Muzikus potopil Behringer :)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
syncro

Příspěvek od syncro » 28 čer 2007 09:40

safa: "tezko lze predpokladat, ze firma co bude mit Xenyx a MDX si bude uctovat stejnej pronajem jako firma s AH a DBX, takze mas pravdu, nezaplatil" Ale naopak, to se zcela běžně děje na "malých kšeftech" a v klubech je stále ještě dost pitomců, kteří za "almost all Behringer solution" zaplatí prakticky stejné peníze, případně o pětikilko méně a radují se, jak ušetřili.

"jak ty rikas "Behringer bashing" je u nas neco jako zvukarsko-muzikantsky narodni sport" Ty se pořád snažíš implikovat myšlenku, že nadávání na Behringer je jenom drbání. Já tvrdím, že to má racionální základ a těch stěžovatelů je tolik právě proto, protože většina z nich na Behringeru vcelku pochopitelně začínala a je ráda, že se postupně dovybavuje lepším gearem. Jasně, část lidí si tím možná řeší problém identity, svého zařazení ve společnosti a vydělení se z lowendových vod, ale mě to přijde, že se snažíš tohle "snobství" generalizovat na jakoukoli stížnost na Behringer.

Naprosto chápu tvůj zápal pro obhajování této značky. Nijak ti nepodsouvám myšlenku, že tě částečně živí, spíš jsem přesvědčen, že to je trocha mesiášsko-donkichotského zápalu. Mám něco podobného s mikrofony Oktava, taky jsem ochoten je iracionálně hájit kdykoli a kdekoli. Je mi to sympatické, jak jen to jde. Ale sestřelit názor toho Svátka s tím, že je to noname ňouma, který navíc ze zlé vůle Muzikusu plácá objednané bahno na Behringer, to mě trochu zaskočilo. Proto jsem napsal, že stejný názor uslyšíš od většiny zvukařů, kteří mají rozpočet na to, aby Behringer nemuseli kupovat. Kdyby byly ty výrobky tak dobré, aby se nemusela brát v potaz myšlenka "za ty peníze...", tak by přece úplně logicky koukaly z gearlistů na důstojném místě mezi ostatními značkami. Při vší úctě, nekoukají. Právě proto, protože pokaždé při jejich hodnocení zazní ta fráze o ceně a výkonu. Cena je široko daleko jedna z nejnižších a ten výkon tomu odpovídá... Ta analogie s auty docela sedí. Dacií se prostě nechlubíš a jízdu v ní si neužíváš, přesto tě ale doveze z bodu A do bodu B (pokud se ovšem, jak už to tak bývá, neporouchá). Focus tě odveze mnohem pohodlněji, nebojíš se s ním na dlouhou dovolenou a navíc se s ním dá udělat i nějaká ta paráda. Aston Martin v téhle analogii nechávám stranou 8-)

Myslím, že je všechno tak, jak má být. Behringer se dobře prodává, lidi mají na čem tvořit i když nevydělávají velké peníze a ti, kteří mohou a chtějí upgradovat, tak si případně koupí něco dražšího. Názor na to můžeme mít různý, ale znovu opakuji, že mám pocit, že nejsme na úplně jiné vlně... Vše je otázkou srovnání. Srovnávám-li DJ mix Behringer s Omnitronicem, je relevantní řešit, co je lepší. Při srovnání s Rodec už to ale je vlastně zbytečné... Nic víc jsem tím nechtěl říct.

Saša

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 28 čer 2007 09:55

cyril: nevim, jak ta kopie sansampu od uliho, ale sansamp original hraje velmi dobre!!!

jinak sem ted pri projizdeni nemecka narazil na vesnici behringerdorf, ze by uli koupil kus pole a vystavel tam satelitni mestecko??? ;-)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 28 čer 2007 10:22

nick: no melo by to bejt totozny s originalem, bude hotovej prej pristi tejden, tak pak poreferuju
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Martin

Příspěvek od Martin » 28 čer 2007 14:23

Když jsem začínal a ničemu nerozuměl pořídil jsem mix Behringer Eurorack 2446 (nebo nějaké jiné číslo - už nevím). Kupoval jsem ho za 20 tisíc a byl jsem z něho hotovej. Za rok jsem ho prodával a kupoujících bylo tolik, že jsem si mohl vybírat. Prodal jsem ho nakonec za 19 tisíc během několika DNů byl pryč!

Když jsem si kupoval Kurzweila K2500RS ( dal jsem za něj cca 130 tisíc) asi po 5 nebo 6 letech jsem ho prodával vice jak půl roku a nemohl jsem se ho zaboha zbavit! Nikdo ho nechtěl. Nakonec se prodal v plné výbavě HiEnd synt-sampler za pouhých 25 tisíc.

Je zvláštní, že když jsem se zbavoval low-end srágor , prodali se okamžitě a sminimální ztrátou !
U Hi-End zboží to trvá a trvá a pořád nic ... a nakonec ztráta po pár letech jako kráva (někdy je nutné jít s cenou hluboko pod hranici ceny na ebay).

