Prosba - zapujceni mikrofonniho predzesilovace

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 15:12

rastis: Pakrat jsme zkouseli nahravat nase veci, jeste pred ostrym nahravanim budu nahravat demac kamosove kapele (ale na to ten propujcenej predzes nepotrebuju :))

Cyril: Z nedostatku odpovidajici skatulky bych to zaradil jako doom/death metal. Jestli se v metalu trochu vyznas, tak bych to klasifikoval jako mix kapel Insomnium, Swallow the Sun a mozna i Opeth.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2008 15:16

Wohma: tak to me dost zajima! Doufam, ze budes prubezne hazet ukazky :) Predpokladam, ze kopak a mozna i snare se bude nahrazovat samplama...?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 15:22

Cyril píše:Wohma: tak to me dost zajima! Doufam, ze budes prubezne hazet ukazky :) Predpokladam, ze kopak a mozna i snare se bude nahrazovat samplama...?
Hh, no dobre, kdyz uz se to tady tak rozjelo, tak povykladam podrobneji.

Ano, kopak a mozna i snare budu primichavat nebo uplne nahrazovat samplama. Bici, co mame k dispozici, jsou dost low-end (Sonor 507), takze i pri spravnym oblaneni a naladeni to neni zvukove uplne eno nuno :) Na tomech to ani tak nevadi, ale kopak a predevsim snare zni opravdu katastroficky. Snare hodlame poridit uplne jinej, ale nevim, zdali to stejne nebudu presamplovavat. Kopak jsem rozhodnutej presamplovavat, leda kdyby se cirou nahodou povedl opravdu hezkej zvuk (coz nepredpokladam), tak bych ho nechal.

Pokud te ta hudba fakt zajima, tak mrkni sem, mame tam dve nahravky z minuleho pokusu neco stvorit. Je tam dost chyb v hrani (nahravali jsme docela narychlo a v podstate vsichni nahravali poprve v zivote) a hlavne je to v podstate muj prvni pokus o seriozni nahravani cele kapely a vseho, co s tim souvisi, takze to ber(te) s rezervou ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 pro 2008 15:35

Wohma píše:Pytkin: Prave. Priznam se, ze prilis zkusenosti nemam a techniku taky nemam kdovijak super, ale myslim si, ze mixaz jsem schopen aspon nejak udelat, kdezto s masteringem neudelam nic :) Jak jsem psal, ani necekam, ze to zvukove bude na urovni profi alba v drahem studiu, ale uz jen z hecu se k tomu chci dostat co nejbliz, co to pujde :-)
inak .. odporucam by som trebars dohodnut sa s ecsonom ako tu pisal .. a riesit to tym masteringom z 3 stereo stop .. bicie , nastroje , spev .. tak mu das aspon trosku moznost upravit tvoju nahravku ..

matucha

Příspěvek od matucha » 05 pro 2008 15:45

polomichacka ;-)

No jestli bici nehrajou v mistnosti dobre... tak to dobre nepude ani s dobrym vybavenim. Doporucuju si na to pucit poradny bici... usetri ti to pak hodne marny namahy to opravit.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2008 15:48

No jestli to ma znit soucasne a je to doom/death tak asi nema cenu to vubec resit, kdyz to triggerujou snad vsechny tvrdsi kapely, asi na tom neco bude :) Minimalne kopak...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 15:52

matucha: jde spis ciste o problem snaru (ten je u tech sonoru opravdu tragickej) a kopaku (tam by mozna pomohlo vic experimentovat s blanama a velikostma a pozici vyrezu vepredu, ale na to nejsou finance ani cas :().

Pujceni drazsich bicich rozhodne zkusim zaridit, ale jednak je to narocnejsi na transport a navic nevim, jestli bude ochoten svoje bici zapujcit.

A bude to mozna znit zbabele, ale triggerovani prinasi vysledky s mnohem mensi namahou a mnohem lepsi vyslednou zvukovou kvalitou. Sice mozna nezni tak "zive" (jak by taky mohlo :)), ale co si budeme povidat, tohle neni jazzik nebo nejaky folk, tam jsou ty bici o trochu necem jinem.

matucha

Příspěvek od matucha » 05 pro 2008 15:59

no jak je libo... pak este zustavaj otazkou plechy... ty asi neotrigrujes

ale ja ti do toho kecat nebudu, neni to zanr, ve kterym bych se orientoval

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2008 16:00

Wohma: presne, ja sem teda jeste nikdy kapelu nenahraval, ale osobne bych bejt vama klidne radsi bici rovnou cely programoval (pokud to nekdo, nejspis bubenik, umi... ja to neumim)...

rastis

Příspěvek od rastis » 05 pro 2008 16:01

ale to je chujovina, ze "na bicich nezalezi, vsak otrigrujeme". uplne scestna amatercina, takto rozmyslat. hlavne ono tiez neni az take lahke dobre pretrigrovat zivu sadu. do rytmicaku Ti naleze kilo hajtky, aj vsetkeho ostatneho a chod to potom trigrovat :) a predpokladam, ze Vasa muzika nie je z bicej sady len o kopaku a rytmicaku. takze to co radi Matucha pride aj mne dolezite, miesto preampu sa zamerat na tie bicie, uz od uplneho zakladu.

rastis

Příspěvek od rastis » 05 pro 2008 16:03

Cyril píše:Wohma: presne, ja sem teda jeste nikdy kapelu nenahraval...
... ale aspon vies vzdy dobre poradit ;)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 16:03

matucha: Klidne kecej, maximalne ti reknem ,ze se to v metalu takhle nedela :-)
S plechama problem nemam a kdyz uz jsme u toho, tak u plechu neni takovej problem pujcit od nekoho. Problem je ciste v bubnech jako takovych, jsou to proste low endy, no :)

Cyril: To delat nechci. Zatim jsem se nesetkal s programovanyma bicima, u kterych me jejich umelost netrkla na prvni nebo druhej poslech. Uprimne receno mozna budu mit radsi min kvalitni bici, ale zivy, nez abych mel programovany. Vim, ze je to asi iracionalni, ale v tomhle smeru uz jsem si s hudbou hral natolik, abych aspon priblizne vedel, co chci. A tohle je jedna z tech veci, u kterych jsem si jist :)

rastis: nerikal jsem, ze bici nejsou dulezity, ale pujceni cizich bicich mi prijde trosku jako utopie. Ale rozhodne se zkusim poptat :)

Jinak ten preamp samozrejme pujcuju hlavne kvuli ostatnim nastrojum a vokalum.

P.S.: Zatim jsem s triggerovanim nemel problem ani u snaru.

rastis

Příspěvek od rastis » 05 pro 2008 16:06

a inak ked uz sme pri tom, tak kopak ako najjednoduchsie trigrovatelna vec je podla mojho nazoru aj najjednoduchsie odsnimatelny z celej sady. ked trigrujem kopak, tak spravidla vtedy, ked ma bubenik rozhadzanu zlu dynamiku.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2008 16:27

Wohma: tohle programoval nakej typek na Sneap foru... prej to mel asi za hodinku hotovy... joo to bych chtel umet :) http://www.lightningmp3.com/live/12167- ... umSolo.mp3

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 pro 2008 17:08

cyril : ked vies hrat na bicie , tak toto naprogramujes fakt za hodku ..

Odpovědět