Producent a autorska prava

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
smog

Re: Producent a autorska prava

Příspěvek od smog » 17 zář 2009 17:43

c9000: Nejlepsi je na tohle Major Label, kdyz jsem byl na Polygramu, tak jsem mohl samplovat vsechno co jsem chtel, jsou tam na to lidi, co to osefujou a ty mas klid. Kdyz tak o tom ale premejslim, tak to nebyl sampling, ale spis looping :wink: To by bylo neco pro jackiese 8)

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 28 srp 2010 22:04

Ahoj kluci, prosím Vás mám teď poslat pár ukázek ze své tvorby producentovi Free Festu a ještě pár klubů v Praze. Pořád ale nemám řešená autorská práva (asi budu muset dělat přes OSU). Poradíte mi prosím jestli existuje, způsob, jak to mám udělat abych se nemusel strachovat, že mi někdo vykrade ten track, nápad, melodii? děkuju

jackies

Příspěvek od jackies » 29 srp 2010 01:37

Strachovat se, že ti někdo vykrade tvůj track, nápad, melodii, podle mě nemusíš.
Ale pokud přeci jen chceš poradit,, tak svá díla zapiš do not a uschovej u notáře v obálce, zapečetěné pěti svědky.
Důležitá je doprovodná listina kde všichni ztvrdí vlastní krví datum a úkon.
Fotky svědků před denním tiskem a nesestříhané video ( detailní nájezd kamery na dílo, pečetění až vložení zapečetěné obálky do trezoru zamčeného vlastním a jediným klíčem někde na věřejnosti) by se také mohlo hodit ( notáři a svědci jsou také jen lidi a co si po nich pak vezmeš ? ).

Myslím ale, že několik necelých ukázek můžeš risknout jen tak.
jsem.devka píše:mám rozdělaných něco okolo 200 projektů (počítám ty opravdu zajímavé) a dnem i nocí teď jen přemýšlím, jak s tím vyjít na povrch

BTW :
jsem.devka píše:mám teď poslat pár ukázek ze své tvorby producentovi Free Festu a ještě pár klubů v Praze
To tě oslovili, že je máš poslat ?
Něco mi říká že tvé úkázky nebudou leckde ani poslouchány, takže riziko krádeže se také tímto minimalizuje.

komasix

Příspěvek od komasix » 17 zář 2011 23:48

Posím o radu. Potřebuji v divadelním představení použít pár vteřin nahrané klasické hudby. Jedna věc je autorské právo díla a druhá je autorské právo reprodukce (nahrávky) jak to řešíte? nejsem členem ničeho a nikoho. (šavlový tanec)

jakubt

Příspěvek od jakubt » 18 zář 2011 00:21

jsem.devka píše:Ahoj kluci, prosím Vás mám teď poslat pár ukázek ze své tvorby producentovi Free Festu a ještě pár klubů v Praze. Pořád ale nemám řešená autorská práva (asi budu muset dělat přes OSU). Poradíte mi prosím jestli existuje, způsob, jak to mám udělat abych se nemusel strachovat, že mi někdo vykrade ten track, nápad, melodii? děkuju
Někde jsem četl, že buď v usa nebo británii (už je to delší doba, tak si nevzpomínám přesně) se to řeší tak, že se hotový track na cd zalepí do obálky a pošle poštou na adresu jakési instituce nebo firmy přes autorská práva, která to neotevřené zaarchivuje. A když dojde ke sporu, tak se ta obálka s datumovým razítkem jednoduše otevře.
Nedávno na to téma byl taky článek v CM, ovšem na cz/sk reálie asi aplikovatelný jen velmi částečně.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 zář 2011 00:43

tak kdyby doslo ke sporu, rekni, ze prehravana byla tva interpretace a muzou ti polibit prdel ;) a chacaturjan uz od tebe penize chtit asi nebude ;)
mid

pan mozku

Příspěvek od pan mozku » 18 zář 2011 10:27

2biscuit: to se bohuzel pletes, chacaturjan sice ne, ale clovek, ktery vlastni jeho prava, ano:) a bude na to mit narok jeste dlouhych 17 let - tedy do doby, nez uplyne 50 let od umrti skladatele - z ceho myslite, ze jinak ziji ruzne instituty - napriklad donedavno ustav Bohuslava Martinu? za kazdy prodany CD, kazdou prodanou partituru, za kazde pusteni v radiu, uziti v reklame a kazde predstaveni, kde se od nej neco hralo, maji hezkou provizi :)) jinak komova interpretace by to byla ve chvili, kdyby to sam nahral... radsi bych se to snazil vyresit ofiko

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 zář 2011 14:28

no vidis, ja myslel, ze uz je po smrti dele.. automaticky jsem bral savlovej tanec jako klasiku :-)
jeho interpretaci jsem myslel samozrejme to, ze kdyby nekdo brblal, vyjel by mu z midu skladbu do wavu a rekl mu, ze je to ta vlastni interpretace a nazdar bazar ;) nikdo ti nic nedokaze. problem je, ale to s tema padesati rokama jak ty rikas.. nicmene spolku jako je osa bych nasral uz z principu, to bych radeji poprosil chacaturjanovu rodinu :-)

komasix

Příspěvek od komasix » 18 zář 2011 21:58

Díky , taky mi nedošlo že chačaturjan by byl takovej mladík... takže skladba jako taková padá... není čas tohle vyřizovat. Ted jedině to zprasit tak aby to bylo košér... platí i tady pověstné 4 takty? zrovna s tímhle tématem je to docela oříšek ))

pan mozku

Příspěvek od pan mozku » 19 zář 2011 10:47

s tema 4 taktama bych byl taky opatrnej :) mas skladby, ve kterych je tematem de facto jen hlavni motiv a ten muze zabirat klidne jen 2 nebo dokonce jeden takt - jde o to, jak je ta hlava tematu vyrazna... vem si treba 5. beethovenovu :)

Eva Kubová

Příspěvek od Eva Kubová » 08 úno 2017 00:58

jsem.devka píše:Ahoj kluci, prosím Vás mám teď poslat pár ukázek ze své tvorby producentovi Free Festu a ještě pár klubů v Praze. Pořád ale nemám řešená autorská práva (asi budu muset dělat přes OSU). Poradíte mi prosím jestli existuje, způsob, jak to mám udělat abych se nemusel strachovat, že mi někdo vykrade ten track, nápad, melodii? děkuju
Ahoj,
Skládám texty k hudbě a hledám ke koupi melodie. Můžeš mi poslat na mail evajorika.libertas@seznam.cz poslat info jaký žánr skládáš a za kolik? Díky.
Eva.Jori

Odpovědět