Debata o politice - vazne aj nevazne

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Debata o politice - vazne aj nevazne

Příspěvek od Pytkin » 15 zář 2015 23:11

dendy píše: 80% prisťahovalcov sú slušní ľudia. 20% z nich budú problémoví, asi tak, ako tí naši. Pochybné charaktery, zloba, primitivizmus, násilnícke sklony, vychcanosť. A 2% z nich môžu byť veľmi nebezpeční. To sú potenciálni teroristi, v podstate je to ekvivalent našich náckov, čo pobehujú po lesoch a mimo dohľad verejnosti sa cvičia v boji a najradšej by zavesili na lampu všetkých moslimov.
z tohto vyplyva, ze je na ceste 800.000 problemovych ludi do europy .. To neni dobra predstava :(

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2015 23:12

pozri sa na to inak.. v europe uz zije 150 milionov problemovych ludi.. dalsich 800tisic k nim ? nieco zmenia myslis ? :-) to je narast o 0.5% :)
Naposledy upravil(a) dendy dne 15 zář 2015 23:22, celkem upraveno 3 x.

bassline

Příspěvek od bassline » 15 zář 2015 23:13

rastis píše:
bassline píše:Ziadna "ludskost" alebo "humannost" v konecnom dosledku neexistuje. A preco ? Pretoze v kritickej situacii zacne kazdy bojovat sam za seba. Ak by islo do tuheho, tak uprednostis cudzieho jedinca na ukor seba ? Nie, zacnes robit vsetko pre to, aby si konkurenciu ktora ti zacne zasahovat do tvojho teritoria co najskor zlikvidoval :)
to vypoveda o Tebe, ked to takto vidis. mozno by si sa divil, aka obetavost u niektorych kudi existuje
To nevypoveda nic o mne ale o tom na akom modeli zivot na tejto planete funguje.

Predstav si, ze by nastala naozaj nejaka obrovska kriza. Napriklad uplne cudzi ludia by prisli z inej krajiny pretoze z nejakeho dovodu by tam nemohli zit. A snazili by sa vytlacit teba z tvojho teritoria, aby tu mohli ostat a zit pretoze inde by miesto nebolo. Tak co by asi nastalo ? Nastal by jednoducho kruty boj o zivot, kde by ostal ten kto prezije. Stale si myslis ze by si mal cas premyslat nad nejakou ludskostou a humannostou ?

rastis

Příspěvek od rastis » 15 zář 2015 23:16

bassline - toto je mlatenie slamy. pokial nezazijes nejaku ozaj hranicnu situaciu, vies hovno, ako by si reagoval. pokial nezazijes nejaku ozaj hranicnu situaciu, vies hovno o sebe a mas len najaku nie uplne presnu predstavu o tom, co si vlastne zac.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 zář 2015 23:18

dendy píše:pozri sa na to inak.. v europe uz zije 150 milionov problemovych ludi.. dalsich 800tisic k nim ? nieco zmenia myslis ? :-) to je narast o 0.5% :)
to su ktori ?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2015 23:19

sak 20% nie ? o tom hovori ten clanok .. 20% ludi je kokotnych ... ale nie len medzi imigrantami.. vsade.. aj medzi ludmi na slovensku (aj ked tych 20% sa mi v pripade slovenska zda dost podhodnotene) .. v Europe zije tristrvte miliardy ludi.. takze ak ostanes pri pravidle 80/20 vyjde ti ze tu zije 150 milionov kokotov ..

mimochjodom z kade si sa dopracoval k cifre e do EU mieria 4 miliony utecencov mieria do europy ?? teda ak 20% z nich su akoze kokoti, pisal si ze se mieri 800tisic kokotov, potom predpokladam ze vychadzas z poctu 4 miliony ... pokial viem zatial je imigrantov co sem dosli 160 tisic nie ?

a nemci uz pomaly vyhlasuju ze viac brat nebudum, madari, srbi, bulhari zatvaraju hranice - divil by som sa ak by sa aj milion imigrantov naskrabal... pomaly sa bude koncit obdobie ked sa bude dat plavit cez more .. a do jari si myslim ze uz sa poriesia opatrenia aby sa minimalizoval ten prilev ..

