Teorie a nauka na keyboard

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Yakull

Teorie a nauka na keyboard

Příspěvek od Yakull » 14 kvě 2007 21:13

Tak ptam se ma cenu se to ucit?
Je mi 15 a nevim jestli ma cenu jit do lidusky a zacit se ucit vsechno....
neznam ani poradne noty...
tak sem si rikal vy byste mi mohli poradit...

elektri

Příspěvek od elektri » 14 kvě 2007 21:16

běž se rychle přihlásit, protože až ti bude 25, budeš umět hodně solidně hrát, pokud tam napůjdeš, tak si v 25 letech řekneš, že kdyby jsi býval před tím šel, tak už umíš hrát

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 kvě 2007 21:26

Jo, radim ti jdi do toho a nelituj namahy, taky sem nerad chodil na kytaru a jak jsem dneska rad. A keyboard je pro studiovou praci nejlepsi.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Yakull

Příspěvek od Yakull » 14 kvě 2007 21:32

a nebude to blby mezi tema 10 letejma detmama co budou hrat urcite lip jak ja? mne jde hlavne o to ze kdyz ted improvizuju na korgu tak proste to nejde...
musim se proste naucit ty veci... problem je ze ja ted budu jezdit na internat od zari... tak nevim jak bych to mel delat :-(

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 kvě 2007 21:41

Yakull: tak nechod do lidusky ale najdi si ucitele... treba nejakyho klavesaka co hraje na syntaky... muzes si treba dat inzerat na www.hudebnibazar.cz, ja takhle nasel kontakt na ucitele na kytaru... zalezi ale asi na jakou uroven se chces dostat...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Yakull

Příspěvek od Yakull » 14 kvě 2007 21:45

A neco jako ucebnice pro samouky to neni dobre?
ja vim ze to neni jako u ucitele ale moznost pravidelne chodit nemam a na ucitele sem docela daleko od vetsich mest (sem z chomutova)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 kvě 2007 21:58

yakull : z ucebnice ta to nebude bavit , nedonutis sa atd .. ucitel je 100x lepsi ..

nathanael

Příspěvek od nathanael » 14 kvě 2007 22:19

Já si myslim, že není úplně nejnutnější umět hrát na nějaký nástroj, ale je to samozřejmě asi lepší. Takový Berlioz neuměl pořádně hrát vůbec na nic a přesto dokázal komponovat skvělé skladby - jenže co fungovalo dřív, to nemusí fungovat dnes. Fakt ale souhlasím s tím, že učebnice je nudná a musíš se do toho nutit to chápat. Učitel ti ukáže kam šáhnout a co co dělá, je to zábavnější, Pytkin má naprostou pravdu. Ale nepřeháněl bych to s tím, virtuóz bych nechtěl být, protože to jsou jen atrakce pro publikum.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 kvě 2007 22:51

preto je lepsie najst sukromneho ucitela , nez chodit do LSU .. ucitelovi povies co ta zaujima .. a to sa ucis ..

nathanael

Příspěvek od nathanael » 14 kvě 2007 23:10

Pytkin: tjn, chce to najít ale dobrého učitele co bude vědět a bude schopen tě naučit vše co tě zajímá (no a žák by také měl vědět co ho zajímá a čeho chce docílit)...já spíš chtěl jenom tak trošku poznamenat, že hra na nástroj není zase tak úplně důležitá a nezbytná, jak tu všichni neustále proklamují...ikdyž bez toho musí být člověk génius (jako Berlioz atd.) a jít si svou cestou, je to složité, takže to už raději asi nebudu rozebírat - zabíhám do "klasiky" a super skladatelů, což asi není dobrý příklad pro normálního člověka ;)
Naposledy upravil(a) nathanael dne 15 kvě 2007 00:56, celkem upraveno 3 x.

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 15 kvě 2007 00:38

já měl parádní učitelku klavíru, nemusel jsem od 3. třídy do nauky a hrál jsem jen to, co se mi líbilo. Vždycky jsem měl na začátku nachystaných pár věcí, co mi přehrála a já si vybral co se mi líbí. Myslím, že i v lidušce jsou učitelé, kteří ti vyhoví

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 15 kvě 2007 01:34

urcite bych to doporucil. (nebo tedy toho ucitele, jak ti tu rozumne radi.)

aneb nelituj yamahy.

je fakt, ze ja jsem z lidusky zahy zdrhnul (tradicni schema, 'lituju toho'), driv nez jsem na neco poradne zacal hrat.

ale jak najit dobreho ucitele... naslepo bych nikomu asi neplatil, jedine na doporuceni.

nevim, co presne chces delat. mne bavi studovat treba vedeni hlasu nebo kadence, a o virtuozitu mi vubec nejde (i kdyz jde urcite castecne znouzecnost). tohle bude asi zasadni. jestli ti jde o improvizaci a kompetenci v hrani, anebo spis o teorii. a jestli teorii, tak jestli se poustet do klasicky teorie (zakaz paralelismu, ucit se, jako dokonale resolve [nevim, jak se tomu rekne cesky] kazdou notu a tak podobne), anebo zacit rovnou jazzem -- z kteryho vychazi vetsina moderni hudby.

rad bych si tak nechal radit od cloveka, ktery by umel tyhle dve veci skloubit dohromady.

prozatim mi vyhovujou knihy, muzu doporucit the jazz piano book od marka levine http://www.amazon.com/Jazz-Piano-Book-M ... 0961470151

ke kniham a internetovym musim jednim dechem dodat, ze i tady je treba dobre vybirat a pripravit se na terminologickou nejednoznacnost. (jeden priklad za vsechny: slash vs inverted chords.)

mimochodem, existuje i dost interaktivnich kurzu online. nemam s tim zadnou zkusenost.

dobry napad by mohl byt zkusit sehnat jako ucitele nejakyho sikovnyho studenta.

treba se ti nabidne nekdo odsud :]

(PS: chce to podle me alespon takovych pet oktav a nejakou okej klaviaturu.)

dj-bobr2

Příspěvek od dj-bobr2 » 15 kvě 2007 07:39

Určitě jo. Čím dřív začneš, tím líp. Já chodil na piáno 8 let a těžím z toho denně.

TAP

Příspěvek od TAP » 15 kvě 2007 09:23

Já sem se začal klavíru věnovat taky kolem patnácti. Zde je můj recept jak se naučit blafovat na klavír.

1.Lekce - Mlátit do toho hlava nehlava a hrát si na Pendereckého

2.Lekce - Občas se při tom mlácení snažit trefit něco z tohoto
http://fruitywebz.net/download/chords.zip

3 Lekce - Chodit na koncerty lokálního Jazzbandu a čumět na prsty klávesákovi. Doma potom těma rukama kroutit co nejpodobněj.

4 Lekce - Sehnat si knížku K.Velebného Jazzová praktika. Abstrahovat že většině věcí nerozumíš a to co pochopíš do sebe vstřebat.

Když to vyjde, nebudeš sice umět hrát, ale nějaký nezkušený člověk ti občas naletí:-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 kvě 2007 10:27

TAP : pekny navod :)

Odpovědět