Vývoj hudebního trhu - téma v HN 24.1.11

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Vývoj hudebního trhu - téma v HN 24.1.11

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 31 led 2011 16:05

Cyril píše:
Fractal píše:pořadatel jim zaplatí ... holky
jako kurvy? nebo jak tomu mam rozumet?
zvazujes, ze bys dodelal skladbu? :]

Wohma

Příspěvek od Wohma » 31 led 2011 16:58

Fractal: Predpokladam, ze mluvis o kapele typu No Name nebo Rybicky 48, protoze mala punkova (opravdu punkova) kapela bude rada, kdyz ji poradatel zaplati tu cestu a pivo. A bude jeste velice rada, ze si muze zahrat nekde jinde nez ve svym rodnym meste :wink:

Cyril

Příspěvek od Cyril » 31 led 2011 18:20

Brooklyn: :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

syncro

Příspěvek od syncro » 31 led 2011 20:09

Fractal: 100 Eur na hlavu v malé punkové kapele? Buď jsou na tom malé punkové kapely zatraceně dobře, nebo říkáme punk něčemu diametrálně odlišnému. Znám pár HCčkářů, hrajou za cesťák a zvou se víceméně navzájem. Na reggae scéně to není o mnoho lepší. I v ostatních žánrech lokální kapely tady na karlovarsku v podstatě nedostávají ani 100 Eur na kapelu, natož na hlavu... I většina celostátně známých kapel se svým hraním rozhodně neuživí... Něco málo reálných peněz je v barovkách a svatbovkách/zábavovkách, ale to je úplně jiná story.

Mám docela dost známých muzikantů ze zahraničí, nadávají vlastně úplně stejně. Z hudební branže se prostě kompletně vypařily výnosy. Sice se hodně snížily i náklady, ale kde nejsou tržby, není ani zisk...

Jen můj názor, Saša

Fractal

Příspěvek od Fractal » 01 úno 2011 01:06

jestli pocitam dobre, tak 100 EUR je zhruba 2 a pul tisice kč... no dobre myslel jsem opravdu kvalitni punk... jasne ze v pripade nejakych nedospelych tankistu punkistu, kteri opravdu hrat neumi a delaji jenom svandu ze sebe a dobre bavi, tak je ta 5tistoFka pak zaslouzena (tj cesta a pifka plus nejaky ten cesky rumicek)

jinak si nemyslim ze by to byla nejaka tragedie, tezko se jakykoliv muzikant uzivi pouze hudbou pokud neni:
phil collins
hrac filharmonie a ti si taky berou puluvazky v hudebkach
psavec nespavec.. jako ja (:D)
atd...

no kazdopadne pokud si opravud dobrej (a na tomhle foru par svetovych djju a producentu je - nebudu jmenovat, vime vseci o kterych zhruba mluvim), tak ti ne-moc-vysoky-aninemaly-vydelek z prodeje desek a z vytrzku na akcich dovoli soustredit se jenom na tvorbu

je ale mit dobre neco v zaloze, muzou se ti zesrat usi, oslepnes, nevim, prejede ti ruce parni valec no a si v riti :)
taky ti muze rupnout v bedne a nekoho poslat do dálav komatu v hospodske pitce.. nebo rvacce (to se stava casto)

- takze pak muzes byt jeste: zpevak (existuje autotune a kompressor s eqalizaci, fakt!), bubenik (s parnevalcovyma rukama se placa dobre), violista (kdyz budes hrat oslepen a uplne hluchy nikdo nic nepozna), matematik (ve skutecnosti se v matice jenom pricita) nebo ucitel - kdo umi ten uci!

Fractal

Příspěvek od Fractal » 01 úno 2011 01:15

jo a jeste muzikolog, muzikoterapeut, muzikpoustec, muzejnik, muzikologista, muzikopraxeolog, muzikopsychopat a muzikovyvrhel (trochu si prihreju slepici polivcicku - mam to stesti ze jsem od vseho trochu)

... jo a stesti! no malem bych na tu kurvu nevdecnou zapomnel

Fractal

Příspěvek od Fractal » 01 úno 2011 01:18

Fractal píše:jo a jeste muzikolog, muzikoterapeut, muzikpoustec, muzejnik, muzikologista, muzikopraxeolog, muzikopsychopat a muzikovyvrhel (trochu si prihreju slepici polivcicku - mam to stesti ze jsem od vseho trochu)

... jo a stesti! no malem bych na tu kurvu nevdecnou zapomnel
jo a kura vedeliste ze hudba je komunikacni prostredek, dokonce funguje jako dohodnuty (vetsinou predem) dynamicky se rozvijejici protokol, jazykovy kod, socialni konstrukt... tedy kazdy druhy muzikant funguje jako prekladatel, nejlepe jako odbornik pro preklady v bribuznych oblastech (IT, MATIKA, JAZYKY, ROMANY, PIczOVINY)

jo a za preklad treba jenom 50ti stranek neni malo penez, si predstav, ze si beres 250 za stranku!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 úno 2011 01:36

zacal si trpiet samomluvou ?!?!? Fakt vyrad rychlost , ako ti uz inde radil Kermitak ..

jackies

Příspěvek od jackies » 01 úno 2011 01:39

Hele ty !! Vylez z Fractala a vrať ho zpátky !

Fractal

Příspěvek od Fractal » 01 úno 2011 01:43

me furt nekdo posila do doktora, to je hruza... minule sem rozbrecel psychologa, pak sem udelal zkousku z psychologie bez pripravy za jedna a rozbrecel jsem ho znovu nedavno, uz tam nejdu ma ze me strach

toz slibuju ze uz budu hodny, nebo mi dejte rovnou ban at tu nemusim uz ztracet cas 8)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 01 úno 2011 02:21

Fractal píše:me furt nekdo posila do doktora, to je hruza... minule sem rozbrecel psychologa, pak sem udelal zkousku z psychologie bez pripravy za jedna a rozbrecel jsem ho znovu nedavno, uz tam nejdu ma ze me strach

toz slibuju ze uz budu hodny, nebo mi dejte rovnou ban at tu nemusim uz ztracet cas 8)
hehe, docela se mi to tvoje srotovani zacina libit, je to zabavny. i kdyz si umim predstavit, ze tvoje offtopikalni rozsafnost ti nebude u moderatoru trpena..

Fractal

Příspěvek od Fractal » 01 úno 2011 02:27

jasne ze jde o srandu.. o co jineho

Cyril

Příspěvek od Cyril » 01 úno 2011 07:18

Fractal: o manickou fazi? (to byla jen sranda - co jinyho)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

syncro

Příspěvek od syncro » 01 úno 2011 21:02

Co asi bude onen tajemný "dárek" PirateBay pro mezinárodní hudební průmysl? Tipuji VELKOSTAHOVNU 8-)

http://www.diit.cz/clanek/the-pirate-ba ... rek/37719/

Saša

Odpovědět