Stavba mini home studia 360 x 230 cm

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ondra P.

Stavba mini home studia 360 x 230 cm

Příspěvek od Ondra P. » 22 dub 2008 20:21

Tak zacinam :D

predem se omlouvam za moji cestinu, dodnes jsem se ji poradne nenaucil.... (skola... to nebylo nic pro mne)

Takze mistnost o velikosti 360 x 230 x 215 cm...

Protoze bude slouzit jen ciste k monitoringu a nebude zde probihat zadne nahravani, tak jsem se ji rozhodl komplet vylozit ROCKWOOLEM....
Totiz v takhle male mistnosti jsou ty odrazy opravdu nezadouci a stredne velke monitory co mam (k+h o300d) zde opravdu nehrali moc dobre, hlavne basy se desne mlatili a tim padem jsem vzdy na basech v mixu musel ubrat.... jednoduse se da rict ze odrazy mi pridavali na basech....

predni a zadni strana bude komplet vylozena AIRROCKEM ND 140
bocni steny budou vylozeny AIRROCKEM ND 100... zde bohuzel sirsi uz nesel pac by sem mi to desne zuzilo... zde je uz kazdej centymetr potreba...
podlaha bude komplet vylozena STEPROCKEM HD 50 a to kuli izoloci od zeme ... na setprock prijdou nejake cca 1,5-2 cm desky a na ne nejaka laminatova - palubkova podlaha... jako naposled koupim nejaky tlusty koberec...
na strop prijdou v miste sezeni 4 rockwolove panely Steprock 50, ktere budou zasazeny v drevenym ramu...
Na stenach budou Rockwoolove panely zasazeny v drevenym ramu a to cely bude prekryto jen nejakou pevnou latkou....

Ventilaci jsem vymyslel tak, ze na leve strane bude pritah 3m SONOFLEX trubici (z vedlejsi mistnosti), ktera bude napojena na levou stenu u polahy u zadni steny u dveri.... na prave strane bude odtah 3m SONOFLEX trubici (do vedlejsi mistnosti), ktera bude napojena na pravou stenu u stropu u predni steny.... na konci bude 350 ventilator.... SONOFLEX je specialne odhlucnena trubice, takze bych nemel slyset vubec nic....

momentalne je na zadni stene okno + dvere, ktere je potreba komplet zadelat..... kooupil jsem 30cm siroky ITONG....

Obrázek

takze zatim jsou naklady takoveto:
Rockwool komplet na celou mistnost 10 000,-kc
Itong 4 000,-kc
Ventilator + Sonoflex 5 000,-kc
Komplet podlaha 4 000,-kc
Drevena konstrukce na Rockwool + uchyty atd... 6 000,- kc

postupne sem budu hazet komplet foto report a updateovat celkove naklady.....
Naposledy upravil(a) Ondra P. dne 10 kvě 2008 20:04, celkem upraveno 5 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 dub 2008 20:31

ekeaze : nezabudaj na fotodokumentaciu 8)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 22 dub 2008 20:34

EXCOM: bude vse...

jinak tet cekam na Rockwool.. doba objednani je cca 2-3 tydny

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 22 dub 2008 23:53

Ja to budu resit asi za rok 270 x 425 cm, akorat potrebuju vyresit jak se poprat se zvukem, kdyz tam potrebuju narvat hromadu klaves a 4 rackove skrine ;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

fova

Příspěvek od fova » 23 dub 2008 00:13

Ekeaze: Par poznamek:

1. Rockwool nema na webu informaci o tom, jak se meni pohltivost s klesajici frekvenci, takze pro nasledujici uvahu vychazim z udaju od Isoveru. Obavam, se, ze tech tvych 140mm je malo na pohlceni frekvenci pod 100Hz.
U 160mm tloustky vaty odhaduji akustickou pohltivost frekvence 70Hz na 0,9, coz znamena, ze se ti cast odrazu bude vracet zpet. Muselo by to byt 1,0, aby se ti vse absorbovalo.
Abys mel 100% jistotu, doporucuji zvetsit tloustku vaty na predni a zadni stene na 200mm nebo jestli chces usetrit, dat tech 200mm alespon do rohu.
Na druhou stranu tech 100mm na bocnich stenach mi prijde skoro zbytecne, protoze ti to bude pohlcovat frekvence skoro az do 200Hz. Jestli to chces jen na stredy a vysky, tak by mozna stacilo 60mm.

