Zamyšlení - Michal David, Iveta Bartošová a jim podobní...

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 16 lis 2008 00:50

Vuid píše:Co je MD vubec zac by me docela zajimalo, vim ze je to schopnej hrac a asi i celkem vlivnej "producent/obchodnik".
Je z rodiny kolotočářů, Kludských myslím. Jinak co vím, tak se učil komponovat prý u Karla Svobody. Za dob Janečka a potom vykrádali zahraniční skladby. Tedy vykrádali, podle mě to fungovalo jako dneska, cover verze nebo jak se tomu říká, když si nějaký interpret přezpívá zahraniční písničku, nevim.
Umřela mu jedna dcera a byl z toho špatný hodně dlouho, promítlo se to do jeho skladeb, tuším období po Diskopříběhu, je to ve skladbě Galaxie přání etc.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 16 lis 2008 01:06, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2008 01:01

lep : v kontexte tych cien mi pripada 300 koun za majkla uplne v poradku . co je dnes 300 korun .. jedna vecera ..

Hemp

Příspěvek od Hemp » 16 lis 2008 01:07

Michal David je zlo! Asi jako Eva a Vasek, cesky dechovky, Pepa Zima, atd.. Nicmene Majkl to vsechno vede.
Fakt si myslim ze nikdo neublizil hudbe a vnimani cloveka, co ma nejaky hudebni vkus, tolik jako Majkl. Pfff

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2008 01:10

Hemp : nevidel by som to tak kriticky ..

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 16 lis 2008 01:31

Tiez si myslim....

lep

Příspěvek od lep » 16 lis 2008 08:46

Pytkin píše:lep : v kontexte tych cien mi pripada 300 koun za majkla uplne v poradku . co je dnes 300 korun .. jedna vecera ..
to jo... ja bych si ale radeji nez na veproveho majkla zasla na hovezi steak! :) ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2008 10:35

lep : tak to joooo .. o tom ziaden spor ..

popscene

Příspěvek od popscene » 16 lis 2008 11:14

Taky není Michal David jako Michal David. Poprvé jsem se s jeho tvorbou setkal prostřednictvím singlu Třetí galaxie/Perpetum mobile. A ten se mi dost líbil, takže jsem si na rodičích vynutil album, tuším, že se jmenovalo Michal David Kroky Františka Janečka. (singl i album někdy z let 1981 - 82). Tyhle desky obsahovaly docela povedený, dobře propracovaný, dobře zaranžovaný pop.

Jenže pak přišel Šoumen, Děti ráje a podobný kolotočářský odrhovačky, který když člověk slyšel někde v rádiu, nemohl je pak celý den vyhnat z hlavy. V té době jsem Michala Davida bytostně nenáviděl a z český scény poslouchal jen Olympic, Abraxas a Pražský výběr.

Nedávno jsem se bavil se svojí starší sestrou. Dalo by se říct, že je pravicově orientovaná, spokojená a nepropadá žádné nostalgii po komunistické totalitě. Náhodou se vyskytla na nějakém večírku, kde hrál Michal David a prý ji dokázal neuvěřitelným způsobem rozparádit.

Myslím si, že háček je v tom, že lidé se chtějí bavit. Netouží v pop music po žádných složitostech, politice nebo depresích. Asi tady taková muzika v současnosti chybí.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2008 11:25

Jak chyby ? Julia Heckova vydala novy album ..

popscene

Příspěvek od popscene » 16 lis 2008 11:43

Pytkin píše:Jak chyby ? Julia Heckova vydala novy album ..
Já tuhle umělkyni neznám, ale našel jsem tohle:
Hudebně to nezní špatně, trochu jak Genesis někdy z roku 1983. Rozhodně je to lepší než Františkovy Kroky z té doby:)

peteness

Příspěvek od peteness » 16 lis 2008 11:56

LUPO píše:
peteness píše:ze vas to bavi...?.....Liquid sound to vystihl. Na davida se nechodi proto ze by ho nekdo miloval, ale kvuli tem dvouakordovym onanniim ktere uz kazdeho serou. Koho by furt bavilo poslouchat vulgarni texty o tom jak je vsecko v prdeli.

Kdysi se mi asi jako jedina docela libila pisnicka Treti galaxie.
jenze ta nebyla jeho , to byl Umberto Tozzi - Stella Stai nebo Gloria, jinak David a janecek totalne vykradali skupinu Secet Service
Tu Gloriu tady hral tusim Vavra. Je to tak, kradl kdekdo :)
Ale vzpominam z tech medialne znamych ceskych 80's treba Tango, ti hrali svoji muziku.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2008 12:03

popscene : jo to je wono ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2008 12:04

peteness : jo .. Tango , Abraxas , Ok Band ..
zo slovenskych trebars Banket , Ventil RG, Midi ..

to sa trosku odlisovalo od radioveho popu ..

popscene

Příspěvek od popscene » 16 lis 2008 12:09

peteness píše:
LUPO píše:
peteness píše:ze vas to bavi...?.....Liquid sound to vystihl. Na davida se nechodi proto ze by ho nekdo miloval, ale kvuli tem dvouakordovym onanniim ktere uz kazdeho serou. Koho by furt bavilo poslouchat vulgarni texty o tom jak je vsecko v prdeli.

Kdysi se mi asi jako jedina docela libila pisnicka Treti galaxie.
jenze ta nebyla jeho , to byl Umberto Tozzi - Stella Stai nebo Gloria,
jinak David a janecek totalne vykradali skupinu Secet Service
Tu Gloriu tady hral tusim Vavra. Je to tak, kradl kdekdo :)
Ale vzpominam z tech medialne znamych ceskych 80's treba Tango, ti hrali svoji muziku.
Jenže kde je hranice, kdy už je to krádež? Co vím, tak na těch deskách (mimochodem singl Gloria od Vávry mám doma - byl to můj první hudební hrdina) byl jako autor hudby uváděn zahraniční autor. Takže z tohoto hlediska se jednalo vlastně o takovou poloviční coververzi. Pravda je, že tu muziku asi používali bez souhlasu původního autora.

Na druhou stranu, když chtěl Radek John použít ve filmu Bony a klid skladbu Relax od Frankie Goes To Holywood, požádal kapelu o práva a dostal povolení použít ve filmu celý album za poplatek 1,-Kčs!!!

peteness

Příspěvek od peteness » 16 lis 2008 12:20

V pohode. I slavne kapely hraji prevzate veci.

Motorhead od Sex Pistols (God save the Queen)
Sex Pistols od Sinatry (My Way)
a tak dokola :)

Nekdo ty napady sype z rukavy, jiny si je pujci. No problem.

Odpovědět