Torrenty pro hudební "fajnšmejkry"

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Oxyygen
Profesionál

Torrenty pro hudební "fajnšmejkry"

Příspěvek od Oxyygen » 28 srp 2006 10:51

Přepokládám že samotný torrent není nic nelegálního ani špatného, jestliže na torrentspy apod inzerují normální "áčkový" firmy. Rád bych sledoval zejména elektronickou hudbu jak se vyvijí, ale bohužel díky tomu že odpadla s mainstreamu není možné prakticky nikde možnost si ji poslechnout. Existují nějaké stránky s torrentama pro lidi, kteří nemají jinou šanci než se k této hudbě dostat tímto způsobem ,protože prostě v normální distribuci není? BTW kam chodíte pro přehled o současné hudbě?
Díky za odpovědi a tipy

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 srp 2006 12:44

"sucnasna elektronicka hudba" je velmi siroky pojem.. skus specifikovat zaner, styl ..

aum generator

Příspěvek od aum generator » 28 srp 2006 12:49

ak sa k nejakej hudbe da priradit zaner a styl, tak uz nieje zrovna sucasna.

mne ako sucasna elektronicka hudba prijde napriklad cyclobe alebo napr. aj autechre ktory svojho casu robili IDM (ked sa to este nevolalo IDM) a tazko povedat ze ako sa za par rokov bude hovorit tomu co robia teraz.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 srp 2006 12:56

to je experimental :-) takze tiez skatulka :)

vseko okrem uplnych blbosti bez zmyslu sa da niekam zaradit ;) aj ked osobne skatulkovanie nemam moc rad zase na druhej strane je dobre ked sa chces s niekym dohodnut co asi pocuvas ... je lahsie pamatat si priblizny nazov stylu ako kvantum neznamych skupin ktore v tom style produkuju...

nemyslis ze brat to tak, ze ked sa nieco zacne pacit viac ludom a najde sa viac producentov co sa uberaju tym smerom, tak ze uz to nieje progress a je to komercia je trosku snobske a intelektualske ?? nic v zlom, len moj nazor ...

sucasna hudba je hudba ktora vznika v sucasnosti .. sucasna hudba je napr. aj najnovsi album od Zuzany Smatanovej, ked niekto pocuva pop-brak tak toto pre neho JE sucasna hudba...

aum generator

Příspěvek od aum generator » 28 srp 2006 13:02

experimental je len pseudoskatulka. navyse to slovo nemam rad, lebo kopec ludi to pouziva na skrytie svojej neschopnosti. (podobne nemam rad oznacenie "lo-fi")

a pojem sucasna hudba ja chapem kusok inak. lebo ak by som to chapal tak ako si napisal, tak by som to slovo 'sucasna' mohol rovno vypustit, kedze aj beatles a elvis je potom sucasna hudba ked ho nejaka revival band oprasi a aj Puciniho trinasta je sucasna hudba ked ju niekto zahra...(teda za predpokladu ze Pucini nejaku trinastu napisal...myslim ze skor nie:)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 srp 2006 13:13

aum generator píše:experimental je len pseudoskatulka. navyse to slovo nemam rad, lebo kopec ludi to pouziva na skrytie svojej neschopnosti. (podobne nemam rad oznacenie "lo-fi")

a pojem sucasna hudba ja chapem kusok inak. lebo ak by som to chapal tak ako si napisal, tak by som to slovo 'sucasna' mohol rovno vypustit, kedze aj beatles a elvis je potom sucasna hudba ked ho nejaka revival band oprasi a aj Puciniho trinasta je sucasna hudba ked ju niekto zahra...(teda za predpokladu ze Pucini nejaku trinastu napisal...myslim ze skor nie:)

aj to moze byt trend sucasnej hudby - robit revivaly a covery starych hitov .. sucasnost je vyznacenie casoveho obdobia "teraz" ..

