Zacinam s hudbou

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 01 čer 2007 12:09

Kermitak píše:
Acid Punk píše:
Amorph píše:512mb je pro jeho komp a praci skoro nutnost. 2gb ram naopak zbytecnost. Ten komp bude muset stoprocentne resit za rok nejpozdejs za dva. Pocitam, ze v tech stylech, co chce delat bude pouzivat hafo VSTi a ty se z toho dychavicnyho Athlona dlouho nenazerou, takze bych do nej vrazel jen to nejnutnejsi. Dat ted 3k za ramku, kterou pak vyhodi, mi prijde jako spatna investice. Radsi bych dal ted 500 za dalsi 256MB a pracoval 2x pohodlnejs a k tomu koupil ty monitory.
2 gb mi prijde taky jako zbytecnost, bral bych 1 gb, 500 mb mi prijde zase malo, nejspis bude za rok 100% resit noveho kompa, to ale nic nemeni na tom, ze na nej nebude mit penize.

Ceka ho ted jeste investice do poslechove soustavy, midi keyboardu, kabelu...
Keyboard nepotrebuje, vsak neco ma a kabel mu posles ne ? ;) Poslechovou soustavu by resit asi mel, ale zas si nemyslim, ze si musi hned kupovat monitory, staci nejake slusne bednicky. Asi bude ze zacatku resit dulezitejsi veci nez zvuk (treba samotnou hudbu, jak pouzivat sekvencer atd.). Takze jako prioritu bych videl 1GB RAM a za zbytek poslech.
On chce midi keyboard od emu :)) ja mu to nevykecam .. asi se mu libi ty asignovatelne knoby :)))

Neni to pako sekvencer a piano roll uz davno zvladne.. kdyby sem poslal svoje tracky tak bys videl (slysel).

Bednicky ma a dost neslusne... fakt bych do poslechove soustavy investoval radsi vic, me driv zestarly vsechny zvukovky nez bedny, vlastne zesilovac a bedny mam uz vic jak 10 let porad stejne a i tak prekracuji poslechovy prumer vetsiny obyvatelstva.. kdyz k tomu pripoctu za jaky pakatel jsem je z krachujici firmy koupil :))))) dneska bych za ty penize mel plastikove shitka z taiwanu s nadhernym plechovym zvukem a s necim co lze nazvat "hiend" vysmechem subbasu :)

Yakull

Příspěvek od Yakull » 01 čer 2007 20:10

Ok takze objednal sem si 512 mb ram a ted mi zbyva 2250kc :-D
no jeste neco nastradam :-) takze to zatim neni vsechno
MIDI-PC kabel bude takze masterkeyboard mam ....
do budoucna by to chtelo nejaky kvalitni repra a zvukovku , casem nejaky dalsi masterkeyboard s knobama.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 čer 2007 23:02

Synku, za ty dva talíře bych si okamžitě koupil určitě repro Genius SP-HF2.0 1250X (link) a např. Creative Labs X-Fi mX Xtreme Audio, OEM (link) a bude ti to hrát jako víno.

parek

Příspěvek od parek » 01 čer 2007 23:22

moderator, kde je prosim nakej moderator? :|
Čí to byl proboha nápad se timdle živit??

Yakull

Příspěvek od Yakull » 01 čer 2007 23:25

Jindy2 píše:Synku, za ty dva talíře bych si okamžitě koupil určitě repro Genius SP-HF2.0 1250X (link) a např. Creative Labs X-Fi mX Xtreme Audio, OEM (link) a bude ti to hrát jako víno.
nazor uzivatelu:
Moc dobré? Bedny jsou totálně na ***. Chceš si koupit filtr? Si ho kup, ale jsou to vyhozené peníze! Já si ho koupil a moc se to nezlepšilo! Pokaždé, když vypne/zapne lednička.. mikrovlnka a hlavně lampička (při vypnutí)... tak šíleně v těch bednách lupne! Měl jsem je i rozebrané a takovou prasárnu by nezmastilo ani 5ti leté děcko! Plno studeňáků... součástky jen tak naházené... a pokroucené... jsem se naštval a tu elektroniku z tama vyhodil... kdyby měl někdo zájem o tyto vykochané bedny, tak napište! Ale určitě bych si je znova nekoupil! Takovej ***. Jsou tam 4 Ohmové repráky. Zkoušel jsem ten zesilovač v bednách napájet i svým zdrojem (stabilizovaný, filtrovaný atd.. je dobrej) a nic :( Prostě ten zesilovač v bednách stojí totálne za ***! Proto jsem ho taky vyhodil :) A ještě lepší byl obchod, ve kterém jsem je kupoval (CZC to není). Prodavač rozdělal další úplně nové bedny a ty lupaly taky. Prodavač říkal, že je to normální, že je to ***. Poslal je teda na reklamaci... a Genius mi napsali, že to je způsobené používáním nekvalitních audio kabelů, což je největší ***.

no a celkove to hodnoti hrozne... nemyslim si ze "monitory" za 1000kc poskytuji kvalitni zvuk

