Prosba - zapujceni mikrofonniho predzesilovace

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 23:26

Bude to mensi OT, ale uz se to tu resilo, tak jen navazu. Dnes jsem se s nasim bicmenem bavil co a jak a on navrhl zajimavou moznost. Pokud se nesezenou jiny bici a pokud to na nahravce proste nebude znit nic moc, mohli bychom vzit elektronicky bici, ktery ma nadoma, a samplovat z nich bubny, nahravaly by se akorat zivy cinely. Je mi jasny, ze to bude kompromis, ale vzhledem k moznostem, ktery mame, se mi to jevi jako celkem zajimava alternativa. Nezkousel tohle nekdo? Jakykoli feedback vitan.
Diky :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 pro 2008 23:55

ak to nevadi jemu a vie na to zahrat , tak to nemoze uskodit ..

BTW ; bicie by sa nesamplovali .. ale skorej nahrali do midi ne ? a potom mozes pouzit lubovolne zvuky ..

Cyril

Příspěvek od Cyril » 06 pro 2008 00:11

To by me prislo jako idealni postup...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 06 pro 2008 00:32

Pytkin píše:ak to nevadi jemu a vie na to zahrat , tak to nemoze uskodit ..

BTW ; bicie by sa nesamplovali .. ale skorej nahrali do midi ne ? a potom mozes pouzit lubovolne zvuky ..
Jasne, tak jsem to myslel, asi nemam spravnou terminologii :)
Nevim, jak moc mu bude sedet to, ze bude muset michat styl hry na bici akusticky a elektricky, kazdopadne on na ty svoje elektriky hrava doma, takze by na to mel viet zahrat :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 pro 2008 10:28

wohma : za pokus nic nedas :) budete si to sami nahravat v skusobni , ne ? cize neplatite za studio.. ked to bude na hovno , vzdy to mozte nahrat znovu na akustickych bicich ..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 06 pro 2008 10:34

To jo, ja jen jestli mi treba nereknete rovnou, ze je to na prd a ze je zbytecny to zkouset - z nejakyho duvodu, kterej mi nedosel :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 pro 2008 10:44

Wohma : mna osobne napada jediny dovod .. ze bubenik na to nebude vediet tak hrat , ako na akusticke bicie .. ale ak na nich doma cvici a je na ne zvyknuty , tak za pokus to urcite stoji .. zase ak nema dobre akusticke bicie , tak vysledok z tych elektrickych (po naladavani dobrych samplov - odporucam BFD2) , moze byt omnoho lepsi ..

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 06 pro 2008 10:48

Wohma píše:Bude to mensi OT, ale uz se to tu resilo, tak jen navazu. Dnes jsem se s nasim bicmenem bavil co a jak a on navrhl zajimavou moznost. Pokud se nesezenou jiny bici a pokud to na nahravce proste nebude znit nic moc, mohli bychom vzit elektronicky bici, ktery ma nadoma, a samplovat z nich bubny, nahravaly by se akorat zivy cinely. Je mi jasny, ze to bude kompromis, ale vzhledem k moznostem, ktery mame, se mi to jevi jako celkem zajimava alternativa. Nezkousel tohle nekdo? Jakykoli feedback vitan.
Diky :)

Tim bohuzel prijdes o zakladni hudebni element. Poradny zivy bici jsou zaklad. MIDI bici budou porad jen MIDI, placata stopa bez charakteru. Zvlast pokud pouzijes nejakej udesnej YAMAHA/ROLAND/ALESIS drum preset, vsechno zni podobne naprt. Problem o kterym pises tim urcite vyresis, ale je otazkou nakolik jste ochotni pristoupit na fakt ze to bude znit z prdele. Jasne, blbe sejmuty bici maj rovnou podobnej kvalitativni level : ) Bejt vama, sezenu si sponzora a alespon ty zasandni veci naraju a smicham nekde kde vasi muzice pomuzou. Prijde mi jinak dost skoda investovat tolik casu do neceho co je ani ne polovicaty reseni. Staci chtit to zmenit, dnes jsou velky moznosti ve vsem.
.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 pro 2008 10:53

ECSON : ocakava sa ze na to zavesi poriadne sample .. kamarat mi pustal bicie co robil s BFD2 , a hralo to fantasticky .. Zvuk dnes neni problem .. Take dobre bicie u nas nikdo nevlastni a nikto ich tak v amaterskych podmienkach nenasnima .. Problem je ale skorej naprogramovat .. Kamarat je bubenik , cize vie co treba .. Ked ale Wohmov bubenik bude hrat na elektricke bicie , tak feeling by tam mohol byt .. Ja to vidim celkom realne ..

