Zavírá a trestá se megaupload a spol - co na to OSA ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Zavírá a trestá se megaupload a spol - co na to OSA ?

Příspěvek od Ivo » 25 led 2012 12:08

To nedává smysl - a jaké další náklady má OSA/autoři s tím, že si majitel udělá svoji záložná kopii (že za to musí vybírat extra poplatek ? A jak s tím souvisejí třeba tiskárny apod ?

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 25 led 2012 12:13

Asi to pořád nechápu, ale autor přece dostal zaplaceno právě z toho prodaného originálu ne? Takže proč bych měl ještě platit za potenciální záložní kopii pro vlastní potřebu, kterou zákon umožňuje zhotovit.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

biscuit

Příspěvek od biscuit » 25 led 2012 12:25

ale kluci, tak nebudte tak naivni ne?... krava se musi dojit a kdyz objevime na vemeni dalsi struk (v praxi si ho staci vymyslet, vylobbovat a nechat legislativne potvrdit), proc nedojit vic ;)
ty vole, ti rikam, vona se ta muzika sama neudela.. a musi se tomu stesticku jit trochu naproti ne ;) no a jako s fotbalem, je to u nas se vsim. a plati to s tim psem..
http://www.youtube.com/watch?v=5TsmiAY8-v0
Naposledy upravil(a) biscuit dne 25 led 2012 12:28, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 led 2012 12:26

Ještě by to chtělo poplatky za každé jednotlivé spuštění díla ...

jackies

Příspěvek od jackies » 25 led 2012 12:49

biscuit píše:krava se musi dojit a kdyz objevime na vemeni dalsi struk (v praxi si ho staci vymyslet, vylobbovat a nechat legislativne potvrdit), proc nedojit vic ;)
Protože stříhat ovci můžeš pořád, stáhnout z kůže jí můžeš jen jednou (když už jsme u těch zvířátek) :wink:

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 25 led 2012 12:57

biscuit: tak jasně, že se bavíme v podstatě jen v teoretické rovině... bohužel
Studio ATLAS

miki23

Příspěvek od miki23 » 25 led 2012 12:59

Biscuit: Ona se muzika sama neudělá, ale ona většina lidí od OSA stejně neuvidí ani "ň" díky jejich modelu přerozdělování.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 led 2012 13:00

hmm .. ale kohjo trapi dake vypalne .. ved opticke media uz su mrtve .. ja uz som ich nekupoval aspom rok ..

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 25 led 2012 13:04

Pytkin: větší výpalné platíš právě ze všeho ostatního, než jsou CD a DVD, myslím, že např. HDD budou ještě nějakou dobu potřeba a tam už je to s těmi "záložními kopiemi" o to pochybnější... ;-)
Naposledy upravil(a) PELF dne 25 led 2012 13:07, celkem upraveno 2 x.
Studio ATLAS

miki23

Příspěvek od miki23 » 25 led 2012 13:04

V poměru cena/Gb vede před pevným diskem jednoznačně Blu-Ray. Osobně dávám přednost pevnému disku (za který se stejně jako za každou flashku i paměťovku taky platí výpalné), protože zálohování je pak mnohem rychlejší. Nedělám si iluze, že spousta lidí zálohuje právě na Blu-Ray - optická média
rozhodně nejsou mrtvá:)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 25 led 2012 13:08

jojo OSA ta je vylozene pro autory.:-) Delal jsem x hudby pod reklamy, mel jsem asi 1800 rotaci a prisly mi 400 Kč. Opakuju 400 Kč. Když jsem žádal vysvětlení jestli nedošlo k nějaký chybě bylo mi řečeno, že se vyplací celkový čas!!!!! odvysílaných reklam nikoliv počet. Což mi připadne uplne ujety, protože reklama ma prostě max 30sec a je s tim víc práce než 30 sec písničky, protože člověk musí fungovat ve zkratce.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 25 led 2012 13:47

Ivo píše:Ještě by to chtělo poplatky za každé jednotlivé spuštění díla ...
to existuje, v pripade online streamu z ruznejch cloudu jako spotify. dobry napady, ale pozde. :-]

biscuit

Příspěvek od biscuit » 25 led 2012 13:55

Brooklyn / juanita juarez píše:.. dobry napady, ale pozde. :-]
:lol:

jackies

Příspěvek od jackies » 25 led 2012 16:08

Oxyygen píše:jojo OSA ta je vylozene pro autory.:-) Delal jsem x hudby pod reklamy, mel jsem asi 1800 rotaci a prisly mi 400 Kč. Opakuju 400 Kč. Když jsem žádal vysvětlení jestli nedošlo k nějaký chybě bylo mi řečeno, že se vyplací celkový čas!!!!! odvysílaných reklam nikoliv počet. Což mi připadne uplne ujety, protože reklama ma prostě max 30sec a je s tim víc práce než 30 sec písničky, protože člověk musí fungovat ve zkratce.
Zajímalo by mě, kolik jsi dostal přímo od klienta za tu jednu odevzdanou hudbu pod reklamu, pokud to není tajné.
A pokud jsi dostal za svou práci zaplaceno, co ještě proboha chceš ? :wink:

Narážím teď na nemravné zisky v celém řetězci, neadekvátní k náročnosti a ceně vykonané práce.
( počínaje autorem, přes nahr. studio, firmu, výrobu klipu, distribuci, tantiémy a výpalné, přes různé příživníky okolo ...)

Myslím, že kdyby neexistovali následné tantiémy k dílu , hodně by se tím vyřešilo, vytříbilo a možná posunulo ke kvalitě vydávaných děl.

Tak to vnímám a cítím já.

(Oxyygen : tohle samozřejmě není o tobě, ale o těch velkých společnostech a známých "umělcích". Ale jasně dodávám, že u malinkatých "home onemanshow", studiíček... už ta hamižnost začíná a leckdy už neví co by si za to řekli a následně ještě vytřískali další nezasloužené peníze v poměru odvedené práce )

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 led 2012 16:10

my sme platievali za komponovanu hudbu do spotu tak 30-80.000 korun .. za databazove muziky tak 3-5000 ..

Odpovědět