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 15 zář 2015 23:25

a hlavne kde si vyhrabal tu teoriu, ze prave tebe patri nejake tvoje teritorium?! :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 zář 2015 23:25

Dendy : no .. ja by som nebral na lahku vahu ziadneho kokota .. ci o kokota viac alebo menej , neni uplne jedno ..

inak nemci hlasili ze zoberu 800.000 ..

lavender pisal , ze na ceste do EU je 4 mil utecencov .. z toho som vychadzal ..

a zasadna vec .. v tom clanku sa pise :

2% z nich môžu byť veľmi nebezpeční.

Cize sa sem vali 80.000 velmi nebezpecnych kokotov .. To uz teda vobec neni OK ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2015 23:29

daj zdroj z kade mas tie 4 miliony.. to sa mi moc nezda ...

na smecku pisu ze:
SME píše:EÚ Hranice Európskej únie prekročilo za osem mesiacov tohto roka už 500-tisíc migrantov. Pre porovnanie, za celý rok 2014 to bolo 280-tisíc utečencov.
koncom jesene / v zime to uz cez more nepojde (bude rozburene) .. takze EU bude mat dost casu poriesit hranice a minimalizovat nelegalne prechody .. ja si myslim ze prichod dalsich 4 mega je uplne odtrhnuty od reality .. pribudne ich este mozno par sto tisic ale pravdepodobne o dost menej .. co bude o rok.. o dva .. to samozrejme nikto nevie.. ale vdaka tomu co sa deje teraz sa snad politici zobudia a pripravia sa na to uz ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2015 23:49

pre mna zdaleka najhorsi dopad uteceneckej krizy pre slovensko je v tom, ze tento kokot

http://www.sme.sk/c/8002573/fico-nikdy- ... m-sam.html

si z toho spravi predvolebnu kapan a preferencie mu pravdepodobne vyletia do oblacnych vysin :-(((

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 zář 2015 00:03

Dendy : inak aj v tom clanku sa pise :

Z tohto pohľadu mali utečenci z vojnových zón iba kúštik do Turecka (2.138.000 vysídlencov), Libanonu (1.196.000) a Jordánska (1.400.000).

Dalsi idu z Lybie ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 zář 2015 00:20

ano ale ti sa nechystaju do EU .. to su cisla ludi ktorych prave prichylili tie staty.. z tychto drviva vacsina ostava tam kde su lebo proste nemaju prostriedky na to vydat sa na cestu do EU... to co sem dosli to je stredna vrstva, ludia co sa na tom boli v syrii zhruba ako my sme tu na SK.. daktori mali domy, byty, daco nasetrene .. ta uplne najnizsia chudobna vrstva (ktorych je vacsina) nikdy neopusti utecenecke tabory

ti co idu z afriky cez lybiu ti naozaj zachvilu na celu zimu koncia - stredozemne more bude nepriechodne pre tie clny.. ti to maju este tazsie nez syrcania lebo syrcania sa plavia "len" z turecka do grecka.. z afriky je to krizom cez cele stredozemne more do talianska..

a verim ze na jar uz bude riesenie stavilizovane...

neverim ze so konca jesene prejde 4M do EU.. to je nerealne.. fyzicky nemozne.. hovorim ak aj 100-200 tisic naviac do konca jesene to bude tak sa budem divit..

co bude na jar - to sa uvidi.. teraz by som to neriesil, to bude uplne inam situacia uz
Naposledy upravil(a) dendy dne 16 zář 2015 00:28, celkem upraveno 2 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 zář 2015 00:27

ja myslim ze tie 4mil su vyhlad na nejake roky do predu

klingáč

Příspěvek od klingáč » 16 zář 2015 07:03

dendy píše:pre mna zdaleka najhorsi dopad uteceneckej krizy pre slovensko je v tom, ze tento kokot

http://www.sme.sk/c/8002573/fico-nikdy- ... m-sam.html

si z toho spravi predvolebnu kapan a preferencie mu pravdepodobne vyletia do oblacnych vysin :-(((
Už sa aj stalo do frče červenej. V mojom blízkom okolí sa sFicovateli typy, ktoré mu donedávna nevedeli prísť na meno.
Stáva sa z neho modla, ktorá nás opäť raz zachráni. Spájajú si všetko dohromady a už sa im začínajú pozdávať aj "sociálne balíčky".
Jeden hnus, velebnosti. :palec-:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 zář 2015 07:31

jo.. to je proste dane tym.. ludia ked ziju v srackach.. ked sa maju zle.. potrebuju proste nejakeho silneho vodcu ktory im da pocit ze sa o nich postara .. aj ked sa realne nepostara.. ale ten pocit.. nadej.. je to smutne je to tak, vo vseobecnosti sme proste stadenko ..