2. Jeste nez koupis ten koberec promer si mistnost mericim mikrofonem. Tipuji si, ze ta plovouci podlaha bude mit docela prijemny zvuk, kdezto koberec ti hrozne sezere vysky a budes se tam podle me citit neprijemne.

3. Mereni bych provedl take pred instalaci stropnich panelu, abys vedel jestli ma vubec smysl je tam davat. Vzdy bych se snazil strop a podlahu udrzet odrazive a az kdyz by to melo spatny zvuk, tak bych tam nainstaloval nejake prvky.

4. Jak vyresis odhlucneni pocitace?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 dub 2008 01:45

fova píše:Ekeaze: Par poznamek:

1. Rockwool nema na webu informaci o tom, jak se meni pohltivost s klesajici frekvenci, takze pro nasledujici uvahu vychazim z udaju od Isoveru. Obavam, se, ze tech tvych 140mm je malo na pohlceni frekvenci pod 100Hz.
U 160mm tloustky vaty odhaduji akustickou pohltivost frekvence 70Hz na 0,9, coz znamena, ze se ti cast odrazu bude vracet zpet. Muselo by to byt 1,0, aby se ti vse absorbovalo.
Abys mel 100% jistotu, doporucuji zvetsit tloustku vaty na predni a zadni stene na 200mm nebo jestli chces usetrit, dat tech 200mm alespon do rohu.
Na druhou stranu tech 100mm na bocnich stenach mi prijde skoro zbytecne, protoze ti to bude pohlcovat frekvence skoro az do 200Hz. Jestli to chces jen na stredy a vysky, tak by mozna stacilo 60mm.

2. Jeste nez koupis ten koberec promer si mistnost mericim mikrofonem. Tipuji si, ze ta plovouci podlaha bude mit docela prijemny zvuk, kdezto koberec ti hrozne sezere vysky a budes se tam podle me citit neprijemne.

3. Mereni bych provedl take pred instalaci stropnich panelu, abys vedel jestli ma vubec smysl je tam davat. Vzdy bych se snazil strop a podlahu udrzet odrazive a az kdyz by to melo spatny zvuk, tak bych tam nainstaloval nejake prvky.

4. Jak vyresis odhlucneni pocitace?
proc bod 3 - nic dole ani nahore?

kdyz je moznost pohlcovat ve strope, polhcoval bych ve strope (misto koberce dole).

delay

Příspěvek od delay » 23 dub 2008 06:04

Tu podlahu před koberce by jste doporučovali všude, nebo jen tady v ekeazeho případě, pač by to měl přetlumený?

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 23 dub 2008 07:56

fova: jinak myslim ze Rockwool Airrock bude mit lepci parametry jak ishover.... ten jsem nekde zahlidnul a byla to tako mekkka ne mos husta hmota....
tu zadni a predni stenu muzu udelat dvojitou takze 2 x 140...
mereni urcite bude, jen pak musim dohledat tady naforu jakek sparvnej mikrofon k tomu koupit....
jinak na strop prijde steprock ten ma ohodne vetsi hustotu jak airrock tudiz predpokladam ze i vetsi pohltivost.... no ale ty panely budu moc vzdy sundat nebo nadat....

doufam ze na zadni stene nebude vadit ustreni topeni, ktere tam je a bohuzel tam musi bejt.... ma velikost cca 70 x 70....

delay: ja to podlahu mam takhle hlavne kuli tomu ze tam je tenka betonova podlaha a jde tam desna zima od nohou....
Naposledy upravil(a) Ondra P. dne 23 dub 2008 08:06, celkem upraveno 3 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 23 dub 2008 07:57

preco to tu "zasierate nezmyslami" ked sa jedna o report thread od ekeazeho? mam pocit ze on nepotrebuje zrovna radu aj ked za kazdu asi by bol spokojny, ale ak som dobre pochopil ide o thread kde budeme svedkami prave toho ako si to kontruuje a opisuje co spravil ako postupuje atd a myslim ze to uz ma premyslene ako to bude robit... cize nechapem tuna tie rovnake rady ktorych sa tu nacitam kde kade a furt dokola...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 23 dub 2008 08:04

