Kurzweil - proč je tak vynášený do nebes?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Kurzweil - proč je tak vynášený do nebes?

Příspěvek od Amorph » 31 kvě 2007 15:38

Asi mě tu pár lidí ukamenuje a už teď se bojim toho flejmu, co to asi vyvolá, ale nedá mi to. Zabrousil jsem na stránky Kurzwailu a vyslechl většinu mp3 demos u K2 series. No a dostavilo se u mě takové lehké rozčarování, skoro se bojim to říct, ale mě to zní prostě jako samohrajka. Sice celkovej zvuk je pěkně plnej, ale problém vidím v samotných použitých zvucích. Tohle by se v sw dneska už nikdo neodvážil prodávat. Orchestral ROM je docela tragédie, válcuje ho i prastarej sedláček a s Vienou nebo EWQLSO se to fakt nedá srovnat. Veškerý bicí zvuky z Base ROM mi přijdou docela nepoužitelné a uplně sterilní. Vlastně všechny ukázky z Base ROM mi přisly takový nijaký a bez života, navíc všechno nějak divně komprimovaný (a neřek bych, že to je jen mptrojkou). Tripple mode už je zajímavější, ale zas nic, co by člověk nedostal z sw. Dynamic piano, hm no nejsem znalec piana, sice bych se to nebál použít, ale zas je tam trochu taková neživost jako u věeho ostatního. Jediné, co mi zvukově přišlo fajn, byly Vintage Electric piano.

Tak nevim, jsou Kurzweily vyhajpované, nebo s nima dělaj lidi, co nemaj rádi soft a nebo mi něco uniklo? A nebo pro koho jsou určené?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 31 kvě 2007 15:45

To me taky zajima, posledni dobou je tu trochu preK2xxkovano a me by zajimalo, jestli mi neco neuniklo... Mozna by se o nich mohl nejaky zdejsi hardcore fanousek rozepsat, popsat co se da sehnat a za kolik a hlavne proc je to tak super... Jsem jedno ucho :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

demsky

Příspěvek od demsky » 31 kvě 2007 15:45

Pozri chlape, ja som od roku 1993 presiel mnohymi produktmi na skladanie hudby, od ZX/C64 cez Amigu, PC, na midi syntaky, softsyntaky, samplery atd. Pokial si nemal moznost mat doma dajme tomu tyzden Kurzweila tak nema ani zmysel ti pisat v com je tento nastroj vynimocny. Na Kurzweiloch sa totiz skutocne musis ucit hrat s danym zvukom. Ja osobne som bol tiez prekvapeny z vacsiny demo skladieb napriklad z K2661, ci uz na oficialnej stranke, alebo v magazinoch. Je to proste zle...

U Kurzweila nejde o masivne MB a polyfoniu, ide o to ze ma stale jedny z najexpresivnejsich zvukov ake vobec mozes mat pod prstami. EWQL, Vienna, Siedlaczek, Vitous... to vsetko je fajn ale vyzaduje si to tzv. patch management na to aby to znelo dobre.

Este aby som doplnil, ked mozte zozente si album Bang Tick Tick od game composera Allistera Brimbla, tam je podla mna v top forme.

Co sa tyka zvukov, zakladna ROM sa moze po case onudit, nastastie existuje zopar kniznic ktore vytazuju Kurzweil na max. Menovite je to Patchman sets (asi 150 volumes), Onyx, RSI sample collection a De-Trazor. Garantujem ti, ze ked si za jeden den prejdes tieto zvuky, pochopis, ze s tym zahras vsetko a budes minimalne 10 rokov busy....
Naposledy upravil(a) demsky dne 31 kvě 2007 15:56, celkem upraveno 2 x.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Shodan

Příspěvek od Shodan » 31 kvě 2007 15:50

demsky: Jasně, výsledek je o stylu hraní. Proto taky většinu předváděček všeho možnýho dělá pan Jordan Rudess, protože ten i kdyby hrál na standartní GM sadu ve Windows, tak to bude znít nádherně. :wink:
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 31 kvě 2007 16:05

