Muzikus potopil Behringer :)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 27 čer 2007 13:35

A co MIC100 nebo MIC200, preamp, distrotion, limiter, a k tomu lampa za pakatel :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 čer 2007 13:52

lupo: dobrej for ale voni ty moje snad ani nevydali (ticho po pesine). je to smelo

acid: jo to je fakt vyhodny za ty penize, to jo
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Venti

Příspěvek od Venti » 27 čer 2007 14:14

Neviem neviem chalani... mam z toho taky zmiesany pocit.
Na jednej strane som bol sam dlho aktivnym uzivatelom Behringera, ale takze dam za pravdu tomu ze sa behringer kupi na zaciatku ked sa zacina, ale zasa viem ze spolahlivost a trvacnost produktov je velmi zla.
Ten clovek ma ale pravdu v tom pozerani sa na ludi co maju rack plny behringeru. Kto z nas povie.. ah.. ty mas behringer.. tak to bude dobre... ja teda nie. Takze mame vsetci nejake predsudky.
Odhliadnuc od podarenych ojedinelosti :)

syncro

Příspěvek od syncro » 27 čer 2007 14:16

Bouře ve sklenici vody. Recenze v Music Store jsou podle mne úplně stejně o ničem, jako v Muzikusu. Tenhle chlápek (mám pocit, že zvučí nějakou world music, protože mi to jméno něco říká) prostě jenom napsal svůj názor. Navíc s tím názorem bude souhlasit 9 z 10 zvukařů, kterých se na to zeptáte. Každý, komu aparát vydělává aspoň něco navíc, se postupně levných krabic (ať už Uliho nebo American Audio-Omnitronic-Phonic-Jánevímjaksonic) zbavuje ve prospěch solidnějších značek. Ne kvůli snobství, ale kvůli tomu, že od kritických komponent očekává slušný zvuk a spolehlivost a nechce mít zpocená záda, jestli to neklekne zrovna uprostřed kšeftu.

Když někam přijedu šmrdlat deskami a je tam pult Omnitronic nebo Behringer, tak mi to na dobré náladě rozhodně nepřidá. Vím, že jakmile mi ledky probliknou do červené (pokud ovšem zrovna nepřestaly metry fungovat), tak se s dobrým zvukem můžu nadobro rozloučit. Vím, že mám velkou pravděpodobnost, že budou propouštět fadery, že korekce nebudou zabírat stejnoměrně, atd. Jasně, nějak to hraje a za tu cenu je div, že to vůbec hraje, ale takový Rodec, Pioneer nebo AH mě tedy rozhodně uklidní víc... Je to snobství? Ne, je to jen snaha podat dobrý výkon s odpovídající technikou. Hláška "za ty peníze je to ..." mě vůbec nezajímá. Protože já tam taky nepustím předmixované cédéčko, nejdu na kafe a neřeknu, že za ty peníze...

Rozumím tomu, když si někdo koupí Uliškatuli do začátku (mám to taky za sebou). Na něčem se člověk učit musí. Ale kdyby mne měl na Uliškatuli někdo nahrávat, zvučit a vůbec si za to brát normální(!) peníze, budu na to koukat přes prsty. Tohle prostě není profi vybavení, ať si recenzenti píší, co chtějí. Možná je to zmlsanost, ale rozhodně ne nafoukanost. A za tou zmlsaností stojí jenom vlastní poznání toho, že existují výrobky, které jsou prostě mnohem lepší.

Nechci soudit praktiky kopírování kopírovaného, výrobu v Číně ani pofiderního marketingu. Mluvím o ZVUKU, SPOLEHLIVOSTI, ŽIVOTNOSTI. Koupili byste si na freeride kolo v Tescu? Leda jako efektní sebevraždu. S Ulibulitroniky je to podle mne úplně totéž, jenom nejde o život.

Saša

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 27 čer 2007 14:55

já osobně si myslím, že na Behringerech jede spousta kapel a zvukařů, ale aspoň 95% z nich zároveň chce něco lepšího ;-)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 čer 2007 15:04

...ale no tak jako vopravdu je potreba rozlisovat, ladicka od nich, zkousecka kabelu, proc ne. Kriticky veci (skoro vsechno ostatni) z nouze a nebo proto, ze na to seru. Takze souhlas, kdyz koukam na gearlisty tuzemskych studii, nestacim se divit. To je tu lip vybavenej pomalu kazdej druhej z nas, nez je u nas studiovej standart (opravte me, jestli se mylim) ty vole
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Venti

Příspěvek od Venti » 27 čer 2007 15:06

Cyril, je to tak... Pre nas napr preamp uplne zakladna vec.. v prilis vela studiach sa spoliehaju iba na mic vstupy na pultoch... to len taky drobny rozdiel.

macceba

Příspěvek od macceba » 27 čer 2007 15:09

Teda nevím, když odmyslím formu článku, která je tedy dost pokleslá na něco co si chce říkat odborný časopis, tak v meritu věci se s ním dá celkem souhlasit.......když jsme sháněli sluchátkový distributor, tak sem bez nějakého ošívání šáhnul po Ulim a dodneška toho nellituju, dělá to prostě to co má.......ale je pravda, v klidné a pohodové práci ve studiu. :-) Jinak proč se mu říká ULi :?: :?:

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 čer 2007 15:12

macceba: majitelovo krestni jmeno. A melo by se to tu nekam vytesat na hlavni stranku, furt se na to nekdo pta :)

macceba

Příspěvek od macceba » 27 čer 2007 15:17

Cyril: Díky.....to jsem moh odtušit, až se zas příště někdo zpetá, beru od tebe štafetu a rád mu to povím :-)

Jinak OT ohledně lowendu...od minulého čtvrtka se v PrahaMusic prodává značka ART .....jen co sem nakouk ten jejich lampovej preamp s AD cca. 14k a komp. kolem 11-12k.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 čer 2007 15:27

macceba: znacka ART se mi zda docela zajimava. Nektery jejich produkty jsou i dost oblibeny na GS (Art Pro VLA - kompresor). Mam od nich kytarovej preamp/multiefekt.

syncro

Příspěvek od syncro » 27 čer 2007 15:46

macceba: "když jsme sháněli sluchátkový distributor, tak sem bez nějakého ošívání šáhnul po Ulim a dodneška toho nellituju" Úplně přesně stejně jsem se zachoval taky a slouží v pořádku dodnes. Kromě nesmyslného ztišování při zapojení dalších sluchátek (odstraněno pozdější revizí). Ale jinak je naprosto ok.

Záměrně jsem psal "kritické komponenty". To samé tam ostatně psal i Muzikusí recenzent, pokud se nemýlím. Já vůbec nechci shazovat značku Behringer. Myslím si, že je to obecně problém "levných" věcí v jakémkoli oboru. Dacie taky není stejně dobré auto jako Ford Focus a radši budu sedět ve Volvu, když to do mne někdo čelně napálí, než v Hyundai. A kdybych byl taxikář, tak prostě lidi v patnáct let starém žigulíku nepovezu, protože za ně ručím (a beru si za to peníze). Stejnou zodpovědnost očekávám u zvukaře, byť tam nejde o ty životy, ale "jen" o určitou profesionalitu.

Saša

macceba

Příspěvek od macceba » 27 čer 2007 16:06

Cyril: jo to je ten kompressor co tam měli za těch 11/12k.nemohl jsem si teď vzpomenout na jméno.

Syncro: přesně tak jak říkáš...třeba při nahrávání do kompu jsou kritické myslím jen tři věci Mikro-Preamp-Převodník a všechno ostatní se dá ulim nějak zaplácnout i v relativně "profi" studiu......v live toho je samozřejmě mnohem víc.....bohužel :?

kexik

Příspěvek od kexik » 27 čer 2007 16:07

no, ak je art lowend, tak to tu fakt bude za chvilu ako na GS ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 čer 2007 16:25

kexik: neni ? ja mel za to, ze je to levna cina...?

Odpovědět