EXCOM: v pohode.... nejaky rady se rad dozvim a ostatni taky snad... ale jinak upozornuju ze uz mam vse objednany a zemnit uz to stejne nejde.... hlavne tedy ten rockwool....

fova

Příspěvek od fova » 23 dub 2008 09:38

Brooklyn: Zalezi na pouziti mistnosti. Jestli jde jen o monitoring, tak mozna bude nutne mit neco i na strope. Pokud by slo o nahravaci mistnost, tak uz je to na zvazeni a u mistnosti s akustickym nastrojem, jako je treba piano je skoro nutnost mit hodne odrazivych ploch, abys mel bohaty zvuk. Ekeazemu jsem to psal hlavne kvuli financim, aby mohl usetrit.

Delay: Ja osobne bych u vsech studii preferoval na podlaze odrazivou plochu pred koberci, kvuli prilisnemu utlumeni vysek.

Ekeaze: S temi parametry Rockwoolu bych si nebyl tak jisty. Rockwool stejne jako Isover maji siroke spektrum vyrobku, z nichz nektere jsou vhodnejsi pro akustickou absorpci, jine mene. Ja jsem vychazel z parametru Isoveru Domo, ktery ma velmi slusnou absorpci a troufnu si ho srovnavat s Airockem.

2x140mm tloustky uz mi prijde zbytecne moc, ale proc ne.

Nejlevnejsi a pritom slusny mikrak na mereni je Behringer ECM8000. Da se nahradit multipatternovou tuzkou jako je Oktava MK012, ale ta uz ti muze v provnani s tim mericim mikrakem trochu zkreslovat/barvit a rozhodne nedoporucuji pouziti velkomembranoveho multipatternu, ktery si vymysli opravdu hodne (vlastni zkusenost z mereni). Ten Behringer je hodne levny a je primo na to. Zase na jine veci nejde moc pouzit, protoze ma hodne sterilni zvuk.

To topeni nemusi vadit, pokud je symetricky na stredu steny. Jinak by bylo vhodnejsi provest nejake upravy.

Excom: Pokud Ekeaze neni vylozene proti, prijde mi lepsi ho varovat predtim, nez neco koupi, nainstaluje to a pak zjisti, ze to nefunguje. Z te tloustky vaty mam opravdu obavy.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 23 dub 2008 10:00

fova: no ja jsem na to koukal na ten ishover a ten je fakt mekkouckej zabalenej v roli... ten rockwoll airrock a kort ta 140 je pevna celkem tvrda deska... takze uz z tohodle pohledu to na mne pusobi ohodne vic uceneji protoze ty hmoty tam je urcite odost vic.....
ale uvidim no jak to bude ve finale vse fungovat....

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 23 dub 2008 16:58

fova : pohodicka, len vsade potom citam to iste :) lepsie nech ekeaze ide svojou cestou, lebo mam pocit ze ma v tom uz uplne jasno co ide robit :)

Poshook

Příspěvek od Poshook » 23 dub 2008 17:03

ekeaze píše:fova: no ja jsem na to koukal na ten ishover a ten je fakt mekkouckej zabalenej v roli... ten rockwoll airrock a kort ta 140 je pevna celkem tvrda deska... takze uz z tohodle pohledu to na mne pusobi ohodne vic uceneji protoze ty hmoty tam je urcite odost vic.....
ale uvidim no jak to bude ve finale vse fungovat....
nemyslim. ak by si porovnal hmotnost oboch materialov pri rovnakych rozmeroch a hrubke, rockwoll nebude podla mna tazsi

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 06 kvě 2008 19:01

tak pokracuju pomalu se to blizi do finale, pak sem hodim kompletni foto report....

MAM DOTAZ ...... Kde se daji koupit pevne barevne latky...

Odpovědět