Zlepšení nabídky zvukové techniky v ČR

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dog

Zlepšení nabídky zvukové techniky v ČR

Příspěvek od dog » 22 čer 2015 19:09

Zdravím.
budu dělat analýzu nabídky zvukové techniky v ČR pro jeden český eshop. Je tu myslím reálná možnost nabídku v ČR trochu zlepšit.
Koho by to zajímalo může odpovědět na malou anketu. (Třeba si to přečtou i zástupci ostatních shopu a něco se stane... :-) ...)
Co vám chybí v nabídce na českých eshopech se zvukem?
Co vás "donutí" objednat v zahraničí?

U mě je to třeba zásadní nedostatek náhradních dílu a příslušenství ke sluchátkům, mikrofonům, stojanům apod.

Pytkin
Moderátor

Re: Zlepšení nabídky zvukové techniky v ČR

Příspěvek od Pytkin » 22 čer 2015 22:19

1. nechyba mi nic .. je tu vsetko co aj vonku ..
2. ze mozem kupovat bez DPH ..

m4x

Příspěvek od m4x » 22 čer 2015 23:48

Pytkin to shrnul jasně. Malí prodejci, kteří se živí pouze prodejem, jednou beztak zaniknou, pokud své podnikání nedokáží spojit se službami (třeba s projektováním apod.) Je načase se smířit s tím, že velcí a levní zlikvidují malé prodejce. Eshop, který nenabídne osobní přístup, jako třeba Ivo, možnost vyzkoušet techniku, kterou drží skladem, a třeba rychlé dodací lhůty, což je zase spojeno se skladovými zásobami, bych já osobně ani neotevíral. Vydělat peníze prodejem čehokoliv jiného, třeba kancelářských potřeb, lze určitě snáz. Výhodou poříz. v zahr. je nákup bez DPH. Polovina českých muzikantů/zvukařů je plátcem DPH, a ta druhá má možnost nakoupit na plátce DPH.

matucha

Příspěvek od matucha » 23 čer 2015 00:19

Ja jsem rad, ze mistni obchody maj nejaky ty zakladni serepeticky jako kabely a stojany a drzaky na mikraky atd. Ale cokoli vetsiho/hiendovyho- kdyz muzu - kupuju venku nebo z druhy ruky. Me nic neschazi.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 čer 2015 02:07

kdyz kupuju novou vec, na prvnim miste hledam cenu. vidina pripadnyho vraceni nebo reklamace me ale u drazsi veci odradi od nakupu v neznamym obchode nebo naznak nejakyho preprodejnictvi (treba nekolik obchodu se stejnym zbozim na ruznych URL se systemem ve wordpressu). radsi priplatim za thomanna, kde mam dobrou zkusenost s vracenim do 14 dnu (treba je to bezproblemovy i jinde, tohle je dost sila zvyku).

co teda chybi - asi nic; cekat, ze bude mit cesky eshop barefooty a adamy a geithainy a atc a... je nerealny, jinak je to ok.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 čer 2015 08:36

1/ moznost osahat/vyskusat si syntaky.. to vidim ako zasadny problem aj ked chapem jeho pricinu - drzat vela draheho tovaru na predajni je problem.. u malych predajcov to plne chapem, ale ked aj velki maju len majnstreamove samohrajky, par najkomercnejsich kusov workstationov a obcas nejaky syntak o ktorom sa vela pise - a inak nic - (alebo hlavne gitary :-)) tak to je blbe...

tony9

Příspěvek od tony9 » 23 čer 2015 11:34

K té možnosti osahat si zboží se připojuju. Taky je to o běžných prodejních dovednostech. Když sem kupoval masterkeyboard, tak mi ho nechtěli v jednom brněnském shopu vytáhnot ze spodního regálu, protože se jim podle mě nechtělo.

charonme

Příspěvek od charonme » 23 čer 2015 12:17

kvoli malemu trhu sa ani nenadejam ze v tejto oblasti sa moze nieco zmenit, aj mi je to viacmenej jedno lebo v ramci europy sa zo zahranicia da objednavat vcelku pohodlne a bezpecne (vadi len to ze to dlhsie trva, postovne je drahe, dane su este drahsie (v pripade emimoeuropskeho predajcu ESTE drahsie) a reklamacie velmi neprakticke)

ale ked sa pytaju tak odpoviem: veci suvisiace s modularmi su u nas poskromnejsie, viem len o jednom obchode a aj ten je v podstate madarsky.

Plus veci typu DIY (ako napr. thonk.co.uk) sa u nas tiez moc asi neuzivia

zazz

Příspěvek od zazz » 23 čer 2015 12:30

U mě rozhoduje čistě cena a občas dodací doba. Ne jestli je to zahraniční, nebo český eshop.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 čer 2015 20:40

ja rad podporujem slovenskych predajcov a az tak moc neriesim cenu .. som rad , ze mi pozicaju co potrebujem .. proste ze mam u nich support .. ale sem tam kupim v thomannovi , lebo maju veci skladom ..

m4x

Příspěvek od m4x » 24 čer 2015 00:26

Pokud zvažujete spustit podobný eshop, ale tipuju, že je to jen myšlenka, je dobrý vzít v úvahu i to, že u nás polo a profesionálové mají velmi dobré povědomí o tom, kdo v Čechách a na Slovensku je velkoobchodním distributorem té které značky. U nich tak nějak automaticky očekáváš nejrychlejší dodací lhůty, než když to jde přes x článků distribuce. Budovat podobný eshop bez kamenné prodejny a velkých skladových zásob, jen jako přeprodej zboží, nemá žádný význam. Jestli ale zvažujete otevřít českého Thomanna, je to jiná;) Mít alespoň sto mega ve skladu, kamenný shop a solidní porci reklamy, je to o něčem jiném.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 čer 2015 00:53

m4x : ale je otazne , ci by sa tu taky "cesky thomann" uzivil .. kym by teda nebol nikolko nasobne vacsi ako thomann :D

Hammond

Příspěvek od Hammond » 24 čer 2015 06:26

Ja sa tiez snazim uprednostnovat domacich predajcov.

Z mojho pohladu najzasadnejsi problem je nemoznost osobne vyskusat drvivu vacsinu sortimentu, ktory by ma zaujimal...

Druhy problem vidim v dodacich lehotach. Dvakrat sa mi uz stalo, ze som si povedal ze "nekupim u Thomanna ale na SK" a z dodacej lehoty "do 5 dni" uvedenej na stranke boli nakoniec v jednom pripade takmer 3 mesiace cakania...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 čer 2015 09:10

jo jo .. to je proste vyhoda thomanna , ze zelena je na sklade .. hodis do kosiku , objednas .. za 3 dni je to doma ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 24 čer 2015 09:56

Me tu chybi poslechova mistnost na monitory, kde by meli sortiment, ktery nabizi. V audiopru tam neco meli, ale zas nezastupovali moc znacek. Prodance ti maj jen takovy skoro-sklad kde nepoznas nic. Nejlepsi by bylo vsechen ten mainstream narvat do slusny mistnosti a at si to tam lidi chodej poslehnout nebo si tam vozi i svoje bedny na srovnani. Kolik by se tu usetrilo topicu o levnych monitorech...

Odpovědět