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 čer 2007 23:33

Yakull: názory uživatelů tam v diskuzi jsou zcestné, jsou to především idioti a někteří měli smůlu na vadné kusy, co nejpíš potom reklamovali...toto jsou nejlepší 2.0 repro které se podobají studiovým monitorům, jaké lze koupit...věř, že ti to na klidně 5 let bude stačit a tak mrzké investice nebudeš litovat - já je mám, jsou opravdu perfektní...ale jestli chceš do vybavení pro "začátek" narvat 30 papírů, klidně...toto repro mi bylo doporučeno několika lidmi z ezone před nějakým časem, nejsem sám kdo je tu má, jsou prověřené a kvalitní...za tu cenu k nezaplacení...mno, já tu přispívám po téměř roce mlčení do normální diskuze a snažil jsem se ti poradit co je dobré (protože tento thread sleduji od počátku), co mám já a co bych s dvěma tisíci udělal, ale jestli se ti to zdá moc pohádkové, tak si mysli co chceš, nejsem dealer geniusu ani creative...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 01 čer 2007 23:37, celkem upraveno 1 x.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 01 čer 2007 23:34

parek píše:moderator, kde je prosim nakej moderator? :|
Zoufale co :))) :-)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 čer 2007 23:39

A co se vám nelíbí zase? Vždy něco, že? Chcete mu doporučovat vybavení za desetitisíce pro "začátek"? To prostě neni pro začátek co doporučujete. Než se naučí kompozici, může mu i 10 let zvukově stačit to co jsem popsal. To je prostě pravda. A pak ho to třeba přestane bavit a řekne si - sakra, ty monitory za dvacet a zvukovku za deset jsem na začátek asi kupovat vážně nemusel.

parek

Příspěvek od parek » 01 čer 2007 23:46

Yakull: nez sem prijde nekdo, kdo by tady ty vyplody moh (doufam) smazat, jen par poznatku: zadny repreacky fy genius a jim podobnych, ktery jsou urceny na multimedialni ucely beznyho uzivatele pc, ti nikdy neposlouzi na monitoring, projdi si diskuze, najdes tady na tema monitoring skutecne kvanta diskuzi. s tema financema ses trochu v pruseru, ale seriozni zacatek ti poskytnou treba i veci od esi, m-audio... nedavno jsem cetl inzerat, borec prodaval par za 3,5 tis., to uz se myslim da utahnout, nebo nasetrit na bazarovy behringer truth (5-6tis.), pak uz zacinaj novy, podle me pro zacatek navic ve financni tisni docela zbytecny novy bedny...

Jindy2: sry, vazim si, kdyz chce nekdo pomoct, ale to co ted zrovna predvadis, to jsou vazne i na me moc desivy vyplody :roll:
Čí to byl proboha nápad se timdle živit??

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 02 čer 2007 00:21

Tak si pro pobaveni a zvetseni OT dame neco malo o rocniku 1984 - cinske znameni Mys - vycuc z horoskopy.cz:

Vetsina Mysi vytvari vytrvale zmatky a chaos, <B>v malickostech jsou tvrdohlave.</B>

Miluji spolecnost pratel a kochaji se kazdym druhem klepu. Mys rada pomlouva druhe, proto ma vetsinou jen vice znamych nez skutecných pratel.

Mys ma velky smysl pro fantazii a je i mnohdy nadaná velikou tvurci schopnosti. <B>Jeste vyznamejsi je u ni sklon ke kritice. Ma k tomu talent primo vrozeny. U nekterych Mysi se muze tato vlastnost projevovat dokonce tak skodlive, ze pak zcela svevolne nici sve blizni a to s patricnou davkou skodolibosti.</B>

<U><B>Vyznacnuje se schopnosti dovadet az do konce vse, co si predsevzala, a to dokonce i tehdy, kdyz uz je vec uz preedem vylozene odsouzena ke ztroskotani. </B></U>

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 02 čer 2007 12:27

Sakra chlapi, kdyz se vam neco na prispevcich nezda nebo nelibi, PROC NEPOUZIJETE PRISLUSNE MODRE TLACITKO u danneho prispevku pro upozorneni moderatora ? Moderatori nemohou byt vsude ... !

JINDY) .. ty tu nepis bludy ... mysi ;-) . Chapu ze te otazky zacinajicich uzivatelu dovadeji k tehle reakci ale takhle jim moc nepomuzes. Jinak ... priceluji zlutou kartu za nazyvani uzivatelu debily. Mimochodem, ten predchozi obrazek cos mel u jmena byl vystiznejsi ...

PS: ...ted letim na kseft a nemam na to cas, az se v noci vratim tak to promazu.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 02 čer 2007 13:40

safa: no, neprijde mi prilis korektni davat TADY postih za to, ze se vyjadruje o uzivatelich jineho serveru, ktere my nezname.

rastis

Příspěvek od rastis » 02 čer 2007 14:02

Kermitak píše:safa: no, neprijde mi prilis korektni davat TADY postih za to, ze se vyjadruje o uzivatelich jineho serveru, ktere my nezname.
Jindy2 píše:Pytkin a Cyril: jestli myslíte mě pánové, tak zde jsem (není neslušné o někom mluvit za jeho zády? ale pardon, vy jste vyrůstali v ústavu a maminka vám to nemohla říct)......
Toto bolo adresne dost a vobec nicim nevyprovokovane...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 02 čer 2007 14:07

OK, to jsem prehledl. Ale safa psal ze to je za idioty. Kazdopadne by to tu chtelo promazat.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 02 čer 2007 14:18

Me prijde divny, ze ma pravo udelovat a rusit ty zluty karticky jen jeden clovek. To pri vsi ucte k nemu zavani diktaturou :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět