Pronajem studiove techniky

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
120BPM

Příspěvek od 120BPM » 14 lis 2007 14:56

Cyril píše:Asi tak :) Ja jsem sehnal cloveka, kterej mi pujci na nahravani, budu-li mit zajem, Mesa Recto Recording preamp... sehnal jsem ho na instrumento.cz, mozna ze tam by se dalo neco na kytaru pujcit...
Rozhodne se pak prosim podel o nejake ukazky. Tenhle preamp me taky lakal. Problem tech Rectifieru je, ze jsou IMO hodne jednostranny co se tyce vyuziti.

rastis

Příspěvek od rastis » 14 lis 2007 15:43

120BPM píše:...Problem tech Rectifieru je, ze jsou IMO hodne jednostranny co se tyce vyuziti.
ani by som nepovedal - 3kanal, 3rezimi provozu, diodovy alebo lampovy usmernovac - to je naozaj velmi siroke spektrum roznych zvukov. ze to najviac pouzivaju tvrdi metlaci je ina vec, ale ten amp vie podstatne viac. ja vidim problem Mesa Recto Recording preampu v tom, ze DR neni predovsetkym prampovy typ aparatu oproti starsim generaciam MB, vela zvuku sa tam deje aj v koncaku, takze Mesa Recto Recording preamp je dost obmedzene riesenie...

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 14 lis 2007 16:00

ja bych nikomu nepucil ani kytaru ani apec.. a uz vubec bych na nadrazi nedal somrakum petku na pivo.. (takovym tem, co rikaj, ze ztratili penezenku a ze se nemaj jak dostat dom;-) )

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 14 lis 2007 16:03

rastis: ty mas pocit, ze trikanalova koncepce (u zesilovacu) k necemu je? podle me je to strasne omezujici.. radeji jendokanal a ruzne krabky..

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 lis 2007 16:04

rastis: chvastaj se, ze to hraje jak stack, tzn. ze je to takova analogova polosimulace... tys pres nej nahraval hral rovnou do pocitace?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 14 lis 2007 16:22

cyril: zvuk stacku sou repraky, spousta repraku, takze je jaksi logicke, ze to jako stack hrat nemuze..

co by me ale zajimalo, je relativni novinka od firmy SPL (ve spolupraci s tonehunterem) - transducer, coz je zarizeni simulujici kytarovou bednu + miking.. to bych si rad vyzkousel a tam bych si i dokazal predstavit slusne vysledky..

rastis

Příspěvek od rastis » 14 lis 2007 16:28

nick_valensi píše:rastis: ty mas pocit, ze trikanalova koncepce (u zesilovacu) k necemu je? podle me je to strasne omezujici.. radeji jendokanal a ruzne krabky..
nenavidim krabicky. vadi mi dokonca, ze okrem FCB1010 musim mat este vedla dalsi wah pedal... mimochodom... ale nic - zalozim samostatnu temu, tu sa mi s gitarovymi otazkami vzdy darilo :)

inak kedysi som mal trojkanal a vyuzil som ho - cisty, poloskresleny, skresleny - co viac. presiel som na 2kanal a chvilu som trpel, ale zvykol som si. ale obcas si chodim s kamosmi zajamovat a casto hram na stare jednokanale a praca s potenciometrami na gite ma svoje caro... ale na podiu je mi pohodlnejsie prepinat nohou.

rastis

Příspěvek od rastis » 14 lis 2007 16:32

Cyril píše:rastis: chvastaj se, ze to hraje jak stack, tzn. ze je to takova analogova polosimulace... tys pres nej nahraval hral rovnou do pocitace?
pravdu povediac som ten preamp este neskusal. ale viem, ze DR je koncepcia, kde koncove lampy hraju velku rolu, potichu nehra tak stavnato. nefunguje to ako hlavne preampom hrajuca Mark seria vs. takmer plnohodnotna nahrada Studio Preamp.

ale ked to vyskusas, napis, som celkom zvedavy.

