tudle firmu he he :D :D :D :D :D

TOTO JE PROSIM VTIP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naposledy upravil(a) dedalebeda dne 27 úno 2007 16:40, celkem upraveno 1 x.

Příspěvek od p:0 » 27 úno 2007 13:36

Dobrá dobrá... díky za radu a jsou teda někde další obchody?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 úno 2007 13:37

p:0: poslechnout... s cim to chces porovnavat, resp. jaky jsou dalsi kandidati? Jestli zadny, na co poslech? :)

P.S. audiopro je solidni kseft, to byl asi vtip
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Příspěvek od p:0 » 27 úno 2007 13:54

jo takhle... no dobrý no... kandidáti jsou asi tyhle:
Behringer B2030A - podle názorů na tomto serveru mi přijdou pro začátečníka docela vhod a taky hlavně cena/výkon nebo tak nějak

Pak jsem ještě premýšlel nad KRK RP6, ale ty jsou asi o 4tis dražší a vzhledem k tomu, že nejsem moc ve vatě, tak nevim nevim...
Takže asi tak. No a co jsem tady četl na tomto fóru do zblnutí je abych si to jel sám poslechnout.
Cyril> sám to máš tam dole napsaný: Vzdy kazdemu radim: Chod do obchodu... Vypocuj si to, porovnaj si to :wink:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 úno 2007 14:07

p:0: B2030a maj v poslechovce v Audiopro a mozna i v ProDance

BTW zjistil jsem, ze Truthy prodava i Conrad, junda :)

fova

Příspěvek od fova » 27 úno 2007 16:13

Nebo ty Truthy muzes koupit jete. Hod si tady inzerat na Jarmark.

Zrovna uvazuju o tom, ze je prodam :-)

Jinak s Audiopro mam jen ty nejlepsi zkusenosti, abych uvedl dedulebedu na pravou miru. Safa tady z fora je jejich prodejcem - proto ten pokus o vtip.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 úno 2007 17:18

ked nie si vo vate , rozhodne kup jete .. trebars od niekoho tu .. aspon vies komu mas ist rozbit hubu , ked by bol daky problem :) srandujem .. tu mas trochu lepsiu istotu ze problem nebude ..

Odpovědět