Kdo v roce 2008 jeste posloucha hudbu (primo) z CDcek?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby

<t>Jakým způsobem převážně poslouchám hudbu?</t>

CD (doma)
12
26%
CD (diskman, venku)
1
2%
MP3 (doma, jakýkoli bitrate)
11
24%
MP3 s nejvyšším bitratem, FLAC, APE, WAV (doma)
16
35%
MP3 (venku, jakýkoli bitrate)
6
13%

Celkem hlasů: 46

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 06 led 2008 12:12

Acid Punk píše:
S_Bühler píše:když posloucháte nějakou hudbu tak na vás nějak zapůsobí a je to jedno jestli ji posloucháte z placky nebo z MP3/wav, tak o co jde?
No prave, ze z cd, mp3 nebo desky pusobi jinak, proto se to resi :)
zasadny problem je v tom ze vacsina hudby ktora sa pocuva ktora bola nahravana v studiu,tak zazitok z nej je priamo spojeny s parametrami zvukovej kvality
napriklad hudba popov,rockova,a zanre elektronickej hudby vo velmi velkej miere zavisia od mixu,od zosnimania nastrojov,ktore potom nevedome berieme ako oblubene crty skladby = napriklad mam oblubenu skladbu, kde su "super bicie " ale nie som si vedomy ze je to okrem vykonu interpreta pouzita kompresia,eq a pod = ked tu skladbu potom pocujes v horsej kvalite,casto sa stava ze nevies preco sa ti to tak pacilo..
priklad za seba - pocul som original placku kapely Static X - zacalo to hrat
a hovorim si - sakra to je hudba,to ma ZVUK to ma GULE to je super skladba.
Samozrejme o dva dni neskor som pocul nejaku 192ku a povedal som si : to je fakt ta ista skladba ? sakra..

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 led 2008 13:34

ono je všecko relativní... když posloucháš 128kBps mp3 na bedničkách od počítače, které mají rozměry budíku a cenově byly někde na úrovni zmrzliny na václaváku tak to na tebe bude působit stejně jako kdyby z těch beden hrálo cd

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 06 led 2008 13:37

no samozrejme v takej situaci je to uplne jedno

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 led 2008 13:54

mně už mp3 dlouho lezou krkem, asi časem napíšu obsáhlou socio-ekonomicko-psychologickou odbornou studii na téma mp3 (fakt časem, teď na to čas nemám) je to obrovsky široký problém, který má somozřejmě hodně aspektů pro a proti

(nakonec - lidé co mají drahé poslechové systémy neposlouchají mp3, proč by to dělali, mají většinou tolik peněz, že si za kvalitní nosič rádi zaplatí... a že si člověk teď už ani nenajde čas na to, aby skutečně "poslouchal" o tom radši nemluvím)

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 06 led 2008 14:09

Acid Punk píše:
S_Bühler píše:AP: k tobě se už raděj ani vyjadřovat nebudu
A jejej dobre te vychovali, strach s otevrene diskuze :)
víš na jednom foru mě už zabanovali právě proto že tam byl jistej dement kterej do všech rýpal a mě to už dost sralo a tak jsem začal rýpat zase do něj. TADY TO ALE NEHODLÁM DĚLAT. toto je poslední příspěvek kde se vyjadřuju o tobě. Od teď tě ignoruju a rýpej si do mě jak chceš.
Naposledy upravil(a) S_Bühler dne 06 led 2008 14:22, celkem upraveno 1 x.

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 06 led 2008 14:12

fractal: jasně MP3 můžou takto působit na lidi kteří mají dobré poslechové systémy. Ale existují i jiné formáty než MP3 ne? co třeba kvalitní wav? není na srovnatelné kvalitě s CDčkem?

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 06 led 2008 14:35

:)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 06 led 2008 14:36

S_Bühler píše:fractal: jasně MP3 můžou takto působit na lidi kteří mají dobré poslechové systémy. Ale existují i jiné formáty než MP3 ne? co třeba kvalitní wav? není na srovnatelné kvalitě s CDčkem?
mas to trochu popletene, tohle bych zkusil pripadne resit v jine diskuzi (postmoderni IMHO alibi etc.).

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 06 led 2008 14:48

S_Bühler píše:
Acid Punk píše:
S_Bühler píše:AP: k tobě se už raděj ani vyjadřovat nebudu
A jejej dobre te vychovali, strach s otevrene diskuze :)
víš na jednom foru mě už zabanovali právě proto že tam byl jistej dement kterej do všech rýpal a mě to už dost sralo a tak jsem začal rýpat zase do něj..
Dodrzuj prosim zasady fora a vyjadruj se slusne.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 06 led 2008 14:50

S_Bühler píše:fractal: jasně MP3 můžou takto působit na lidi kteří mají dobré poslechové systémy. Ale existují i jiné formáty než MP3 ne? co třeba kvalitní wav? není na srovnatelné kvalitě s CDčkem?
Udelej si poslechovy blind test CD vs Wavy z nej nagrabovane a uslysis sam.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 06 led 2008 14:56

Fascinuje mě, že se ještě někdo v roce 2008 může seriózě zabývat mp3. :shock:

matucha

Příspěvek od matucha » 06 led 2008 15:12

muze... mp3 je napriklad standardni format pro radiovy spoty ;-)

a podle me mp3 je pro internetovy potreby dobrej format, stejne jako je jpeg dobrej format... ma svoje nevyhody, o tom zadna.

Kdyz se budeme bavit o kvalite, tak ten rozdil tam je, je velikej a malej zaroven. Jsou veci, u kterejch je mi uplne jedno, ze jsou mp3. Taky hodne posloucham ambient a podkladovou hudbu k praci a na to je to format uplne postacujici i skrz hodne dobrou aparaturu. Soustredenej poslech si flac nebo cd zaslouzi.

CD a grabovany wavy z CD by mely hrat stejne, pokud neni nekde nejakej problem s jitterem/nacitanim...anim...anim...m m m m m mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, sakru zase preskakuje ;-)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 led 2008 15:26

matucha: jest tak

pravda je, ze zalezi jak se na to clovek diva, z ktereho hlediska to bere...
(hledisko technicko-psychologicke - kvalita/bitrate, hledisko hudebně-vkusové - kvanta souborů/čas poslechu, hledisko obchodně srovnávací, hledisko legálnosti, blbosti atd.)

mp3 neni cernobily problem, stoji za uvahu (a za vymyceni :twisted:)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 06 led 2008 15:32

Fractal píše:mp3 neni cernobily problem, stoji za uvahu (a za vymyceni :twisted:)
Ja jsem taky pro.. ale co ho v tom pripade nahradi?

dano

Příspěvek od dano » 06 led 2008 15:41

Pytkin píše:.. Co sa tyka nakupu digitalnej hudby , tak to povazujem za podvrh a nikdy by som si nic take nekupil ..
este ze tak! keby si napisal ze si na tom ficis tak by si ma normalne ze vytocil :-) ked si tak zrusil napalene original CD ako podfuck, tak toto ta musi doslova urazat :-)

Odpovědět