Vaše deska roku 2010!

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Fractal

Re: Vaše deska roku 2009!

Příspěvek od Fractal » 04 led 2010 11:33

Jak nad tim tak premyslim, tak kdyz srovnam 09 s 08, tak ma 08 jasne navrch...

Z popu me tedka zaujali Muse, novi Air, Chisu ale ne ze bych z toho nemoh spat.

Vlastne jedinou advanced vec kterou bych radil dopredu co nese cislo 2009 tak: Squarepushik - "Numbers Lucent EP" a hlavne a zejmena "Solo Electric Bass 1", pak je taky fpoho Greg on Earth a jeho T3, ceska Mythematica taky neni od veci.

Vetsina hudby co jsem tento rok poslouchal byla starsiho data, fakt nic extra neprislo imho :!: anebo si nemuzu vzpomenout :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 04 led 2010 11:45

moment, zato mam pocit, ze diskotekovych hitu se urodilo vice nez kdy jindy..

"sexy bitch can't read my poker face so do boom boom pow when love takes oveeer eyeaaaaaeh during tonight what gonna be the good night" :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 led 2010 12:14

rozhodne Atma - The Secrets of Meditation - pre mna uplne fantasticky album, moja najpocuvanejsia "doska" roku 2009 ... a na druhom mieste M-Theory - Branes

dano

Příspěvek od dano » 04 led 2010 13:58

kexik píše:
dano píše:Ja som tiež nič nové nezaznamenal, čo by ma nejako zvlášť zaujalo. A tak som objavoval dávno objavené. Konkrétne som si dával dokopy platne Pink Floyd a každej som sa venoval zvlášť. Objavil som na nich viac nového, ako dosť...
aj na momentary lapse of reason? ;)
tu som mal napocuivanu uz davno a mozem ju dost aj ked je to velka popina :-) ale hlavne som sa venoval starsim veciam...

kexik

Příspěvek od kexik » 04 led 2010 15:07

dano píše:
kexik píše:
dano píše:Ja som tiež nič nové nezaznamenal, čo by ma nejako zvlášť zaujalo. A tak som objavoval dávno objavené. Konkrétne som si dával dokopy platne Pink Floyd a každej som sa venoval zvlášť. Objavil som na nich viac nového, ako dosť...
aj na momentary lapse of reason? ;)
tu som mal napocuivanu uz davno a mozem ju dost aj ked je to velka popina :-) ale hlavne som sa venoval starsim veciam...
otrasne cosi. waters vtedy vydal radio kaos a to je napriek velmi podobnemu zvuku celkom inde. jedine terminal frost stoji za to, zvlast to slavne zvanie na pivo :)
napocuvaj si aj barretove solovky, to k tomu patri.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 04 led 2010 15:45

Je toho mnoho a mnoho a proto namátkou český tři a zahraniční tři. Ani neřešim zvuk, spíš desku jako celek.

Z českejch pop Ohrožený druh od Horáčka, z ne-pop třebas hraví DVA - CD Fónók, veselé Kazety - CD Kazety.

Z cizích pak nápaditý DUB FX - Everything is a ripple, matadory The Cinematic Orchestra - Les Ailes Pourpres nebo z klasiky pak Magdalena Kožená - Vivaldi Arias. :)

Zklamáním pro mě byli jednoznačně The Prostitutes. O skvělym vybavení a image to prostě neni. Tedy alespoň pro mě.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

biscuit

Příspěvek od biscuit » 04 led 2010 15:50

Liquid Sound píše:Z cizích pak nápaditý DUB FX - Everything is a ripple, matadory The Cinematic Orchestra - Les Ailes Pourpres nebo z klasiky pak Magdalena Kožená - Vivaldi Arias. :)
tohle vypada na prima tipy - zejmena o ty kozeny jsem nevedel. doufam ze to bude stejne dobry jako moje oblibeny handel cantatas ;) dik

