Debata o politice - vazne aj nevazne

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
rastis

Re: Debata o politice - vazne aj nevazne

Příspěvek od rastis » 25 bře 2014 11:53

dendy píše:to s tym ze by mal volit len ten kto plati dane tiez nieje zly napad...
rozmyslaj a nenadchynaj sa do kazdou dobre znejucej blbostou.

predstav si situaciu. vladne badna neschopakov, ktora vygeneruje hovadsku nezamestnanost. clovek sa dostane do divnej spiraly, kedy dlhodobo neplati dane, lebo skratka nema moznost generovat zdanitelny prijem. takemu treba odobrat pravo volit ? ako potom moze ovplyvnit svoju socialnu situaciu ?

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 25 bře 2014 12:00

pochybuju, ze clovek ktery odvadi penize statu bude volit nejake neschopaky, ktere stat zadluzi a vytvori kritickou nezamestnanost.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

rastis

Příspěvek od rastis » 25 bře 2014 12:04

Oxygen, to co si napisal mi dava asi taku logiku, ako perpetum mobile.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 bře 2014 12:10

rastis píše:rozmyslaj a nenadchynaj sa do kazdou dobre znejucej blbostou.
tento nazor mam uz dlhe roky ..
rastis píše: predstav si situaciu. vladne badna neschopakov, ktora vygeneruje hovadsku nezamestnanost. clovek sa dostane do divnej spiraly, kedy dlhodobo neplati dane, lebo skratka nema moznost generovat zdanitelny prijem. takemu treba odobrat pravo volit ? ako potom moze ovplyvnit svoju socialnu situaciu ?
to je ale cisto hypoteticka situacia .. v praxi prave nizko az vobec prijmove skupiny volia populistov a ludi ktori len slubuju ale realne nic nerobia ci dokonca rozkradaju zdaleka najviac .. z casti je to ovlyvnene zavistou voci tym uspesnym (populisticky politici a strany casto operuju hlavnym argumentom - "zdanime viac bohatych", co je klasicka hra na najnizsie pudy - zavist) .. Bohuzial je holy fakt ze ludia ktori ziju na hranici biedy su najviac manipulovatelni a toho vyuzivaju prave ti politici ktori im v konecnom dosledku nepomahaju, naopak zariaduju aby sa ich rady rozrastali - lebo vedia ze to je vrstva obyvatelstva ktra ich bude nadalej drzat pri moci ..

plus je samozrejme priamym zaujmom kazdej vlady nezamestnanost v ramci ich moznosti minimalizovat - vysoka nezamestnanost == nizke prijmy do rozpoctu v prvom rade, a hrozba socialnych nepokojov v druhom rade ..

v tretom rade - ked zarabam, je v mojom zaujme zvolit rozumne tak, aby mi vladli ludia u ktorych je predpoklad ze budem moct nadalej zarabat ..

Takyto system by jednoducho ovela efektivnejsie udrziaval sam seba nez ten sucasny, do ktoreho chodu zasahuju ludia ktori z neho defakto len beru.

Este raz - aby nedoslo k omyu - ja som VELMI socialne citiaci a nielen v reciach - prispievam na charitu, pomaham ludom ktori z objektivnych pricin si nemozu pomoct sami - solidarita v ramci statu je EXTREMNE dolezita. Ale nema nic spolocne s tym kto by mal a kto nemal mat pravo zasahovat do riadenia a chodu statu.

rastis

Příspěvek od rastis » 25 bře 2014 12:21

Dendy - nic z toho co pises, nedava logiku.

spomenuli sa dva modely, s ktorymi oboma si radostne suhlasil.

ze cosi ako IQ testy. OK. ake IQ testy ? take tie, kde su otazky 1,10,2,9,3 a dopln cislo ? alebo take tie, ze vymenuj vsetky staty USA ? alebo take, ze co vidis na obrazku ? alebo take, ze ktory z rozlozenych 2D objektov da po zlozeni stvorstanny ihlan ? kto zostavi IQ test, podla ktoreho ma byt jasne, aky typ myslenia je vhodny mat pravo volit ?

pises, ze clovek co zaraba ... "je v mojom zaujme zvolit rozumne tak, aby mi vladli ludia u ktorych je predpoklad ze budem moct nadalej zarabat .." cize teraz Tvojich neoblubenych politikov volia ludia co nezarabaju ? ja poznam vela slusnych ludi, co maju velmi vysoke platy a volia Fica, preteze mu veria, pretoze ich mentalne nastavenie je skratka take. co s tym ? este aj ten IQ test na nich a potom bude jasno, kto by mal volit ? bude v poriadku, ked nakoniec po prejdeni takymito lustraciami zostane volit 5% celkovej polulacie krajiny ?