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 14 lis 2007 16:37

Pokial ide o moznost zapozicania techniky, moc tomu nerozumiem, na jednej strane sa tu obcas "bojuje" proti Thomannovi argumentom, ze tam nezapozicaju techniku domov na vyskusanie, ale kde vlastne ano? Teda pokial nemyslime zapozicanie proti plnej sume penazi alebo normalne na prenajom pocitane percentom z ceny nasobene koeficientom poctu dni, co robi kazda druha predajna. Asi si naivne myslim, ze byto mohlo byt inak, ehm :? zadarmo?

aum generator

Příspěvek od aum generator » 14 lis 2007 17:20

PiKey: to je pravda...ked som si v bratislave poziciaval nedavno monitory tak vsade chceli zalohu v plnej vyske (co je dost absurdne, ked si zoberiem ze ta cena bola casto o dost vyssia ako thomann + postovne)
jihad on riaa & soza.

Shodan

Příspěvek od Shodan » 14 lis 2007 17:22

aum generator: nojo, ty si je od nich půjčíš, ale pak si je koupíš jinde... jak k tomu přijdou? :)
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

120BPM

Příspěvek od 120BPM » 14 lis 2007 17:35

rastis píše:
120BPM píše:...Problem tech Rectifieru je, ze jsou IMO hodne jednostranny co se tyce vyuziti.
ani by som nepovedal - 3kanal, 3rezimi provozu, diodovy alebo lampovy usmernovac - to je naozaj velmi siroke spektrum roznych zvukov. ze to najviac pouzivaju tvrdi metlaci je ina vec, ale ten amp vie podstatne viac. ja vidim problem Mesa Recto Recording preampu v tom, ze DR neni predovsetkym prampovy typ aparatu oproti starsim generaciam MB, vela zvuku sa tam deje aj v koncaku, takze Mesa Recto Recording preamp je dost obmedzene riesenie...
Ja by som zase nepovedal, ze to, ze to matri kanaly z toho robi univerzalny preamp, ked uz pri jemnom otoceni gainom to pali ako death metalova smrst. Ano, je mozne ze zvuk toho skreslenia sa da menit ale nie moc jeho miera, co podla mna zbavuje tento aparat v mojich ociach nejakeho univeralnejsieho vyuzitia. Pravda je ze ho posudzujem na zaklade Dual rectifier hlavy. Ale nemyslim, ze to bude v tomto smere ine. A ako protiklad by som asi uviedol od tej istej firmy Triaxis. To si myslim, ze je univerzalny alebo aspon rozhodne univerzalnejsi preamp. Co sa tyka normalnych zosilovacov tak to by som asi konkuroval Mark IV. Mne sa to skreslenie paci ale to je tak vsetko co ten stroj ponuka. Jo a pak este nejaky taky na moj vkus chemicky znejuci cisty kanal. Vsetko je to samozrejme IMO. :wink:

aum generator

Příspěvek od aum generator » 14 lis 2007 17:36

Shodan píše:aum generator: nojo, ty si je od nich půjčíš, ale pak si je koupíš jinde... jak k tomu přijdou? :)
shodan: no ja som to tak nespravil. nerozumiem preco pises v druhej osobe.
jihad on riaa & soza.

Shodan

Příspěvek od Shodan » 14 lis 2007 17:43

aum generator: omlouvám se, tvojí zmínkou Thomanna jsem to asi špatně pochopil...
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

rastis

Příspěvek od rastis » 14 lis 2007 18:44

120BPM píše:...
Ja by som zase nepovedal, ze to, ze to matri kanaly z toho robi univerzalny preamp, ked uz pri jemnom otoceni gainom to pali ako death metalova smrst. Ano, je mozne ze zvuk toho skreslenia sa da menit ale nie moc jeho miera, co podla mna zbavuje tento aparat v mojich ociach nejakeho univeralnejsieho vyuzitia. Pravda je ze ho posudzujem na zaklade Dual rectifier hlavy. Ale nemyslim, ze to bude v tomto smere ine. A ako protiklad by som asi uviedol od tej istej firmy Triaxis. To si myslim, ze je univerzalny alebo aspon rozhodne univerzalnejsi preamp. Co sa tyka normalnych zosilovacov tak to by som asi konkuroval Mark IV. Mne sa to skreslenie paci ale to je tak vsetko co ten stroj ponuka. Jo a pak este nejaky taky na moj vkus chemicky znejuci cisty kanal. Vsetko je to samozrejme IMO. :wink:
aj pre mna je MK4 od MB kral univerzalnosti. ale tie Recta (zosilovace) vedia hrat aj ciste / poloskreslene zvuky a vobec nie zle - podla mna.

Odpovědět