"Vidite" zvuk jako barvy?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby

<t>"Vidite" zvuk jako barvy?</t>

Ano, je to pro me uplne prirozene
3
12%
Ano, obcas tak zvuk vnimam
6
23%
Ne
4
15%
Ne a uz nezer ty papiry vole :)
13
50%

Celkem hlasů: 26

Fractal

Příspěvek od Fractal » 09 bře 2007 12:01

(ve wikipedii pisou vselicos) ucili sme se to ve skole, vjem jednoho smyslu vyvolá pocit vjemu u jiného smyslu, ale né samotný vjem, pocit je jen "v hlavě" jak píše styx

aum generator

Příspěvek od aum generator » 09 bře 2007 14:01

Cyril píše:Fractal: podle tvyho popisu to zrejme mam.
cyril ale synestezia nieje diagnoza!! :) je to len akysi jav, ktory ma rozne formy. no ked clovek zvuk vidi pred sebou (podobne ako halucinogenoch) tak mi to prijde ako 'silnejsia' ?dokonalejsia? forma synestezie, ako ked si niekto len v hlave predstavuje k zvukom farby (to dokaze snad kazdy clovek ktory nieje hluchy a ma aspon nejaku vizualnu predstavivost)
jihad on riaa & soza.

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 09 bře 2007 14:58

Tudy píše:No tak nějak. Ono to vlastně souvisí s tím, jak vypadá ten průběh signálu. Ale odvozeno to z toho nemám. Rozlišuji tak i barvy zkreslení kytar a tam je to spíš o tom, že třeba stačí povytáhnoout nějaké středy o 3dB a už to má jiný "tvar" :)
Pozor, Tudy je zkušenej elektrotechnik. Ten hned vidí průběh zvuku jak z osciloskopu. :lol:

Já vnímám hudbu spíš jako umístnění v prostoru. Nechám jí na sebe působit. Cítím jak jsem v jejím středu a jak se mě dotýká a prostupuje mnou... Barevně hudbu určitě nevnímám...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 bře 2007 15:07

hlavne kto vie ze to co vidia synestetici je zle a to co vidime my je to spravne ??? je to skorej filozoficka otazka - co ked prave oni su tych par vyvolenych ktori maju sirsie vnimanie a vidia aj veci co my "ochudobneny" nie ??

styx_oarsman

Příspěvek od styx_oarsman » 09 bře 2007 18:53

aum generator píše:
Cyril píše:Fractal: podle tvyho popisu to zrejme mam.
cyril ale synestezia nieje diagnoza!! :) je to len akysi jav, ktory ma rozne formy. no ked clovek zvuk vidi pred sebou (podobne ako halucinogenoch) tak mi to prijde ako 'silnejsia' ?dokonalejsia? forma synestezie, ako ked si niekto len v hlave predstavuje k zvukom farby (to dokaze snad kazdy clovek ktory nieje hluchy a ma aspon nejaku vizualnu predstavivost)
ak clovek pri pocuti zvuku/hudby doslova fyzicky (pri otvorenych ociach) vidi farby, ktore tam inak nemaju co robit, tak to splna kvalifikaciu na plnohodnotnu halucinaciu... no a clovek normalne haluze nemava, len ak si nieco da, alebo trpi "poruchou", ako je napr schizofrenia.

Merlin

Příspěvek od Merlin » 10 bře 2007 10:51

Tudy píše:Já vnímám spíš tvary, barvy ne tak intenzivně. Většinou jsou to stejně nedefinovatelné pocity, ale hodí se to, když poslouchám nějaký vzor a chci ho dosáhnout, tak ta představa slouží jako pomůcka pro uchování v paměti..
Jo, TVARY! To je presne ono. A hlavne taky POHYB tech TVARU. Ale lip to popsat neumim...
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 04 dub 2007 20:18

Mě se líbí ty barvičky co má ta zvuková stopa v Samplitude jak ukazoval Ivo. Nevíte někdo o nějakém wave editoru, který to také takhle hezky kreslí? Sound Forge to pokud vím neumí.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 04 dub 2007 21:09

NATHAN) ... mmno ... treba Samplitude ;-))) (tim chci rict ze Samplitude prece je WAVE editor ;-) ) . Nebo pak este Sequoia ;-)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

nathanael

Příspěvek od nathanael » 04 dub 2007 21:51

safa: aha, no já když na tu Samplitude koukal, tak to na mě dělalo dojem nějakého složitého sequenceru nebo vícestopého rekordéru (já to neznám), což vůbec nepotřebuji...fakt kdyby bylo něco méně komplexního, jenom s tou funkcí těch barvišek :)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 05 dub 2007 11:31

nathanael: Master verzia Samplitude?
jihad on riaa & soza.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 dub 2007 11:37

no mohli byste mi nekdo ty barvicky v Samplitude vysvetlit? Zapnul jsem si je, ale nejsem z nich moc moudrej :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 05 dub 2007 19:17

Ty barvičky se tuším jmenují Comparisonics colors - také by mě zajímalo, k čemu to přesně je, ale stejně se mi to líbí :)

Také by mě zajímal rozdíl, mezi Samplitude a Sequoia - co je lepší? Nebo je každé na něco jiného?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 dub 2007 21:44

nathanael: lepsi je Sequoia, taky stoji mnohem, mnohem vic. Ma pokud vim navic vychytany crossfady a zrejme pokud jsem to dobre pochopil jiny jadro a je setrnejsi k CPU. To jsem nekde vycetl.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 05 dub 2007 21:53

Cyril: jo sekvoj je výborná :) ale nějak jsem nepřišel na to jak tam udělat normální negrafický jednoduchý přednastavený fade out, jako v sound forge...no to používám docela nejvíc a tady jsem akorát příšel na to to udělat přes volume level a namalovat to, ale nějak mi to s tím moc nejde...jinak všechno je tam fakt good, na úrovni...

all: ale fakt by jste někdo mohl prosím napsat, na co je to Comparisonics colors...když už je tohle téma o vidění barev, tak tohle se sem naprosto hodí...

slami

Příspěvek od slami » 19 kvě 2007 11:56

Ahoj, ja jsem malir a 5. rokem studuji klasickou malbu. Skladam si take svoji vlastni hudbu. Ale nikdy se mi nestalo abych pri poslechu urcite frekvence(nastroje) videl nejakou barvu. Ja hudbu vnimam zasadne abstraktne podle pocitu. Je ale fakt, ze pri nizkych frekvencich (traba u mocne basove pasaze v drum and bassu) mam pocit, jakoby se vsechno zserilo a potemelo, zatimco pri vyssich pasazich je vse jasnejsi. Pro ty, co si mysli, ze jsem barevny amater: www.marek-slavik.cz (me stranky s obrazy)

Odpovědět