kazdopadne ked uz nemame odbocovat od temy tohto threadu celkom rad by som si vypocul niektore projekty o ktorych tu niekedy pises, proste to co ty v ucasnosti povazujes za "sucasnu" hudbu.. ale jak je pisane - len ak mas nejake linky na torrenty lebo bohuzial inak to asi tazko mam kde stiahnut (ziadny p2p okrem bitComet instalovany nemam ani nechcem instalovat) .. alebo aspon linky na ukazky z takej hudby.. rad by som si spravil predstavu ...

aum generator

Příspěvek od aum generator » 28 srp 2006 13:19

a este - mne je jedno co je komercia a co nie. autechre alebo bjork sa svojou hudbou tiez zivia. ale ked sa tomu istemu zvuku zacne venovat vela hudobnikov, tak to nieje komercia ale plagiatorstvo a to mi vadi....a neprijde mi na tom nic snobske ani intelektualske.
proste to uz nieje uprimna hudba. to uz do toho ludia nedavaju skoro nic zo seba. tak 80% je otlacok sablony (stylu) ktory pouzili a len ten zbytok je z nich. a to je (pre mna) malo.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 28 srp 2006 13:21

dendy: torrenty asi nie, ale nejako sa urcite dohodneme...(ale asi az buduci tyzden lebo tieto dni sa stahujem)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 srp 2006 13:31

aum generator píše:dendy: torrenty asi nie, ale nejako sa urcite dohodneme...(ale asi az buduci tyzden lebo tieto dni sa stahujem)
ok super.. tak az budes mat cas/chut/nieco zaujimave/ tak sa ozvi ;-)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 28 srp 2006 13:46

AFX , Alif Tree, Bassement Jaxx, bombay dub orchestra, Coldcut, crystal method, Cut Chemist, Drop the lime, Ellen Allien, front line assambly, Girl Talk, Gotan project, Herbert, I am X, Junkie XL, The knife, Layo and Buschawcka, nightmares on wax, peeping tom, stereolab, tiga, Thom Yorke, Zero 7 .

Od tehle lidi jsem vyhrabal letosni elektronicky alba, ale zda se mi to jen spicka ledovce, prijde mi toho o proti roku 2005 trosku malo. Bohuzel i min zajimavejch. Takze, kdybych mel si mel udelat nazor co se deje v elektronice v roce 2006, tak bych o tom zatim nic moc nenapsal.

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 28 srp 2006 13:59

vyzkoušej super program na ssílení mp3

>>> SOULSEEK <<<

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 28 srp 2006 14:44

Oxygen: Zajímavé téma a přitom nic tak nevšedního. Taky by mě zajímala elektronická scéna 2006. Nějak nemám moc času to sledovat. Stáhnul jsem si akorád nového Bob Sinclaira a byl jsem docela zklamanej. Takže možná by nebylo špatné založit nějaký thread, kde bychom mohli doporučovat lidem z ezone alba a singly, které nás zaujaly, které jsou zajímavé i ze strany producentské a kdyby u toho byl třeba i nějakej torrentovej soubor, tak to už by bylo úplně dokonalé.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 28 srp 2006 15:00

dobry napad... takove "doporucte album a proc", nejaka kratka recenze

delay

Příspěvek od delay » 28 srp 2006 15:00

Já hledání na provařených torrent vyhledávačích vzdal. Hledal jsem své miláčky:
LITTLE AXE - nothing
JUNGLE FUNK - nothing
VINX - nothing
DOUG WIMBISH - nothing
WILL CALHOUN - nothing
jen
LIVING COLOUR - našel jsem dvě první LP

Pokud tedy máte tip na dobré stránky s vyhledávačem, co to zvládá malinko lépe nežli ty provařené... TAK SEM S ODKAZEM.

romano

Příspěvek od romano » 28 srp 2006 15:03

proc zrovna jen torrent?
existuje preci spousty stranek kde se staci jen zaregistrovat, a sosas klidne i nejzhavejsi novinky electronicke hudby, nekdy i takove co nejsou jeste ani offico vydane.
I na nekterych net radiich se to da vychytat.

Odpovědět