Bezdratova mys

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Pytkin
Moderátor

Re: Bezdratova mys

Příspěvek od Pytkin »

vyhoda je , ze nepotrebujes miesto na stole .. ja som to kedysi pouziva k notebooku a zdalo sa mi to super .. a to bola taka mala sragora .. dnesne seriozne trackbally musia byt super ..

klingáč

Příspěvek od klingáč »

MDudas píše: biscuit, ja by som do mysi za par Korun nesiel. kedysi som to tak robil (ze ved spotrebak), ale uz si radsej kupim strednu triedu. zbytocne som sa furt rozculoval.
Čo konkrétne Ťa rozčuľovalo?
Ja mám jednu hádam aj 7 rokov, stále ide bez závady, baterka vydrží dlho - o tom sa tu už písalo.
Jediný raz som sa rozčúlil, keď mi ju decko zhodilo zo stola na zem a vypadol kryt a baterka. Nasadil som a beží ďalej.. :D
Pokiaľ fakt nepotrebuješ nejaké bočné prídavné tlačidlá, alebo extra funkciu, považujem skutočne za zbytočné.

Pytkin, biscuit: Veď tá "úmera mezi tim, kolik cm mys urazi na stole, vuci tomu, kolik cm urazi na monitoru"... to je ako som písal v nastavení control panel/mouse/pointer options/pointer speed.. Ovládače nepotrebuješ. Pichneš do USB a ide to. :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

klingac: ano, to mas pravdu, ale jde o to si to menit operativne. ve fotoeditoru potrebujes jemnejsi chovani mysi, tuk a je to :-) zadny otvirani nesmyslnejch oken a nastavovani tam a zpatky ;-)

klingáč

Příspěvek od klingáč »

biscuit: ale áno chápem. sú aplikácie, kde to zrejme treba..

biscuit

Příspěvek od biscuit »

spis uzivatele, kteri to oceni. maji to radi i hráči (to ja nejsem).

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Hlavne to posunuli o kus dalej - neni tam iba jedno blbe nastavenie zrychlenia On/Off, ale skala.
Cize mas 2 skaly - citlivost + zrychlenie. Vhodnym nastavenim a priradenim do presetov (na to tlacitko) si vies komfort zvysit o mnoho %.
Ako pise biscuit - robis v nejakom editore, kde mas XY malych ovladacich prvkov - potrebujes velmi jemnu mys a stredne zrychlenie. Hladas nieco v adresaroch - prepnes si rychlejsiu mys aj zrychlenie. Chyti to do ruky kolega... a hned si tam vie vybrat dalsi preset, ktory viac vyhovuje jemu.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

No tak som si dnes kupil novu mys Zalman s DPI tlacitkom a musim povedat, ze som spokojny. (cenova kategoria 15€ :) ) Prijemny tvar, dobre sa klze, fajn kabel (opletany textilom)

pytkin - ziadne specialne drivery to nechcelo a DPI tlacitko funguje - sice neviem zvlast nastavovat zrychlenie a DPI, ale nevadi. Su tam 4 pred-nastavene jemnosti a dost sa dobre im to podarilo. Trosku som musel stiahnut nastavenie jemnosti mysi v control paneli, lebo to bolo posunute smerom k velmi jemnym rezimom. cize teraz mam 1 jemny, 2 stredne a 1 extra rychly rezim.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

muzes prosim napsat presny model? diky ;-) ja jsem stale na vazkach... momentalne jsem v rozpolezeni pockat na novou orochi od razer.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Zobral som ju hlavne preto, ze je dostatocne velka, a pritom stale relativne placata (mam rad ploche mysi).
Sice svieti ako vianocny stromek, ale nevadi. Neni to kupa mojho zivota. :wink:
http://www.zalman.com/global/product/Pr ... hp?Idx=816

Ale ked chces nieco poriadne, kup si tuto: :? :lol: :)
http://www.zalman.com/global/product/Pr ... hp?Idx=896

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nevypada uplne zle, akorat je to spagatovka a opticka. nevim jak jsou moderni opticky mysi citlivy na povrch, ale precejen jsem zvyklej na standard laserovky...

ta robo mys uz je na me zase zbytecne moc. nejsem hrac. asi si fakt pockam na orochi. na zacatku rijna uz by mela byt dostupna, uvidim jaky budou ceny u nas, kdyztak si ji necham poslat primo od vyrobce ;-) ted uz to s tim svym stavajicicm netopyrem nejak doklepu (kolecko se umoudrilo, takze mi momentalne nepije krev).

orochi by mi mohla i vyhovovat kompaktnosti, mam ocelovou, ale mensi dlan :mrgreen:

MDudas

Příspěvek od MDudas »

No, a uz som zase raz "spokojny". Nejaky strasny myslitel tam vymyslel ten "pogumovany", nesmyklavy povrch. Nasucho je prijemny a super drzi, akurat ked sa mi spotia ruky, tak sa smyka... :x
Mali by tie mysi povinne testovat v ADAC - na sucho, za mokra, na snehu... :wink:

Odpovědět