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 04 led 2010 17:23

biscuit píše:
Liquid Sound píše:Z cizích pak nápaditý DUB FX - Everything is a ripple, matadory The Cinematic Orchestra - Les Ailes Pourpres nebo z klasiky pak Magdalena Kožená - Vivaldi Arias. :)
tohle vypada na prima tipy - zejmena o ty kozeny jsem nevedel. doufam ze to bude stejne dobry jako moje oblibeny handel cantatas ;) dik
Já od ní zbožňuju Songs my mother taught me. :) MImojiné toho klučinu Dub FX postu, třebas se to bude líbit. :)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 led 2010 17:34

ten DubFX to je skutocny Talent s velkym T ... neuveritelne co dokaze live robit ...

delay

Příspěvek od delay » 04 led 2010 18:53

Souhlasím s Tommym, hodně času věnuju poslouchání vyloženě amaterskych projektu, treba na Bandzone a tady na ELECTROZONE, prijde mi, ze spousta lidi ma internet jako podium a ja se snazim jejich veci vnimat a byt tim posluchacem. Pravdou vsak je, ze malokdy dostavam chut si pustit tyhle skladby jen tak - protoze jsem k tomu vnitrne prirozene nucenej, ale nektery melodie proste v hlave mam a obcas si je poustim... Spíš tak sleduju, kdo se jak vyviji atd. - tedy souhlas s C9000.

A kdyz je to topic o deskach a jsme na ezone tak bych zminil Amorphovo LP a dvojku od Kato Kahra, ktery jsou s rokem 2009 spojený. Jedná se o desky ktery hodne respektuju, respektive si cenim prace a usili autoru pri jejich tvorbe :!:

A z tech MAINSTREAM desek, ktery sem letos pro sebe objevil treba tohle:
The XX - XX (asi muj nevetsi letosni objev)
Muse - Resistance (souznim hlavne po textove strance)
Kanye West - 808s & Heartbreak (libi se mi jak ten clovek produkuje a co dela se zvukem)
Pearl Jam - Backspacer (proste dalsi bezchybny PJ)

kexik

Příspěvek od kexik » 04 led 2010 18:55

btw moj tohorocny objav su vampire weekend. ale poslednu placku pustili 2008, preto som to nespominal tu

biscuit

Příspěvek od biscuit » 04 led 2010 19:35

Liquid Sound píše:Já od ní zbožňuju Songs my mother taught me. :) MImojiné toho klučinu Dub FX postu, třebas se to bude líbit. :)
Songs my mother taught me poslechnu - stejne premejslim, ze si od ni udelam komplet biografii ;) jeji hlas a hlas urbanovy, to povazuju za cesky zlato v hrdle (peckova promine ;) )
jinak kdo by neznal dub fxe :-D samozrejme kousek, navic ma fakt hezkej hlas a umi zpivat - to me na nem bavi a stavi ho to o dalsi level vejs pred veskery beatboxery ;) chtel jsem ho doporucit roxy produkci, aby ho privezla, bohuzel se v tu dobu zrovna menil personal .. sliboval jsem, ze budu prvni kdo si koupi listek

Tudy

Příspěvek od Tudy » 04 led 2010 21:11

Nemůžu si pomoct, ale pořád se nemůžu vzpamatovat z Filthy Dukes - Nonsense In The Dark
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 04 led 2010 21:26

Tudy píše:Nemůžu si pomoct, ale pořád se nemůžu vzpamatovat z Filthy Dukes - Nonsense In The Dark
videl sem je letos live, vlastne jsem je tak slysel poprve, je to nazivo hodne dobry!

c9000

Příspěvek od c9000 » 04 led 2010 21:42

Tudy: Ty vogo deep disco, dobrý, :wink:
To Matucha: Dík za tip na toho J. Hopkinse, slušná smršt ta jeho deska, zvukově mi to trochu připomíná Tobina ale je to hodně pestrý a dravý.
Dobře to řěže / krájí a porcuje. Imho je to zajímavý až na půdu a chlapík umí.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Odpovědět