Zlepšení nabídky zvukové techniky v ČR

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
matucha

Re: Zlepšení nabídky zvukové techniky v ČR

Příspěvek od matucha » 24 čer 2015 19:42

Ivo píše:Thomann jako moloch, který sází na jednu jedinou věc - primitivní dumpingové ceny.

Zvláštní že tohle funguje jenom u studiové techniky (včetně "orientálního marketu", smlouvání atd.). Zkuste si koupit v Datartu pračku, donutit je na úvod slevit, párkrát v ní vyprat a pak ji do 30 dnů vrátit :)
Me teda neprijde ze by v Thomannovi byly veci buhvijak levny. Evropsky ceny jsou vsude vicemene podobny.

Smlouvani prece funguje v cely siroky ekonomice na hodne mistech, vubec se to netyka jen audio techniky. Spis je naopak malo mist, kde smlouvat moc nejde...

Showroomy mi prijdou stejne jako marnost, vetsinu veci clovek stejne pozna az po nejakym case ve svym prostredi. V tom je to nakupovani a vraceni smysluplnejsi... i kdyz pro prodejce narocnejsi.

m4x

Příspěvek od m4x » 24 čer 2015 20:30

Taky mi Thomann osobně nepřijde nějak levný, dokonce jsem zjistil, že je Ivo na některých položkách i levnější :)
Naposledy upravil(a) m4x dne 25 čer 2015 12:11, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 čer 2015 20:53

V poslední době Thomanna dost skřípali (naposledy co vím dostal ultimatum od Quested a za pár dní se zcivilizoval :) takže už nedělají takové cenové podlézání ...

Showroom s mikrofony, preampy atd. nemá samozřejmě až takový smysl. Mít si možnost v dobré akustice a v klidu poslechnout a porovnat různé monitory už myslím zajímavé je ... a řekl bych že často dost vzácné ...

Já osobně mám při jakémkoliv nakupování rád osobní přístup někoho zkušeného a velmi rád ho ocením. Když jsem chtěl v zimě upgradovat lyže, tak jsem zavolal do pár shopů, ve dvou toho moc nevěděli a ve třetím mi člověk 20 min nadšeně líčil jak ty lyže všechny testovali atd. a které by mi z těch všech doporučoval. V jiných shopech ty lyže měli levněji, ale rád jsem to koupil tam ... Podobně když jsem pořizoval foťák, TV atd.

Co mi u českých atd. shopů trochu chybí je reálná zkušenost a nadšení prodávajících. Když jsem si kdysi slavnostně kupoval svůj první velký mikrofon (U87) tak mi oznámili, že zboží mi pošlou v úterý ... Říkal jsem si jaké "zboží" ? Snad krásný mikrofon ne ? Pro tyhle prodejce jsou to položky v ceníku a posílání krabic. Když bych zavolal do mega firem jako Prodance atd. tak se dovolám na nějakou sekretářku nebo obchodního referenta a o dané věci se nedozvím nic, dostanu jen fakturu, automatické maily o zasílání atd. ... Konekonců ani v Thomannovi ... to jsou pro ty lidi všechno položky, krabice, zboží, shipping atd. Kdysi jsem se kdysi v Thomannovi na něco chtěl zeptat ohledně věci o kterou jsem měl zájem ... moc jsem se toho nedozvěděl., resp. nic. Nebo Praha Music Center když ještě byli distributoři REMO - kdykoliv jsme něco potřebovali, tak nám poslali excelový soubor s kódy. Co ty jsou nástroje jsou, jak vypadají, jak se od sebe liší atd. neměli ani tušení. Ani jak se jmenují. Bylo třeba jen zadat kód, skladník to vyskladnil a bylo :)
Takže když třeba potřebuju poradit o věcech, o kterých sám moc nevím (třeba něco na live atd.), zavolám safovi, ten mi podá skvělé zkušené informace a samozřejmě to od něj koupím. A nebudu surfovat kde to mají levněji :)

Nedávno jsem chtěl koupit USBpre2, zkusil jsem nejdřív od CZ zástupce, ale zjistil že tudy cesta opravdu nevede, objednal v Anglii a bez problému to tady za chvíli bylo ...

m4x

Příspěvek od m4x » 24 čer 2015 21:36

Thomann dlouhodobě není zásadně levnější, i když nesleduju produkty, které sleduješ Ivo ty. Já mám zkušenost v Čechách s tím, že prodejce 20 min. nadšeně blábolí nesmysly typu cmm. Při nákupu highendu očekávám jiný přístup, než u lowendu (spotřebního zboží). Proto bych já osobně nešel proti velkým prodejcům, ale spíš bych následoval tvůj příklad a věnoval se specializaci, kterou bych spojil se službami a osobním přístupem. Nemyslím si, že by tu chyběl eshop bez kamenných prostor, jako další přeprodejce zboží na objednávku.

matucha

Příspěvek od matucha » 24 čer 2015 22:46

Poslechovy mistnosti na monitory... vicemene zbytecnost. V kazdy akustice budou znit jinak a hlavne s monitorama je potreba chvili delat a zjistit jak obstoji prace na nich delana mimo studio.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 25 čer 2015 08:21

No to sice jo, ale vetsina tech lidi, co sem pisou, tak jsou entry level a kupujou si monitory za 12-15tisic par nekam do panelaku do svyho kutlochu. Ti doted delali na geniusech k PC. Nemyslim si proto, ze resi mistnost. Navic tyhle kategorii je to spis o tom, co ti sedne na prvni dobrou - libi / nelibi. Navic vetsina z vas vzdy radi - jdi si to poslechnout :) ale kam? Nikdo to nema skladem a kdyz jo tak ti to nedaj k poslechu a o pujcovani beden domu ani nemluve. U beden 50k a vejs bych si je pujcit chtel, tam uz se resi jiny veci, ale u rozhodovani jestli HS7 nebo Rockit6 nebo Eris tam to asi tak nutny nebude. Navic kdo je bezny zakaznik? Ten co si kupuje rockity nebo Barefooty? Spis bych rekl, ze vetsinou shopy prodavaj to laciny zbozi ala m-audio.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 čer 2015 08:35

Myslím že mít možnost si poslechnout různé monitory, porovnat je se svými atd. je lepší než tu možnost nemít ...

hubert

Příspěvek od hubert » 25 čer 2015 09:03

Nuz tak ano, podla niektorych tu staci Thomann a hotovo. Ten proste zvladne vsetko...Zial kamenne predajne maju v dnesnom svete nekontrolovaneho bujnenia virtualnych eshopov s vymyslenymi cenami a nulovymi sluzbami dost tazky zivot. A k tomu este zasieranie trhu lacnymi chujovinami. (k comu mimochodom prave Thomann vyrazne prispel) Nic menej opodstatnenie stale maju a mat budu. Tiez som neustal ten tlak a po 8 rokoch som predajnu musel zavriet. Stale sa ale snazim o nejaku pridanu hodnotu k eshopu. A hoci to nie je uplne najstastnejsie riesenie, tak proste kto chce pocut napriklad Sonodyne bedne v porovnani s nejakym inym mainstreamom alebo svojimi bednami, tak kludne ho zavolam ku mne domov a moze pocuvat a porovnavat kolko len chce. Takisto na pozicani niektorych veci sa da dohodnut. Venujem sa tomuto biznisu uz vyse dvadsat rokov a ani si neviem predstavit ze by som robil nieco ine...Ale ked niekedy citam niektore nazory na nete a forach, tak proste krutim hlavou a v hlave mi vzdy prebehne myslienka ze teda pre tychto ludi sa neoplati robit nic.....ale potom to vzdy v sebe potlacim a idem dalej. Asi je to ekonomicka sebevrazda...ale proste tato praca ma bavi som presvedceny ze stale je este pre par ludi nejakym prinosom.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 čer 2015 09:41

TOM-Thak píše:Navic vetsina z vas vzdy radi - jdi si to poslechnout :) ale kam?
trebars u huberta , sa dali pocuvat monitory , kym mal kamennu predajnu .. aj v audio pro , ako si pamatam .. kazdy slusny predajca by to mal umoznit ..
TOM-Thak píše:o pujcovani beden domu ani nemluve.
ja som vyberal monitory do studia a z mediatechu mi dali 3 rozne pary a 2 tyzdne sme ich pocuvali .. vybrali sme z nich dynaudio BM5a, ale chceli sme skusit velke .. tak nam zohnali AIR20 na zapozicku (za 400.000 korun) .. a tie uz tam ostali ..

Hammond

Příspěvek od Hammond » 25 čer 2015 10:02

Pytkin: Jo... lenze to si porovnaval Dynaudia medzi sebou.. Keby si chcel ale porovnanie s nejakou inou znackou, co Mediatech nedistribuuje, tak opat nemas kde.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 čer 2015 10:08

hammond : ale ako pisem .. dobry predajnca by ti mal umoznosti si repraky vypocut , a aj pozicat do tvojho priestoru .. dal som dva priklady s ktorymi mam pozitivnu skusenost ..

charonme

Příspěvek od charonme » 25 čer 2015 10:50

nevyclenime zvlast thread pre thomann haterov?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 čer 2015 12:34

Hammond píše:Pytkin: Jo... lenze to si porovnaval Dynaudia medzi sebou.. Keby si chcel ale porovnanie s nejakou inou znackou, co Mediatech nedistribuuje, tak opat nemas kde.
Já ted třeba mám ve studiu a blízkém okolí k poslechu Sonodyne SRP 400, 500, 600, 800, Sm100, Quested S7R, V2108, V3110, Amphion One15, One18, Two15, PSI A25, Abacus CBox 2. To nezminuju jako nějakou promo informaci, ale jako faktický údaj a reakci na konstatování výše ... :wink:

m4x

Příspěvek od m4x » 25 čer 2015 13:09

Takže pozvánka? ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 čer 2015 18:22

Každý je vítán, koho to zajímá :wink:

Jinak ted zrovna zkouším isoacoustics podložky pod monitory (objednal jsem u Thomanna :D a ted přišly ) a rozdíl ve zvuku je docela velký ...

Odpovědět