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 28 čer 2007 14:43

jo to znam, ja takhle prodal digi pult Yamaha DM 2000 (3 roky stara ale jako nova v maximalni vybave) z puvodnich 800.000 Kc za 350.000 - prodaval jsem ji rok... a byl jsem rad ze jsem ji vystrelil ze tech 350.

BS

Příspěvek od BS » 28 čer 2007 15:20

osobne jsem nikdy zadnej vyrobek behringer nekoupil, a po zkusenostech s pouzitim mixaku Behringer (je to takova ta levna kopie ala Pioneer DJM600), kterej byl na nekolika akcich kde jsem hral, musim rict, ze Behringer nikdy vic. Fadery ktery propousteji, nepresny korekce, nepuzitelnej onboard efekter.. Bylo to fakt hrozny.
Na druhou stranu, ale nektery vyrobky od nich nemusi byt zas tak strasny,. Treba na BCR a BCF2000 jsem zatim neslysel spatnyho slova.

Shodan

Příspěvek od Shodan » 28 čer 2007 15:30

Tak to já mám jen samý dobrý zkušenosti. Když pominu jakejsi "lampovej ohřívač", kde lampa ve skutečnosti fungovala jen jako světýlko...

Kdysi dávno měl kamarád DJ pult BEHRINGER - byl to snad úplně první svýho druhu od Uliho - klasika: 3 šavle, crossfader, dokonce jakejsi jednoduchej "sampler" a hrál skvěle. Stál tehdy asi 9 000,- Kč a po dobu cca 3 let ten mix odehrál VŠECHNY akce na okrese a širokodalekým okolí. A kámoš se na tom naučil hrát. Později už začaly propouštět šavle a dělalo to divný věci. Ale za ty tři roky provozu to fakt vykonalo OBROVSKOU službu a vystřídalo se nad tím spousta DJů. Rozhodně to považuju za dobrej kup.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

elektri

Příspěvek od elektri » 28 čer 2007 15:38

Shodan: na tom pultu se hrál sem tam dokonce i Hip-Hop !!!

v průběhu těch 3 let, to bylo každý týden na jiné akci a hráli na to z 90% amatérští DJ´s , takže ty fadery dostávaly pěkně pokouřit.

Tenkrát jsme se pořád nechápali, jak může něco tak levného být tak kvalitní.

Shodan

Příspěvek od Shodan » 28 čer 2007 15:47

elektri: no vidíš, na HH jsem zapoměl :D Hlavně když jsme jeli hrát jinam a měli tam mnohem dražší Numark, tak měl vždycky zatuhlý šavle a chroptící korekce.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 28 čer 2007 17:40

Ufff, spadnul mi pocitac do bluescreenu, tak znova:
syncro píše: "jak ty rikas "Behringer bashing" je u nas neco jako zvukarsko-muzikantsky narodni sport" Ty se pořád snažíš implikovat myšlenku, že nadávání na Behringer je jenom drbání.
... nevim, jestli "implikovat" ale snazim se rict, ze je to hlavne drbani. Podivej, kdyz se rozbije AH odborna verejnost rekne "Nojo, je to holt stroj a muze mit poruchu". Kdyz se nedej Boze rozbije Xenyx verejnost rekne "Nojo, je to Begringer, to je sracka". To je to co mi vadi, nerovnej metr v ramci narodniho kolektivniho sportu.
Já tvrdím, že to má racionální základ a těch stěžovatelů je tolik právě proto, protože většina z nich na Behringeru vcelku pochopitelně začínala a je ráda, že se postupně dovybavuje lepším gearem. Jasně, část lidí si tím možná řeší problém identity, svého zařazení ve společnosti a vydělení se z lowendových vod, ale
... mmno ja mam diky nasi databazi k dispozici pomerne podrobne statistiky o poruchovosti jednotlivych vyrobku i znacky jako celku (i kdyz nechapu jak znacka muze mit poruchovost) a ver mi, ze neni nikterak vysoka.