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 06 pro 2008 11:02

Ono skor zalezi, co chce kapela a co to ma byt. Nejaky sterilny chemicky nu-metalek alebo zivelna energicka nahravka. Zazil som brachovu kapelu, ked tocili na elektricku zostavu a vysledok bol katastrofalny.
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

Wohma

Příspěvek od Wohma » 06 pro 2008 11:14

ECSON: Samozrejme to hodlam naladovat realnyma samplama ;)
Sponzora tezko sezeneme, protoze ackoli je podle me metalova hudba na vzestupu (zejmena veci, ktery tahnou do metalcoru nebo nu-metalu a pripadne klasickej power/heavy), tak zrovna nas zanr neni a dost mozna nikdy nebude zrovna masova zalezitost, jinymi slovy nema takovej komercni potencial. A v CR neni dost penez ani na mnohem lepe prodavatelny projekty ;) Leda pokud ma clovek znamosti ci vlivne rodice, ale to nas pripad fakt neni :D

Sterilni chemicky zvuk samozrejme nechceme, i kdyz je fakt, ze znam par nahravek, kde maji dost chemicky zvuky a i presto to zni zive(lne) a paradne :)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 06 pro 2008 11:23

IMHO kvalitní PADY (čili vícezónové, dynamické možnosti apod.) mu do MIDI stop nacpou maximum řídících dat pro následný bicí sampler/ROMpler. Pokud i tento bude kvalitní (čili dokáže správně reagovat na všechna řídící MIDI data), tak nevidím důvod, proč by výsledek neměl odpovídat normálním živým bicím....aspoň do velice veliké míry :-) A bez nějaké další přílišné námahy.

P.

matucha

Příspěvek od matucha » 06 pro 2008 11:32

BFD2 ma obrovsky mnozstvi vrstev a zopakuje se az po 20 uderu na stejnou velocitu (jak sem tak pochopil), coz je myslim dost na to, aby se z toho daly udelat dobry bici. Za zkousku to asi stoji. Na strankach maj prezentaci, kde jim na ten system hraje bubenik primo a neda se rict, ze by to hralo hrozne. Vyhodou bude taky asi to, ze nebudes mit zadny preslechy, coz bude zaroven nevyhodou, protoze i preslechy delaj zvuk bicich, jak je zname.

Jinak si precti zdejsi clanek o zvuceni bicich za malo penez, tam padla vetsina dulezitejch informaci. A predevsim ta informace, ze:

blby bici = z toho nevybruslis kamo

spatne naladeny a utlumeny bici = z toho nevybruslis

neprilis konzistentni a presnej bubenik = taky nahovno + pridej spoustu dni na dorovnani (fakt voser)

nevis jak umistit mikraky? = velka ruleta

levny mikraky a preampy a prevodniky = to aby sis dal sakra zalezet na tom, abys chytil zvuk, kterej uz dal nebudes chtit zpracovavat, protoze se ti bude rozpadat pod rukama

nikdy si nemichal zivy bici = priprav se na velkou skolu, pokud ti de o dobrej zvuk, jakej znas z oblibenejch nahravek

i triggerovani neni uplne jen tak, kdyz ma organicky splynout

No a co na to mastering? ta vec, za kterou chces jako jedinou platit? Ten kdo to bude delat to nejak prezije a zamne si ruce nad tim, ze ma kseft, ale da ti to jenom nejaky mizivy promile navic.

Jestli chces investovat penize teda a mas neco jako 10k, tak za to bys 2-3 dny v nejakym studiu zaplatil. A nedostanes za to malo... rozumnou akustiku, rozumny vybaveni a hlavne cloveka, co to umi a od kteryho muzes leccos okoukat, abys to pripadne priste uz vyzkousel sam. To mi pride jako uplne nejlepsi cesta, kdyz se to chces nejak naucit.
Neznam tvou uroven zvuceni bicich a kapely, treba te podcenuju, ale z toho co pises mi pride tohle jako nejlepsi varianta.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 pro 2008 12:03

PiKey píše:Ono skor zalezi, co chce kapela a co to ma byt. Nejaky sterilny chemicky nu-metalek alebo zivelna energicka nahravka. Zazil som brachovu kapelu, ked tocili na elektricku zostavu a vysledok bol katastrofalny.
no to je o tom , ci bubenik je zvyknuty hrat na elektricke bicie ..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 06 pro 2008 12:04

matucha: Tech uskali jsem si vedom :) Jak umistit mikraky vim, teda aspon priblizne, kazdopadne vim, po cem mam jit, blby/spatne naladeny/utlumeny bici a levny nahravaci retezec hodlam prave "obejit" pres to triggerovani. Je mi naprosto jasny, ze se tam ztrati neco z barvy a zivosti zvuku, ale myslim, ze klady prevazi nad zaporama ve vysledku.

Rad bych sel na par dni do studia, minimalne nahrat bici, jenze jsou tu tri naprosto zasadni problemy:
1. Tem levnejsim studiim neverim (dost mych znamych nahravalo v ruznych levnych studiich s renome, ale mne ten vysledek prisel dost spatnej) a na ty drazsi nemame :-)
2. Bicmen je tremar, dokonale u nej funguje syndrom cerveneho tlacitka. Na koncerte v podstate chyby nedela, ale jakmile je obsypanej mikrakama a vi, ze to bude zvecneno, tak zacne chybovat. Takze se nahravani muze dost protahnout.
3. Ve studiu bychom museli stravit 2-3 dny v kuse, jenze to je zrovna u naseho bubenika problem - je to pracujici student (vydelava si sam na sebe) a mit vic nez 1 den volnej je pro nej utopie.

Odpovědět