"Vidite" zvuk jako barvy?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby

<t>"Vidite" zvuk jako barvy?</t>

Ano, je to pro me uplne prirozene
3
12%
Ano, obcas tak zvuk vnimam
6
23%
Ne
4
15%
Ne a uz nezer ty papiry vole :)
13
50%

Celkem hlasů: 26

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 kvě 2007 12:32

slami: obrazy mas zajimavy, ale design stranek pro danej ucel katastrofalni (promin)- pokud to teda neni nejakej vychytanej koncept/ zamernej kontrast...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Vuid

Příspěvek od Vuid » 19 kvě 2007 22:53

Obcas ve me hudba vyvolava pocit barvy, vyjimecne tu barvu pak mam i v zornem poli, jako kdyz se vzbudite ze sna a porad vidite snove obrazy (za strizliva, pokud se do poslechu opravdu polozim).
Nenazval bych to halucinaci, je to spis relaxacni zazitek ze ktereho se velmi snadno "proberu".
Co ve me hudba vyvolava vzdy je nejaky pocit - libi, nelibi, nabiji, vysava, uklidnuje, inspiruje, vytaci....ale rec byla o barvach.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 20 kvě 2007 01:03

slami píše:Ahoj, ja jsem malir a 5. rokem studuji klasickou malbu. Skladam si take svoji vlastni hudbu. Ale nikdy se mi nestalo abych pri poslechu urcite frekvence(nastroje) videl nejakou barvu. Ja hudbu vnimam zasadne abstraktne podle pocitu. Je ale fakt, ze pri nizkych frekvencich (traba u mocne basove pasaze v drum and bassu) mam pocit, jakoby se vsechno zserilo a potemelo, zatimco pri vyssich pasazich je vse jasnejsi. Pro ty, co si mysli, ze jsem barevny amater: www.marek-slavik.cz (me stranky s obrazy)
A jejda zas jeden vyucenej machr...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 20 kvě 2007 01:04

Doplnujici otazku mohu?

Skladali jste nekdy hudbu podle barev zvuku, aby udelala graficky barevny v case se promenujici vzorec? Jako nektere tracky u Psytrancu.

Odpovědět