inak .. ked som bol na Seychellach.. tam to krasne vidno.. ze naozaj mozu vedla seba v pohode koexistovat moslimovia, krestania, ateisti.. a nejebu sa navzajom, nikto nikomu nic nevnucuje .. ludia chodia na ulici usmiaty (doslova) ..

v com je finta ? v ekonomickej situacii beznych ludi.. na blizkom vychode je brutal bieda (aspon co sa tyka beznych ludi) .. z toho cerpa terorizmus alebo obecne akykolvek extremizmus - ludia su zufali, ziju v mizerii, tak je lahke ich presvedcit ze niekto konkretny moze za ich mizeru (obcas je to aj viac ci menej pravda bohuzial - vid podmienky v akych ziju palestinci kde je jasny vinnik izrael a usa) .. a ja sa necudujem ked nejakemu palestincovi zabije zenu aj dieta izraleska bomba a potom za nim niekto pride a povie tu je vinnik, pozri daj si na seba tuto vestu z dynamitom, chod sa odpalit niekde do izraleskeho autobusu a pomstis zenu a dieta .. osobne si myslim, ze keby som bol v takej situacii, spravim asi to iste ..

netvrdim ze cast teroristov (velmi mala) nie su skutocni magori ktori to robia z presvedcenia - ale to su skorej ti co to organizuju, lebo taky clovek sa neodpali lebo ma prave pre co zit (pre svoj dzidad) .. dalsia skupina to robi pre prachy a pre to ze su to proste kriminalnici (velka cast ISIL bojovnikov podla mna) - to su ludia ako ti co sa u nas zdruzuju do vseliakych skupin typu Vzdor, co behaju po lesoch, trenuju boj, strelbu a potom idu trebars na Ukrajinu si zastrielat s ostrymi .. alebo sa pridaju na stranu ISIL ..

akonahle das ludom urcity standard zivotny, proste poskytnes im priestor aby boli schopny dostojne zit, ztrati pre nich dovod riesit nejaky extremizmus .. lebo v konecnom dosledku naozaj vacsina ludi proste chce len dostojne zit, mat nejaky zmysel zivota, rodinu, atd.. to je jedno ci moslim, krestan alebo trebars vyznavac spagetoveho monstra alebo zubkovej vily ..

no na tych seychellach z pochopitlenych dovodov proste ludom sa zije dobre .. samozrejme bezny obyvatelia nemaju nejake horibilne platy - ale ziju si relativne dobre .. zarobia tak ze nemaju existencne problemy .. kazdy ked je pracovity tak proste nema problem zit v dobrych podmienkach .. a presne sa to odzrkadluje na minimalnej kriminalite a na tom ze tam v pohode na relativne malej ploche koexistuju rozne nabozenstva a svetonazory a ziadny problem nieje ..

v europe ked si clovek pozre socioekonomicku vzorku ludi co maju blizko k extremismu zisti ze to presne potvrdzuje to co pisem. .vacsinou su to ludia z minimalnimi prijmami, ktori ziju takmer na hranici exitencneho minima .. ludia ktory, po lopate povedane, maju "posraty zivot" takze potrebuju nast nejakeho vinnika kto za to moze .. bohuzial namiesto skutocneho vinnika (primarne oni sami, sekundarne politici) si hladaju nahradnych vinnikov (cigani, homosexuali, imigranti, soros, americania, rusi, reptiliani, iluminati,....)

takze ja hovorim jedno - vyriesme biedu ludi, a vyrisime extremiznus v akejkolvek forme na 90% .. ten zvysok, magori ktorych som spominal, tych uz bude lahke spacifikovat ..

Odpovědět