rastis

Příspěvek od rastis » 25 bře 2014 12:26

dendy píše:...
Este raz - aby nedoslo k omyu - ja som VELMI socialne citiaci a nielen v reciach - ...
chodim sem 10 rokov a mozem Ta uistit, ze socialne reci si nemal nikdy ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 bře 2014 12:30

no .. pekne debilnym smerom ste tuto debatu ohli ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 25 bře 2014 13:30

Docela si stejskam po dobach, kdy nebyla tak prehnana korektnost...Zlata amerika 80 let a cesko 90-tejch.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 bře 2014 15:07

rastis píše:
dendy píše:...
Este raz - aby nedoslo k omyu - ja som VELMI socialne citiaci a nielen v reciach - ...
chodim sem 10 rokov a mozem Ta uistit, ze socialne reci si nemal nikdy ;)
akoze mam pisat mesacne report kolko eur som poslal na nejaku charitu, alebo niekomu kto to potreboval ?? a preco ? okrem toho, uprimne, mne je v celku tvoj nazor na mna ukradnuty ...
Oxyygen píše:Docela si stejskam po dobach, kdy nebyla tak prehnana korektnost...Zlata amerika 80 let a cesko 90-tejch.:)
to to !

rastis

Příspěvek od rastis » 25 bře 2014 15:26

Dendy - necitas pozorne a reagujes na cosi, co nikto nenapisal. mne je jedno, ake charitativne spravanie mas, vobec som to neriesil, ani nekomentoval. vytiahol si to ty a teraz este naberas zlost, ze od Teba chce niekto reporty ? ja som reagoval na Tvoje konkretne vyjadrenie, ze nemas len socialne reci. podla mna socialne reci nemas vobec. je to OK, ja som tiez volic pravice. ze mas socialne a charitativne spravanie je super, ja Ti to verim a je mi to uprimne sympaticke ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 bře 2014 17:05

ach tak potom sa ospravedlnujem zle som pochopil co si pisal :-( .. priznavam dneska mam dost tazky pracovny den tak som podrazdeny..

no proste nie o vsetkom mam potrebu vypisovat o tom .. tak som myslel to co som pisal - ze o tom nerozpravam - ale to neznaema ze je to pre mna nezaujimava oblast - naopak.. mozno si socialne citenie predstavujem trosku inak nez je standardna predstava toho co to je .. ale to je fuk, uzavrime tuto temu ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 bře 2014 09:43

no vcera debata kiska vs fico .. neviem neviem co si mam o tom mysliet .. kiska sa fica boji alebo co .. fico ho totalne prevalcoval .. keby som sa mal rozhodovat podla vcerajsej debaty , tak volim fica ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 bře 2014 11:46

Ano suhlasim kiska uz posobi unavene, tak fico je zdatny demagog ... pri tej diskusii ma ale napadala milion veci co by som okamzite vedel ficovi odrazit utok tak ze on by z toho vysiel ako idiot.. Keby som mal hodnotit podla verajsej debaty, nejdem volit vobec...

Dnesnu diskusiu na STV uz radsej ani nebudem pozerat.. Kiskov vrchol bol v nedelu na TA3, to dal paradne... on nebude idealny prezident, to v kazdom pripade .. bude lepsi nez boli Kovac, Suster, Gasparovic .. ale nie idealny..

Ale aj ono "vrece zemiakov" je lepsie nez Fico .. tak proste .. zatnem zuby a v sobotu tam pojdem hodit Kisku .. Lebo Ficostado urcite pojde do poslednej nohy, a predpokladam ze aj cigani sa budu zvazat aviami do volebnych miestnosti.. takze kazdy hlas je dolezity ..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 26 bře 2014 12:14

keby bola možnost volit mech zemiakov tak idem k volbám bez výčitiek.. ale včera som náhodou u rodičov zahliadol tú debatu, prvý krát som videl toho kisku inde než na bilborde, musel som sa silno povzniest aby mi to neskurvilo večer... neviem či sa prinútim hentakému soplu dat hlas.. stale si hovorim že musim, len ked "uspejeme" a nakoniec bude prezidentom tak sa budem preklínat..

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 26 bře 2014 12:19

a preco nevolite karla?

Odpovědět