Kurzweil - proč je tak vynášený do nebes?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Poklop

Příspěvek od Poklop » 03 čer 2007 19:08

Kurzweil určitě neni chudý příbuzný ničeho. Dnes je to prostě speciální synth se specifickými schopnostmi, ale už je asi nahraditelný, což dříve nebylo :-)
Co se týče orchestrální hudby, tak tou se náhodou zabývám a zvuk orchestrálu není závislý jen na zvucích ale také na aranži. Aranž je u orch. právě o to složitější, že se musí udělat tak, aby to vypadalo, jako, že to hraje orchestr a to neni žádná sranda :-)

Martin

Příspěvek od Martin » 03 čer 2007 21:48

Z nostalgie už se ke Kurzweilu vracet nebudu.
Jedině, že by Mr.Kurzweil udělal kompletně nový stroj K3000, který převálcuje Korg, Yamahu a Roland, tak jako to kdysi udělal K2000.
Snad se mu to zase povede.
Bohužel dneska je situace taková, že Kurzweil stagnuje a japonská trojice překonala a vzdaluje se svému dávnému konkurentu ve všech směrech.

nunu

Příspěvek od nunu » 03 čer 2007 22:00

Martine,obavam se ze nemas pravdu,ale vyvracet ti to nebudu.

martinrx

Příspěvek od martinrx » 04 čer 2007 22:33

Z nostalgie už se ke Kurzweilu vracet nebudu.

Jedině, že by Mr.Kurzweil udělal kompletně nový stroj K3000, který převálcuje Korg, Yamahu a Roland, tak jako to kdysi udělal K2000.

Snad se mu to zase povede.

Bohužel dneska je situace taková, že Kurzweil stagnuje a japonská trojice překonala a vzdaluje se svému dávnému konkurentu ve všech směrech.

no je sice pravda že konkurence se snaží a dělá stále nové nástroje. ale nevím v v čem třeba takový korg nebo roland převálcoval kurzweil? objasni.
i když třeba fantom není špatný - je to prostě pořád roland. sám o sobě příjemný na poslech - trochu měkký přítulný ale v mixu ho honíš kde se dá.
korg se mi zdá že si s tritonem zvukovou kvalitu posunul spíše níž než dřív.
yamahu motif beru, oproti předchozím modelům zvukově posun a příklon k určité univerzálnosti a čitelnosti zvuku.
výhoda kurzw. zde byla již zmíněna - zvuk sám o sobě nepříliš oslnující - nicméně jasný. zřetelný pevný a solidní - připravený do finálních mixů tak že se většinou dobře pojí a nikde nezavazí. o tom si pánové z rolandu a korgu mohou občas jen tak trochu nechat snít. :)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 04 čer 2007 23:31

martinrx píše:...korg se mi zdá že si s tritonem zvukovou kvalitu posunul spíše níž než dřív...
To se ti nezdá :)
Osobně mi Trinity sedí víc. Nicméně Kurzweil má charakterem určitě navrch
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Vey

Příspěvek od Vey » 05 čer 2007 12:19

.. tak co je s tema ukazkama Kurzweilisti? Ukazte nam konecne jak to hraje .. ;)

midimidi

Příspěvek od midimidi » 05 čer 2007 13:20

Kurzweil K2000R v plne vybave jsem mel od roku 1994 do lonska. Nechci tvrdit, ze to je nejlepsi synth na svete, ale ma radu jasnych vyhod. I kdyz se pouzilo hodne zvuku v multitimbralu, nevznikla z toho zvukova "koule", jako treba u Rolanda. Zvuky samy o sobe nepusobily tak efektne, ale dohromady to slusne hralo. Hodne jsem si oblibil nektere basove zvuky z Contemporary ROM, mely takovy pekny basovy "ocas" a ve spojeni s vhodnym BD a SD to bylo fajn. Myslim ze i dnes, pokud se Kurzweil doplni nejakym dalsim nastrojem od jine firmy, tak ma dobre vyuziti, nehlede na to, ze se da dnes poridit velmi levne (K2000 klavesova okolo 12 tis. a rack do 10 tis., ktery jiny nastroj za tyhle penize umi to co Kurzweil ?).

demsky

Příspěvek od demsky » 05 čer 2007 21:48

V sobotu som zapol moj Kurzweil K2000VP a prehrabal sa mojimi zvukmi na zip diskete. Vypol som uplne efektovu jednotku a nahral tuto vec.

www.demsky.sk/kurzweil.mp3

Nie je to ziadna skladba, iba cisto ukazka zvukovych moznosti VAST syntezy s pouzitim zakladnych waveforiem. Berte to ako cisto ukazku kvazi analogovej syntezy, ake ma asi Kurzweil filtre a moznosti morfingu.

Na zaver som pridal tap delay do jednej sekvencie, aby ste poculi moznost dalsieho spracovania zvuku uz v multitracku. Ked budem mat cas tak na buducu sobotu zase urobim demo co sa tyka expresivity akustickych zvukov, vsetko to bude pochadzat zo zakladnej 8 MB ROM.

Martin
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Vey

Příspěvek od Vey » 05 čer 2007 22:39

Popravde, tyhle zvuky sem z Kurzweilu necekal ... :)

Poklop

Příspěvek od Poklop » 05 čer 2007 22:57

důležitý je asi připomenout, že K2000 + má asi 96oscilátorů, z nichž snad každý může normálně fungovat jako virtuálně analogový oscilátor, navíc s velmi promakaným různým zapojením do serií a paralelů a buhví čeho všeho, plus filtry Hipass, lowpass bandpass atd. To vše lze kombinovat přímo na úrovni oscilátorů s wav multisamplama - no sodoma komora.
Obávám se, že neexistuje jinej synth, kterej by tohle uměl a to ani SW synth...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 05 čer 2007 23:25

Wow, tohle ze je virtualni analog? :))

wow :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 čer 2007 23:46

demsky: dik za ukazku, tohle uz je precejen zajimavejsi nez ty promo mp3:)

Poklop

Příspěvek od Poklop » 05 čer 2007 23:47

nevim teď přesně jestli jsou to generátory nebo jen přehrávadla mini samplů nahrazujících generátory. Nicméně proto jsem tam napsal "SNAD", nýbrž si nejsem jist.
Čím sem si ale jist, je to, že jsem na K měl jednu zvukovou banku "without samples" která se plně vyrovnala mojí AN1x. Mělo to jinej, takovej tvrdší charakter. Kurzweil dokáže produkovat dost tvrdý a hutný zvuky, ale zároveň čitelný, ne jen nějakej distortion ...

Martin

Příspěvek od Martin » 05 čer 2007 23:48

Znám K2500 moc dobře. (osm let aktivního užívání)

Pro mě už to bylo po příchodu Fantom X, Extreme, MotifES prostě moc málo.

Moc málo ve všech oblastech .

demsky

Příspěvek od demsky » 06 čer 2007 09:38

No uznavam ze to moje demo nie je az take bombasticke, momentalne mi trva dlhsie nez sa poriadne rozbehnem a ani zvuky som nenahral uplne tie najlepsie co mam. Keby som vynalozil extremne usilie, dostal by som z Kurzweila aj viac sucasneho soundu. Nechcem ale silou mocou niekomu dokazovat ze Kurzweil je stale super, napriek tomu ze je to 1992-tech.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Odpovědět