Bitcoin a dalsi kryptomeny

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
matucha

Re: Bitcoin a dalsi kryptomeny

Příspěvek od matucha » 22 čer 2017 12:21

No hodne lidi, co jsou zkusenejsi (mnohem) nez ja tvrdi ze BTC ted ma vetsi sance jit nahoru nez dolu. Me teda osobne prijde, ze MACD na dennim grafu vykreslujou tvar, kterej spis chce jit dolu a RSI taky ochabuje (uz delsi dobu). "Dobra zprava" je, ze kdyz to pude dolu, tak uz $1200 nejspis nehrozi a spis se to obrati okolo $1800. Asi ;).

ETH ted vypada uplne jak ucebnicova bublina tesne za vrcholem. Treba to este nekdo pretlaci nahoru, ale to, ze se jim to cely zadrelo a neni mozny nakupovat (to jsem slysel vcera) myslim uplne nepomaha cene. Buhvi taky jaky dusledky bude mit vcerejsi flashcrash z >$300 nekam ke 3 centum ;).

matucha

Příspěvek od matucha » 23 čer 2017 01:46

DC7_smeXYAASAib.jpg large.jpg
DC7_smeXYAASAib.jpg large.jpg (165.23 KiB) Zobrazeno 252 x
Dalsi zabavnej obrazek co rychle zastara. BTC je ted $44.7B.
Naposledy upravil(a) matucha dne 12 črc 2017 20:10, celkem upraveno 1 x.

matucha

Příspěvek od matucha » 23 čer 2017 02:09

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 čer 2017 09:04

Bacha na TATRABANKU na SK .. ti sedlaci blokuju posielanie penazi na Bitcoinivove excachnge portaly - proste vam zamietnu transakciu s tym ze podla internej smernice a obchodnej zmluvy su transakcie s kryptomenami v rozpore s dobrymi mravmi a zakonmi (oficialne vyjadrenie na ich hotline) .. Demencia najhrubsieho zrna .. :palec-:

matucha

Příspěvek od matucha » 23 čer 2017 12:43

Hehe klasika. To jen cloveku pripomene jak penize v bance nejsou tak uplne jeho.

Kermitak
Moderátor

Bitcoin a dalsi kryptomeny

Příspěvek od Kermitak » 24 čer 2017 12:37

matucha: koukam, ze v tom pekne litas :)
Taky mame se zenou nejaky BTC, ale lezej v penezence. Pred par lety jsem s nima obchodoval, ale po padu mtgox jsem si rekl, ze to je moc nepredvidatelny. Takze jsou ulozeny, kurzy uz nesleduju a za deset let se uvidi, bud budem multimilionari, nebo ne :)

Jinak donedavna jsem mel akorat par mbtc v mobilu na placeni kafe a piva v parapolisu, ale tam ted presli na Litecoin, pote, co prestalo byt unosny platit za kafe jeste jednou to samy za transakci :)

Eth mi prijde fajn a verim mu, BTC beru spis jako takovej (velmi uspesnej) POC, ale that's just me ;)

EDIT: kontextova reklama umi byt nekdy hodne vtipna, tady u ty diskuse se mi v tapatalku ukazuje fotka malyho tryskace s vedle zaparkovanym Bentleym...

matucha

Příspěvek od matucha » 24 čer 2017 18:05

Sem si rikal, ze urcite neco budes mit vzhledem, k tvymu pusobeni v brmlabu atd.

Obchodovani je vec na plnej uvazek a leta praxe, zkusil jsem, ale zustavam u sledovani. Delal jsem samozrejme hrozne moc chyb a ted v tomhle bullmarketu je stejne nejlepsi strategie drzet. Ale zajima me to sledovat (principy, priciny, dusledky, psychologie...).

Ja ethereum vnimam asi jako se pise v tomhle clanku http://www.coindesk.com/analyzing-ether ... tical-take . Jako vzdycky, vubec si nedelam narok na pravdu a kdyz mi treba nekdy dojdou veci co mi ted nedochazej tak zmenim nazor ;). Smart contracts se ale v nejaky podobe urcite do budoucna uplatnej.