Demsky: Ok, no mě teda dost překvapilo, že ty zvuky z ukázek mi expresivní nepřišly ani trochu a jediný, co bych si s tim dokázal představit je hudba do výtahu nebo na tancovačku (bez urážky). No a pokud musim dokupovat knihovny, aby to k něčemu bylo, tak to mi přijde trochu moc dát přes padesát táců za fajn sampler... Ale tak, když řikáš, že tam je to kouzlo, tak asi jo... ;)

demsky

Příspěvek od demsky » 31 kvě 2007 16:27

Zalezi aj na com je Kurzweil zapojeny. Ja mam tiez to DVD Jordana Rudessa kde ukazuje tie vsetky super finticky so setupom, ako aj brilliantnu hru. Ale jeho zvuk mi pride tak dost chladny, jednoducho v tom nepocujem ten warm, brutalny hutny zvuk a silu VAST enginu. Paradoxne aj moj byvaly partak, jazzovy klavirista ma K2500X, ale nema dobre bedne a u neho mi tiez Kurzweil zneje akosi chladno. Za to moj K2000VP no proste naadhera, je pocut tu plnost zvukov, 18 bitove prevodniky atd.

nunu

Příspěvek od nunu » 31 kvě 2007 17:07

Ty ukazky na webu co maji stoji za vylizprdel.Nejsou dobre,to ani nahodou.Sedlacka mam kdysi z davnych dob a bud si jisty ze nesaha orchestral rom ani po kotniky.Co se tyce pian, nepoznam lepsi,ani gigapiano mne nebere.Rikas ze tohle by v sw nikdo neprodaval,potiz je v tom,ze ten sw se jaksi jeste nedostal na uroven toho syntaku.Ve zvukovem projevu.Mel jsem ty synty vedle motifa i tritona i trinityho.Behem nekolika sekund ti daji jasne najevo kdo je kdo.Kazdopadne nemusi to byt tvuj styl, ale nejsou to spatne stroje. Ja bych ho za stavajici produkci konkurence nevymenil.

Vidis,a mne vintage piano prijde uplne nahovno.Nebere mne,byla to pro mne naprosto zbytecna investice.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 31 kvě 2007 17:11

Kurzweil marketing je jeden z nejhorších co existuje. Tragický dema, nulová publicita, na veletrhu ukazujou synťák, kterej pak nevyrábějí, atd. jeden manažerskej přehmat za druhým. Ty dema na webu neber vůbec vážně.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 kvě 2007 17:23

hosi .. a co keby ste , ty co ho vlastnite , dake dema spravili .. mna to tiez dost zaujima .. hlavne ten klavir a filtre ..

nunu

Příspěvek od nunu » 31 kvě 2007 17:32

sorry,ja se na to necitim...To je vyzva pro povolanejsi.

demsky

Příspěvek od demsky » 31 kvě 2007 17:35

ja urobim nejaky Kurzweil showreel, no je pravda ze kurzweil odkedy odisiel Ray Kurzweil (asi 3 roky po K2000) je marketingovo na tom zle, ani young chang tomu nepomohol. teraz ich vlastni Hyundai, Ray Kurzweil sa vratil tak cakam ze pride nieco super. Mna totalne sokuje ze K2000 je tu od roku 1992 a tak malo sa o nej vie. Teraz nejaky maniak prisiel na to, ze na Kurzweili sa DA urobit FM synteza cez neoficialny algoritmus, pricom Kurzweil management proklamoval 15 rokov ze to nejde...

Fractal

Příspěvek od Fractal » 31 kvě 2007 18:45

hodnotit nástroj podle dema z webu je jak když ... ... a pak .... taky .... ..... že... ...na druhou

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 31 kvě 2007 18:51

Fractal: mp3 z webu Kurzweila je moje skoro jediný vedomý setkání se zvukem Kurzweilu. Na to, co se o tech strojích povidá, mi to prislo jako hrozná sracka, takze jsem se zeptal co mi uniklo. Zrejme mi uniklo, ze si nekdo muze deulat zámerne takovou antireklamu. Hodnotil jsem zvuky v tech mp3, nic víc, nic mín.
Naposledy upravil(a) Amorph dne 31 kvě 2007 18:56, celkem upraveno 1 x.

bassline

Příspěvek od bassline » 31 kvě 2007 19:10

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 31 kvě 2007 19:25

Shodan píše:demsky: Jasně, výsledek je o stylu hraní. Proto taky většinu předváděček všeho možnýho dělá pan Jordan Rudess, protože ten i kdyby hrál na standartní GM sadu ve Windows, tak to bude znít nádherně. :wink:
To jo, ale ted si Kurzweil bude muset najit nekoho jinyho, protoze Rudess presel na Korg Oasys ;)

Odpovědět