Nejlepší ženské pěvecké výkony

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 18 lis 2007 23:45

TAP píše:
Acid Punk píše:
Ivo píše:
Nevím proč, ale nikdy jsem jí na chuť moc nepřišel. Připadalo mi to vždycky trochu jako pro Sigmunda Freuda (výlevy temnějších vrstev podvědomí :wink: ). Mám to rád méně "hysterické" ...
Mozna hudba pro zeny, kterou chlapi nechapou.. nebo tak :)
Mojí ženy muž: Bittovka nejde přenést na pásek nebo videopás. U spousty interpretů je to přesně naopak.
AA dobry postreh :) mam podobny pocit z elektronicke hudby, lidi nevi co nani mam, ale kdyz prijdou na akci tak neco pochopi :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 lis 2007 23:47

mna uplne odrovnala ta vokalistka na duran duran unplugged ..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 18 lis 2007 23:54

PiKey píše:Preco by sme nepoznali Anneke? No teraz uz nespieva v Gathering, ale ma vlastny projekt Aqua de Annique.
Nevim, u nas z nejakyho duvodu nejsou moc popularni, i kdyz hrajou dost inteligentni a nevyhranenou muziku, tj. s potencialem zalibit se skoro komukoli. O tom projektu vim, neni to spatne, ale The Gathering jsou The Gathering.

matucha

Příspěvek od matucha » 19 lis 2007 00:18

par odkazu na Ymu ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=R-C7jZfAQ34
http://www.youtube.com/watch?v=1KprLT-J ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ruvScOxW ... re=related

jakoze nemusim spoustu ty exhibice, tak je par veci, ktery mam od ni rad (ty na youtube moc nejsou... ale zato se tam clovek dozvi jak namyslena je to starena ted... nebo pred par lety byla)

matucha

Příspěvek od matucha » 19 lis 2007 00:51

ze stejnyho kontinentu mam rad jeste (mimo jine) Elizeth Cardoso... vzdycky tak specificky klouze...

http://www.youtube.com/watch?v=tQgsxxTXMCY

tahle poloha uz me tolik nebere (moc vibrata), ale... je to s joao gilbertem ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=KyXW2pyS ... re=related

matucha

Příspěvek od matucha » 19 lis 2007 01:01

a tretim prizpevkem se vratim domu... prekvapilo me jak dobre zpiva Ema z Khoiby. Hodne ciste a to treba 20x za sebou, jen aby trefila atmosferu a vychytala to (popravde ja bych po prvnim, max druhym tejku rek bry, dalsi).

Mozna ze je to tim, ze jsem s tolika lidma zatim nedelal, ale zatim jsem nenarazil na nikoho, koho bych nemusel aspon tu ci tam doladit a to jeste po sestrihani x tejku... a vetsinou spis vice tejku a vice ladeni.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 lis 2007 06:48

Tyjo, tady padaj jména, některý vůbec neznám. Ale to je dobře. Jen u některých tuším, že už buď nejsou mezi námi, nebo jsou dávno za zenitem, nebo něco mezitím (Whitney - fet). No štěstí, že tu nikdo nezmínil božskou Helenu ;)
A co si myslíte o těch nových českých zpěvačkách? Samozřejmě jako první bije do očí Langerová, na další si nevzpomenu. Já si osobně myslím, že Langerová na Bílou nemá (asi všichni víte, že ty dvě se nemají v lásce).
Ikdyž Bílou moc nemusim a Langerovou také ne, tak jsem párkrát slyšel zpívat Bílou takové věci a dělat při tom s hlasem takové kousky, že Langerová by to asi nezvládla.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 19 lis 2007 08:23

Ano, prace Lucie Bile s jejim hlasem je opravdu "zvlastni", bohuzel minimalne pro me neposlouchatelna, ja bych to nazval "znasilnovanim hlasivek"...
Langerova ma docela dobrej hlas, ale aspon v mych ocich neumi psat zajimavou muziku... Mimo to vsude hlasila, jak je srdcem rockerka, a to co vydala, je takovej dost vymydlenej poprock, nemuzu si pomoct :D (Samo o sobe by mi to nevadilo, ale z jejich kecu jsem mel pocit, ze z ni vyleze neco opravdu rockovyho)

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 19 lis 2007 08:57

moje top seven ;-)

karen O (yeah yeah yeahs)
alison mosshart alias VV (the kills)
stina nordenstam
shingai shoniwa (the noisettes)
roisin murphy (moloko)
beth gibbons (portishead)
lauryn hill (hlavne na desce unplugged)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 lis 2007 09:23

Lucie Bila me taky celkem bavi. Anete nak nemuzu prijit na chut, nemam rad tyhle hlasy, neco me na nich strasne drazdi.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

lep

Příspěvek od lep » 19 lis 2007 10:29

Tohle vsechno mi prijde fajn a to jsem jeste na hodne urcite zapomnela...

Corinne Bailey Rae
Tina Turner
Coralie Clement
Diana Krall
Edith Piaf
Annie Lenox
Joss Stone
Katie Melua
Lauryn Hill
Mariah Carey
Norah Jones
Regina Spektor
Skin
Mary J. Blige
Celine Dion
Christina Aguilera
Amy Winehouse
Whitney Houston
Aretha Franklin
Beyonce
Hana Hegerová
Věra Špinarová
Marie Rottrová

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 lis 2007 12:48

nick_valensi píše:roisin murphy (moloko)
No jo sakra, na bozskou Roisin jsem zapomnel ;)
Jinak se tady zminovala Diana Krall - tu mam taky rad, ale doporucil bych spis ty starsi veci, ten soucasny popik uz mi neprijde nijak moc dobrej. I kdyz bavime se vlastne o zpevu, ne o zanru, ze... :oops:

lep: jestli Skin myslis tu sympatickou pani ;) ze Skunk Anansie, tak k te se pridavam.
BTW ted me jeste napadla Naceva, jeji medovej hlas mam moc rad.

peteness

Příspěvek od peteness » 19 lis 2007 13:07

TAP píše:.... A na Radůzu mám vyloženě blok. Rád bych neměl. Ale nevěřím jí ani slovo.
Ja taky. Byl jsem na jejim koncerte, kamarad me ukecal. Jedine co me dostalo byla jedna prevzata francouzska pisnicka. Ty ceske odrhovacky jsou neco priserneho. A ona to umocnuje zbytecne agresivnim podanim. IMHO.

Z tech ceskych z historie jeste obdivuji Janu Kratochvilovou.

Jazzove zpevacky nejak nemusim. Jazz mi prijde natolik jemnozrrna zalezitost, ze zpev uz je tam podruzna zalezitost a nekdy i rusi. K tem septakordum je problem neco originalniho napasovat.

lep

Příspěvek od lep » 19 lis 2007 14:02

Kermitak píše: lep: jestli Skin myslis tu sympatickou pani ;) ze Skunk Anansie, tak k te se pridavam.
jj presne tu myslim... vona byla ve Skunk Anansie a pak odesla a tedka dela solovky... ale vic se mi to libilo se Skunk... na koncerte byla pekelna... porad litala a lezla po leseni a dokazala to uzpivat uplne skvele... tedka se mi ty jeji solovky moc nelibi, ale hlas ma furt super
je strasne charismaticka... mi prijde...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 19 lis 2007 14:08

http://www.youtube.com/watch?v=UjBwe6IL10o

Taky pekny, jmeno zpevacky nevim. Mozna jste ji tu uz nekdo jmenoval.

Odpovědět