POC? Tuhle zkratku neznam.
Naposledy upravil(a) matucha dne 25 čer 2017 14:47, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 24 čer 2017 19:17

Proof Of Concept. Sorry ;)

matucha

Příspěvek od matucha » 26 čer 2017 21:14

Aaaha ;)

Jinak ted vlastne uplne vsechno de dolu a skoro v synchronu. Coz je zajimavy, jsem hodne zvedavej na vysvetleni ty synchronizace skrz desitky ruznejch men. Graf ETH pokracuje ve vykreslovani prakticky ucebnicovyho tvaru bubliny. Pred 14dnama se to dotklo $400, dneska $215. Kde bude dno? Pod $20 kde tahle bublina zacala? Vrati se to nekdy na $400 jako se vratil bitcoin mnohokrat tam kam vybublal?

Obrázek

BTC ma este nejakou sanci se odrazit nad $2000 zase nazpatek nahoru, jinak uvidime zhruba $1700 a mozna i min. V tu dobu asi nebude marny neco prikoupit, pripadne nastoupit. Na vlastni nebezpeci samozrejme ;).

Zajimava debata (az na hostujiciho, toho nemuzu poslouchat ;) ):

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 čer 2017 18:22

no krasne sa to sype dole .. ja mam na Coinbase uz nachystanych 2kE na nakup ale zatial vyckavam ...

matucha

Příspěvek od matucha » 28 čer 2017 12:13

Odraz od trendliny, porad je ve hre velkej trojuhelnik pro BTC. Ten muze vyustit i v dost silnej pohyb nahoru. Viz.: https://twitter.com/Fatih87SK/status/879973584227241984

ETH se taky odrazilo... prakticky vsechny krypta jsou hodne synchronizovany, jenom se to lisi nejakym nasobkem a modulovany sumem ;-).

Mimochodem pripadny rozdeleni BTC by udelalo velkej bugr ve stovkach kryptomen, protoze az na par nejvetsich se vsechny obchodujou proti BTC. Je videt jak moc je ten ekosystem provazanej.
Přílohy
av_trading_vol_2017.jpg
av_trading_vol_2017.jpg (35.77 KiB) Zobrazeno 185 x

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 čer 2017 16:55

jo ja som kupil ked bolo 2007 EUR / BTC :-) Tak snad mam o 15 rokov na pokojny dochodok vystarane :-D :-D :-D

matucha

Příspěvek od matucha » 28 čer 2017 18:20

Taky doufam ;).

Jinak existuje cesta jak nakupovat maly mnozstvi BTC za min jak polovicni cenu co je na trhu. Tezit grafickou kartou ETH a pripadne nejaky dalsi krypta. Potrebujes k tomu graf. kartu z posledni generace (mimochodem krypto je duvod proc jsou vsechny vyprodany) a nejaky ty penize na elektriku. Strednetridova grafika pak vytezi necelej mBTC denne, coz sou drobaky. Ale treba to za par let bude pusobit podobne jako kdyz lidi natezili desitky/stovky BTC a prodali je za par susni. Samozrejme kdyz by ETH uplne cenove implodovalo, tak moc nenatezis... a pak se samozrejme zvysuje obtiznost.

Je zajimavy, ze tezeni ETH grafickejma kartama neni nijak zasadne energeticky horsi nez tezeni BTC ASICama. Jen ASIC toho vytezi a propali vic.

Osobne bych si vubec pro tenhle ucel kartu nekupoval, protoze za mesic se ta cela vec nemusi vubec vyplacet. Ale pro nekoho kdo uz ma HW a stoji mu vetsinu casu ladem, tak to asi stoji za tu legraci.

(koukal jsem na to jenom povrchne, treba nekdo s vetsima zkusenostma muze doplnit/vyvratit to co jsem napsal)

https://new.nicehash.com/profitability- ... rrency=USD

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 čer 2017 21:52

hej, ked uz kartu mas tak sa to oplati, v podstate naklady su len elektrina .. ale ked nemas viac sa oplati za cenu tej karty kupit rovno BTC :-)

matucha

Příspěvek od matucha » 28 čer 2017 22:17

Zajimavy zamysleni se nad tim v jaky fazi bubliny se prave nachazime. Pripomelo mi to, ze to kde jsme ma zacatek nekde okolo $200, takze nakupovani okolo $2000 (a vejs) je uz dost riskantni podnik at uz se na to clovek diva jakkoli. Druha strana mince je to, ze jestli sme v bubline, tak jsme se este nedostali do faze, kdy to roste takovym tempem, ze skeptici jsou donuceny mlcet. Plus zminuje zajimavy postrehy z predchozich bublin a jaky chyby v nich delal.

Technicka nalyza - nejistota v bitcoinu a prekvapive velkej potencial v moneru (rok dlouhej stoupajici trojuhelnik).

Odpovědět