Prosba - zapujceni mikrofonniho predzesilovace

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Wohma

Prosba - zapujceni mikrofonniho predzesilovace

Příspěvek od Wohma » 04 pro 2008 23:33

Zdravim vsechny,
mel bych na Vas mozna trochu neobvyklou prosbu. Vyhledove v horizontu 1-2 mesicu hodlam s kapelou nahravat miniCD vlastnimi prostredky (predpokladam, ze akorat mastering si necham udelat nekde jinde). Jsem na nahravani celkem slusne vybaven, solidnim studiim samozrejme konkurovat nemuzu, ale o to ani tak moc nejde.

Jedinym problemem je to, ze nevlastnim zadny poradny mikrofonni predzesilovac (to nejlepsi, co v soucasne dobe mam, jsou preampy v Presonus FirePod a pripadne Behringer MIC100 :)) a jelikoz jsem student, tak na nejaky SPL Goldmike ci neco podobneho do te doby nezarobim. Hodlam s nim nahrat vokal a kytaru, pripadne pouzit na nahravani bicich, ale to neni az takova priorita.

Proto bych chtel vedet, jestli by se tu nasel nekdo ochotny mi nejaky slusnejsi mikrofonni predzesilovac pujcit na dobu par tydnu. Samozrejme bych se takovemu cloveku nalezite odmenil a o predzesilovac se staral tak, aby ani nebylo poznat, ze opustil domov. Pomuze mi jakykoli predzesilovac, ktery predstavuje nejaky markantni posun vuci tomu, co mam, predstavoval jsem si neco jako ART MPA Gold, SPL GoldMike ci JoeMeek TwinQ. Nejake vyrazne lepsi (a tim padem vyrazne drazsi) radsi asi ne, uz jen predstava, ze pracuju s necim treba za 40K by me asi desila a kdyby se nedejboze neco stalo, tak 40K jen tak nezaplatim.

Kdyby se nekdo ochotny nasel, nejlepe pak z Brna, tak se prosim ozvete, nevim, jak moc vhodne je probirat to verejne, tak kdyztak soukromou zpravou ;)

Predesilam, ze diskuze o tom, zdali by to nebylo lepsi ve studiu, je v tomto pripade celkem zbytecna - z mnoha duvodu, ktere je jeste zbytecnejsi tu rozebirat.

Predem diky

EDIT: Jeste zopakuju, ze bych to potreboval az nekdy koncem ledna ci v unoru ;)

delay

Příspěvek od delay » 05 pro 2008 09:56

To je těžká věc... Pujčit preamp. Shodou okolností mám MPA Gold, bydlet v Brně, tak se domluvíme, ale posílat ho do světa se mi nějak nechce... Nikdy nevíš, co se může stát...

Druhej MIC100 bych Ti k dispozici dal.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 10:15

Diky za nabidku, prave proto jsem psal, ze nejlepe z Brna, tim se eliminuje jeden stresujici faktor pro pujcujiciho i me :-) A obavam se, ze MIC100 mi bude k nicemu, nevyuziju ani ten jeden, co mam (mame ho normalne na zpev ve zkusebne).

Jinak jeste dodam, ze kdyby se tomu preampu neco stalo, tak samozrejme skodu uhradim nebo rovnou koupim novy ;)

matucha

Příspěvek od matucha » 05 pro 2008 12:13

Jen takova pripominka... jestli chces do neceho investovat penize, tak spis doporucuju Mix. Protoze dobre smichana vec, kterou pak s rozumem olimitujes na rozumnou hlasitost bude hrat mnohem lip nez nedobre smichana vec projeta na konci nejakym hardwérem. A to protoze proste v masteringu uz de opravit jen malo v porovnani s mixem. Taky doporucuju k tomu nahravani mit k dispozici nekoho, kdo uz nekdy neco podobnyho delal, aby ses vyvaroval prusvihu.

Puc si mozna nejakej Soundcraft mixak (s ultramix preampama), to je uplne vpoho na spoustu veci...

hodne stesti

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2008 12:22

matucha: on ale mluvi o preampu...? Proc mixpult? Vzdyt urcite micha v pocitaci...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

matucha

Příspěvek od matucha » 05 pro 2008 12:29

ja taky mluvim o preampech...

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 12:31

Tak tak, micham v pocitaci. Kvalitni mix nebo sumacni jednotka by urcite zvuku pomohla, ale (aspon prozatim) je to pro me zbytecna investice, myslim, ze ty preampy me limituji mnohem vic.

Diky :)

P.S.: Uz mi soukromou zpravou dosla jedna fajn nabidka, ale kdyby se nasel nekdo z Brna, tak by to veci jeste zjednodusilo.

matucha

Příspěvek od matucha » 05 pro 2008 12:39

o mixu mluvim jako o mixazi

ten souncraft mixak sem myslel jako levnou variantu vicekanalovyho predzesilovace, kterej funguje...

analog suma... o tom sem vubec nemluvil, to je uplne mimo misu v tomhle pripade

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2008 12:48

matucha: jo tak, sorry
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 12:57

Uvidim, pokud budu v koncich a nebude muj vlastni mix spet k zadnym uspokojivym vysledkum, tak mozna necham i mixaz udelat externe, ale zatim pocitam jen s masteringem. Holt penize nejsou :) Mimo to chci sbirat i zkusenosti, ja stejne nepocitam, ze bych si casem udelal poradny nahravaci studio (i kdyz by to samozrejme bylo moc fajn), ale rad bych to doho mel aspon trochu vhled.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 pro 2008 13:38

wohma : matucha myslel to , ze radsej si zaplat miesanie , nez mastering ..

i ked je to trosku ina cena .. zmiesanie albumu odhadujem na 100.000 .. mastering albumu 5-10.000

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 13:50

Pytkin: Prave. Priznam se, ze prilis zkusenosti nemam a techniku taky nemam kdovijak super, ale myslim si, ze mixaz jsem schopen aspon nejak udelat, kdezto s masteringem neudelam nic :) Jak jsem psal, ani necekam, ze to zvukove bude na urovni profi alba v drahem studiu, ale uz jen z hecu se k tomu chci dostat co nejbliz, co to pujde :-)

matucha

Příspěvek od matucha » 05 pro 2008 14:31

Jo to sou celkem realny odhady, ale vzhledem k urovni by asi zafungoval i michac z nizsi kategorie, kde za tech 30-50k je vec smichla... jasne sou to celkem velky prachy.

No uvidis jak ti pude michani... jestli mas na to talent a dost casu a rozumnej poslech, tak to nejspis zvladnes dobre a chapu, ze si to chces vyzkouset.

tak hodne zdaru

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2008 14:38

A co to bude za hudbu?

rastis

Příspěvek od rastis » 05 pro 2008 14:51

budem pokracovat v OT :)

wohma - pokial naozaj nemas ake take skusenosti (nahrate aspon 3-4 demace zivych kapel), je Ti uplne zbytocne poziciavat si nieco viac, ako mas. hovorim to zo svojho pohladu na zaklade svojich skusenosti.

Odpovědět