Nevim jakou maji poruchovost jine znacky stejne kategorie, ale rekl bych ze se nebude nijak lisit. Ono je to tak, ze Behringeru se tu proda jako male ktere znacky. Jenomze kdyz se tu na 100 pultu znacky Xyz proda 1000 pultu znacky Behringer tak je to pri poruchovosti 3 procena 3 opravovane pulty znacky Xyz proti 30ti opravenym Behringerum. A jak znamo v tuzemsku si lide neustale stezuji, takze nasledkem je 10x vic stiznosti podavanych jak jinak nez ustne. To ja povazuju za zaklad toho ... jak tys to nazval ... Behringer-bashingu.
mě to přijde, že se snažíš tohle "snobství" generalizovat na jakoukoli stížnost na Behringer.
... pokud sis vsimnul tak konkretni stiznosti se snazim konkretne resit. Co mi ale prijde neskonale absurdni jsou vykriky typu "Behringer je sracka" nebo "Kdo ma Behringer je v prdeli". To mi skutecne prijde jako snobstvi, nebo spis jak pises "snaha vymezit se". Tobe podobne vykriky do tmy neprijdou absurdni az smesne ?
mikrofony Oktava, taky jsem ochoten je iracionálně hájit kdykoli a kdekoli. Je mi to sympatické, jak jen to jde. Ale sestřelit názor toho
... nezlob se, ale stranou od meho "mesiášsko-donkichotského zápalu" myslim, ze vykriky toho "ňoumy" skutecne nemaji racionalni zaklad. Rozhodne myslim, ze nejsou vyplodem racionalni uvahy.
Proto jsem napsal, že stejný názor uslyšíš od většiny zvukařů, kteří mají rozpočet na
... to je prave to, neuslysis, tedy pokud nejsou pod vlivem spolecnosti. Prijde mi to trochu jako na fotbale kde se jinak normalni lidi dopousteji vytrznosti a nasilnosti. Pokud si s temi zvukari promluvi clovek o konkternich problemech a o jejich nazoru na znacku tak ti vsichni reknou, ze rada tech veci funguje jak ma a ze je neuveritelny ze je nekdo schopny to (ano, je to tu) za ty penize vyrobit. Bohuzel v momente kdy se sejdou dva a vice zvukaru tak z tohohle racionalniho mysleni zbyvaji jen vykriky "Behringer je sracka" a "Kdo ma Behringer je vul" - jako na tom prislovecnem fotbale. I kdyz chapu, ze vykriky "Behringer nesnese bezohledne zachazeni a soustavne pretezovani a take ma svoji zivotnost" se krici mnohem hur ;-).
Svátka s tím, že je to noname ňouma, který navíc ze zlé vůle Muzikusu plácá objednané bahno na Behringer, to mě trochu zaskočilo.
... ja rozhodne necitim mandat se povysovat nad Svatka ci nad nikoho. Jen vi vadi kdyz nekdo krici do sveta svoje zarucene pravdy bez jakehokoliv kontextu nebo rozmyslu. Ve Svatkove pripade jeste touhle formou ... to je to cim se Svatek v mych ocich ponizuje.
rozpočet na to, aby Behringer nemuseli kupovat. Kdyby byly ty výrobky tak dobré, aby se nemusela brát v potaz myšlenka "za ty peníze...",
... tak to je, a ja se tomu nebranim. Vyrobky znacky Behringer vzdy "za ty penize" delaji dobrou, ne-li vynikajici sluzbu. Cemu se ale branim je prohlasovani, ze "Kdo ma Behringer je v prdeli", protoze tohle bezmozkove prohlaseni popira i onu teorii "za ty penize". Pokud to jeste nekdo dela formou jakou to podle clanku prohlasil pan Svatek pak libej odpustit ... zaslouzi si ode mne "sestrelit".

... jen trocha meho mesiášsko-donkichotského zápalu ... Safa.

PS: Kdo ma Oktavu je vul ;-)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 28 čer 2007 18:25

A kto nema posledne slovo, straca sancu postupit na Krajske majstrovstva v jesitnosti, vyserte sa uz na to hosi...

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 28 čer 2007 21:26

> safa - pises to ve svych odpovedich nekolikrat - za ty penize to dela dobrou sluzbu. Ale pokud zvukar chce byt ve vyssi lize, pak holt musi upgradovat a holt kdyz se zvukare "na urovni" zeptam, z podstaty veci mi napred radi rekneme lepsi znacky. Kdyz mu pak vysvetlim, ze penez nemam, podebatuje i o Ulim. Jestli chci zvucit a spokojim se s Behringerem, misto novyho nexa, tak je nekde chyba...

Stejne tak cekam, ze u mixpultu od Uliho se mi dřív vyserou fadery a poťáky, případně bude o něco víc šumět. Naproti tomu, švagr zažil s AH wizardem asi tříměsíční anabázi s vyměňováním faderů u úplně novýho mixu... A vůbec, AH dělá větší modely, ale že by kvalita byla až tak úžasná, já z toho ten pocit nemám.

Shodan

Příspěvek od Shodan » 28 čer 2007 22:20

Mě se na starým Uli mixu ještě vůbec nic nevysralo. Že by to bylo tím, že se k němu slušně chovám? :wink:

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 28 čer 2007 22:34

Jak tak tu debatu sleduju, tak se to točí neustále kolem mixpultů, jako kdyby Behringer ani nic jinýho nedělal. A popravdě zrovna mixpulty mi přijdou z nabídky velkého B, jako to nejméně zajímavé.

Shodan

Příspěvek od Shodan » 28 čer 2007 22:43

Tak pak už jedině pistáciový! No ne, kromě pultíčku už mám jenom jeden dynamickej majk a na ten taky nemůžu říct křivý slovo. Ani půl.

Odpovědět