Deformace některých jpg při přesunu na externí disk

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Pytkin
Moderátor

Re: Deformace některých jpg při přesunu na externí disk

Příspěvek od Pytkin »

msmucr píše: Samozřejmě to není univ. řešení, pokud má někdo víceméně izolované prostředí a používá disk jen pro přesnos a sdílení mezi svými počítači, můžou být se ukázat i další varianty jako vhodnější.. třeba ovladač pro čtení/zápis HFS+ systému ve Windows.
mas daco overene ? ja som kupil MACDRIVE , ktory vyzera ako najpouzivanejsi a vobec to nejde .. pri kopirovani zmrzne cely windows ..

msmucr

Příspěvek od msmucr »

Pytkin píše: mas daco overene ? ja som kupil MACDRIVE , ktory vyzera ako najpouzivanejsi a vobec to nejde .. pri kopirovani zmrzne cely windows ..
Na asi třech konfiguracích jsem rozcházel zmiňovaný MacDrive. První byly verze 6, 7 na Windows XP se starším AVIDem MC a pak Digidesign HFS+ Disk Support (což je vlastně přebrandovaný MacDrive 8 a součást PT10) na Windows 7 64bit. Oboje víceméně fungovalo po základním testování a žádné pády se neodehrávaly.. no nikdo nevolal :)
Sám jsem roky používal TransMac http://www.acutesystems.com/scrtm.htm, který je, dle mých zkušeností, naprosto spolehlivý, ale nefunguje transparentně jako další disk ve Windows. Nicméně pro moje použití, kdy byl pracovní disk vždy buď přímo NTFS nebo síťový a já pak potřeboval jen kopírovat tam a zpátky, mě to výrazně neomezovalo.
Poslední varianta, byť jen pro čtení, kterou jsem před pár lety zkoušel, byl vyextrahovaný ovladač na HFS+ přímo od Apple. Balík ovladačů pro Bootcamp jej přímo obsahuje.. na jednom stroji to fungovalo dobře. U druhého byl problém s instalací, která je popravdě trošku kostrbatá.. :) Je to pár let zpátky a taky nevím, jestli je to pro opravdové skauty a neodporuje to nějakým dalším pravidlům.. :)
nějaká aktuálnější verze http://www.markc.me.uk/blog/files/HFSOnWindows.html

Michal

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

My tam mame win7 64bit a najnovsi MACDRIVE 9 ... a vobec to nejde .. kupil som to asi pred dvomi rokmi .. vzdy raz za pol roka to dakoho opat napadne vyskusat (alebo donesu daky material na grading z macku), tak sa to vzdy updatne na najnovsiu verziu a stale sa to chova rovnako .. aj sme vymenili niekolko Firewire kariet .. Ale ani cez USB to nejde ..

ked uz spominas alternativy , tak zrovna vcera som objavil toto a chystam sa to dakedy vyskusat , ked bude cas :
http://www.catacombae.org/hfsexplorer/

msmucr

Příspěvek od msmucr »

Je divné, že Ti MacDrive vůbec nefunguje.. Spíš bych to tipoval na nějakou nekompatibilitu s dalšími upper/lower filtry (doplňky, co mohou být "zavěšeny" na určitých blokových zařízeních) ve Windows nebo např. antivirem.. Těžko říct. Možná nějaký support ticket přímo na MediaFour by tomu mohl pomoct, zvlášť pokud to máte koupené.
jj, ten HFSExplorer jsem taky zkoušel asi před rokem, spíš jen ze zvědavosti, ale nefungovalo mi to ani pro připojení DMG image. Chvíli jsem zkoušel jiné verze Javy a pak to popravdě vzdal.. Ale už jsou tam další aktualizace, tak to možná autor vyřešil. Každopádně, co nikdy nezklamalo, byl opravdu ten TransMac.

Michal

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

antivir tam neni .. forum som luskal dost .. aj som nasiel niekoho co pisal to iste .. ale ziadne riesenie tam nebolo ..

ten TransMac odskusam ..

Odpovědět